Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
ypso

Dobudowanie mieszkań do mieszkania, jak zrobić by nie wtopić

Recommended Posts

Witam, mam dużą działkę przemysłową, na niej stoją hale i dom mieszkalny 200m2 obok domu stała hala z nim połączona ale zawaliła się i nie ma dach, stoi częściowo na granicy działki. Chcę zbudować na tych ruinach mieszkania (2, może 3 poziomy) około 10 mieszkań. Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania więc musze wystąpić o warunki i tu zaczynają się pytania/schody.
Czy występować o warunki zabudowy o rozbudowę domu o dom wielorodzinny?
Czy tylko rozbudowę domu?
Chodzi oczywiście o pozwolenie od urbanistki na budowę na starych fundamentach i koniecznie na granicy działki (tak jak jest obecna ruina) dodam że mam jeden budynek (ruinę) postawioną na granicy działki i mam pozwolenie na budowę na granicy.
W szczegółach tkwi
Oczywiście projekt i pozwolenie na budowę będę robił na budynek wielorodzinny ale teraz chodzi o panią urbanistkę. Fundamenty tez będą nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie zastrzeżenia ma pani urbanistka?

 

Dziwię się, że mając wielką działkę przemysłową, pewnie w jakiejś przemysłowej dzielnicy ( w której nie wiadomo czy można "zafundować" miejsca do wygodnego zamieszkania), mając kasę (czy też realne możliwości jej zorganizowania) na budowę tak dużego obiektu - przychodzisz tu, na forum, po takie porady, wiedząc z grubsza - bo chyba wiesz, co to za forum - kto tu się udziela... I jeszcze boisz się, jak tu "podejść" i może "obejść" panią urbanistkę, żeby "nie wtopić"...

Moim zdaniem powinieneś znaleźć "zdolnego" i sprytnego prawnika, obeznanego w prawie budowlanym, wiedzącego jak "podejść", jak ewentualnie "obejść" kogo trzeba... będzie to pewnie kosztować więcej niż prąd zużyty przez komputer w czasie obecności na forum... ale będzie bardziej konkretne i miarodajne, bardziej efektywne działanie, niż takie próby na nieprawniczym forum...

Gdybym ja miał taką wiedzę, to nie udzieliłbym jej Ci tutaj, tylko umówiłbym się gdzieś prywatnie, żeby pogadać o tym chociażby przy przy dobrym piwie...

Ale nie mam, niestety, takiej wiedzy :bezradny:

 

Ale i tak się dziwię :icon_rolleyes:

Edytowano przez uroboros (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, uroboros napisał:

znaleźć "zdolnego" i sprytnego prawnika, obeznanego w prawie budowlanym, wiedzącego jak "podejść", jak ewentualnie "obejść" kogo trzeba...

Raczej projektanta.

  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ypso napisał:

Czy występować o warunki zabudowy o rozbudowę domu o dom wielorodzinny?

 

5 godzin temu, uroboros napisał:

powinieneś znaleźć "zdolnego" i sprytnego prawnika

 

6 minut temu, bajbaga napisał:

Raczej projektanta.

No więc wg mnie bajbaga jest najbliżej, ale ypso najpierw sam powinien wiedzieć, czego konkretnie chce na tej działce. Pisze, że działka jest duża, ale że już ma jakieś pozwolenie, chce sie budować przy granicy (dlaczego - tego nie pisze), a co na reszcie "duzej" działki. Najpierw, wg mnie, trzeba skonkretyzować ogolnie zagospodarowanie działki, potem w szczegółach. 

A jeśli ma wątpliwości - to trzeba sięgnąć do porady projektanta, urbanisty - dopiero na końcu w razie kłoptów prawnch, procedury urzędowej - prawnika. Niestety prawnik w procesie uzyskiwania pozwolenia to wymysł IIIRP i durnego prawa, oraz wszechpotężnego obchodzenia go dzięki korzystaniu z rad typu (bez urazy wiem że w dobrej wierze rada), jak to  wyżej wspomniano: 

Cytat

powinieneś znaleźć "zdolnego" i sprytnego prawnika

Dla mnie to niestety często (choć nie zawsze) szemrane i psujące rzeczywistość i prawo działanie, ale istniejące prawne błoto czasem inspiruje takich "pływaków", bywa często ze szkodą dla sąsiadów, szczególnie sąsiadów deweloperów, itp nieliczących się z otoczeniem inwestorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na działce przemysłowej można postawić budynek mieszkalny?

Nie wiem, nie znam się, jestem zarobiony :zalamka:...

Dlatego proponuję udział "zdolnego" prawnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie o działkę (rzeczoną) chodzi, tylko o teren "przyległy".

 

Jeśli całość terenu jest przemysłowa, to nie dostanie WZiZT, bo nie będzie dobrego sąsiedztwa - a to ustali projektant.

 

Jeśli tylko ta jedna działka jest przemysłowa, a wokół (dostępne z tej samej drogi dojazdowej) są działki z zabudową mieszkaniową, budynkami "wielomieszkaniowymi",  to jest szansa na rzeczoną zabudowę - też w gestii projektanta.

 

Prawnik nic nie zdziała, bo albo jest dobre sąsiedztwo, albo go nie ma - przepisy w tym zakresie są bardzo szczegółowe, spójne i jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...