Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Witam, 

 

właśnie kończę remont domu i wpadłem na pomysł aby oświetlenie wykonać całkowicie na taśmie RGB o dużej mocy świecenia. Pomysł ten wpadł mi ponieważ na dole nie jest bardzo wysoko więc wiszące żyrandole odpadają. I mój problem polega na tym, że chcę aby po naciśnięciu przełącznika na ścianie podświetliły się do maksymalnej mocy, a jak go ponownie nacisnę zmniejszyły moc świecenia do około +/- 10%. Spodziewam się, że do tego może się przydać malinka ale jestem na to gotowy, ma to po prostu działać. Jest w stanie ktoś coś poradzić.

 

Drugie pytanie, czy w jakimś lepszym systemie, może w tym co wymyśliłem można by było kontrolować kilka taśm jednocześnie np wewnętrzną w salonie oraz zewnętrzną w salonie( obie by miały świecić innym kolorem).

Napisano
1 godzinę temu, krzysztof_dudek napisał:

 właśnie kończę remont domu i wpadłem na pomysł aby oświetlenie wykonać całkowicie na taśmie RGB o dużej mocy świecenia.  

A jak często jesteś gotów kupować zasilacze i sterowniki? Jak często jesteś przygotowany zmieniać taśmy z diodami? Wiesz jak bardzo trwałość takiego oświetlenia zależy od warunków jakie mu stworzysz? Czy potrafisz sam to naprawiać czy będziesz musiał korzystać z serwisu?

Zastanow się, byś nie musiał za kilka miesięcy porawiać instalacji oświetleniowej i wykonywać zwyczajne, klasyczne oswietlenie. Zresztą, przeczytaj ten artykuł https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/21737-co-uwzgledniac-przy-planowaniu-instalacji-oswietlenia

A potem napisz, czy dalej chcesz jedynie RGB.

Napisano (edytowany)

Szczerze mówiąc to ja innej opcji w aktualnym wyglądzie domu nie widzę, jest za nisko aby kombinować z lampami bo jak się chodzi to prawie pod sufitem jest nwm 10/15cm (Mam 185). To co jednymi słowy sądzisz, że taśmy szybka będą się psuly, kiedyś na swoim suficie zrobiłem coś podobnego i chyba jakbym nie zmieniał wnetrza pokoju to by nadal działało, fakt cała taśma była żółta ale nadal świeciła. A co do możliwych napraw to wiem wystarczająco aby sobie poradzić, w innych wypadkach skorzystam z forum 😉

Edytowano przez krzysztof_dudek (zobacz historię edycji)
Napisano

 

Dnia 29.03.2018 o 20:39, krzysztof_dudek napisał:

Witam, 

 

właśnie kończę remont domu i wpadłem na pomysł aby oświetlenie wykonać całkowicie na taśmie RGB o dużej mocy świecenia.

(...)

Drugie pytanie, czy w jakimś lepszym systemie, może w tym co wymyśliłem można by było kontrolować kilka taśm jednocześnie np wewnętrzną w salonie oraz zewnętrzną w salonie( obie by miały świecić innym kolorem).

Dnia 29.03.2018 o 23:17, krzysztof_dudek napisał:

Szczerze mówiąc to ja innej opcji w aktualnym wyglądzie domu nie widzę, jest za nisko aby kombinować z lampami bo jak się chodzi to prawie pod sufitem jest nwm 10/15cm (Mam 185).

Ja  mam tylko jedno pytanie.

Co to za rezydencja która ma pomieszczenia użytkowe o wysokości 200cm, niższe od przeciętnej piwnicy czy jakiego innego bunkra?

Co z odbiorem technicznym? - kto go wyda/wydał?

Sorry - to dwa pytania.

 

PS.

Kupiłeś dom od Hobbita?

Wiem, wiem - to trzy pytania

Napisano
1 godzinę temu, Jani_63 napisał:

Co to za rezydencja która ma pomieszczenia użytkowe o wysokości 200cm, niższe od przeciętnej piwnicy czy jakiego innego bunkra?

Co z odbiorem technicznym? - kto go wyda/wydał?

To nie może być odebrane jako pomieszczenie mieszkalne.

Napisano

Na oko mierzyłem pomieszczenie, a dom jest poniemiecki i miałem wykopy wewnątrz domu po to aby dało radę zamontować podłogówkę. A sufit był na tyle beznadziejnie zrobiony, że trzeba było obniżyć i jest podwieszany. Ale tak trochę z tematu zeszliśmy, czy ktoś może coś poradzić?

Napisano

Jak masz podwieszony sufit, to masz całkiem spore pole manewru.

Masz gdzie schować oprawy oswietleniowe. W czym problem?

Ledy to raczej dobre są do podswietlenia schodow albo blatu.

Napisano (edytowany)

Witaj kolego "krzysztof_dudek"

 

rzuć okiem na ofertę tego procducenta :

http://sklep.neonica.pl

Kupiłem u nich listwę LED w odpowiedniej osłonie (korytko aluminiowe) długości ok 3m nad blatem kuchennym  z odpowiednim zasilaczem i sterownikiem  mocy świecenia .

Już  3 lata działa bez zarzutu .

Mają też taśmy LED w krążkach  w różnych barwach światła oraz dużej mocy " Power LED"

 

Chyba nic lepszego nie wymyślimy

Pozdr

Wojciech

Edytowano przez wojciech_pi (zobacz historię edycji)
Gość elpapiotr
Napisano

Witam.

Skoro ze zwykłymi lampami sufitowymi jest problem, z taśmami LED również, to może zastosować lampy ścienne typu kinkiety ?

W każdych warunkach się sprawdzają, tak a`propos.

Napisano

Może to kwestia gustu.

Na pewno jak myślisz o taśmach które będą świeciły przez kilka godzin weź pod uwagę porządny zasilacz, bo ledy wrażliwe są na różne przepięcia.

Mogą migotać albo się uszkodzić.

Pomyśl o oprawach, które odprowadzą dużo ciepła.

Nie kupuj najtańszej tandety.

Pamiętaj o dobraniu odpowiedniego przekroju przewodu.

Napisano
23 godziny temu, wojciech_pi napisał:

Witaj kolego "krzysztof_dudek"

 

rzuć okiem na ofertę tego procducenta :

 

Ten to akurat drogi jak jasna ch...

23 godziny temu, krzysztof_dudek napisał:

To jest sufit podwieszony na maks 3cm przez krzywy sufit

To wystarczająca głębokość żeby zastosować profile LED architektoniczne wpuszczane.

A gdyby był problem to można zastosować profil architektoniczny zewnętrzny.

Jego wysokość to niecały centymetr.

Profile te przy szerokości 43mm pozwalają na zmieszczenie w jednej obudowie kilku niezależnych obwodów świetlnych,

więc możesz uzyskać "żyrandol" o trzech obwodach o wysokości 1cm. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...