Skocz do zawartości

Okna zamiast drzwi balkonowych


Recommended Posts

Napisano

Mamy wymurowane ściany w których na piętrze są otwory pod drzwi balkonowe - niestety drzwi są ale my zlikwidowaliśmy balkon.

Z tego powodu zastanawiamy się czy zamiast drzwi nie podmurować ścian i wstawić tam okien. Dopowiem, że w dachu w tych dwóch pokojach w których są przedmiotowe drzwi nie ma okien dachowych. Ściana w której chcemy zrobić zmianę jest od strony zachodu.

Mniej więcej koncepcję zmiany przedstawiają poniższe wizualizacje. Którą z opcji lepiej wybrać?

 

 

Elewacja 2 - na działce - okna z tyłu 1.jpg

Elewacja 2 - na działce - okna z tyłu.jpg

Elewacja 3 - na działce.jpg

Elewacja 4 - na działce.jpg

Napisano
1 godzinę temu, przemty napisał:

Mamy wymurowane ściany w których na piętrze są otwory pod drzwi balkonowe - niestety drzwi są ale my zlikwidowaliśmy balkon.

Z tego powodu zastanawiamy się czy zamiast drzwi nie podmurować ścian i wstawić tam okien. Dopowiem, że w dachu w tych dwóch pokojach w których są przedmiotowe drzwi nie ma okien dachowych. Ściana w której chcemy zrobić zmianę jest od strony zachodu.

Mniej więcej koncepcję zmiany przedstawiają poniższe wizualizacje. Którą z opcji lepiej wybrać?

 

A Ty już masz odbiór tego budynku?

Bo zmniejszając powierzchnię doświetlenia możesz się nie wyrobić w stosunku 1:8

Masz zamontowane te drzwi balkonowe?

 

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_SMALL_barierka.jpg

Napisano
12 minut temu, przemty napisał:

Nie mam jeszcze zamontowanych drzwi, będę zamawiał okna więc muszę zdecydować co ma być...

Zapytaj kierownika, czy pomniejszenie przejdzie.

Napisano
53 minuty temu, przemty napisał:

No a tak z praktycznego punktu widzenia - okna czy drzwi (nie mówimy o względach naświetlania) ?

Z praktycznego to po cholerę drzwi, skoro nie masz gdzie wyjść?

 

Pionowe/wysokie elementy dodają smukłości budynkowi. Poziome i szerokie poszerzają go i "przyduszają" go do ziemi.

Napisano (edytowany)

z praktycznego - okna: łatwiej o aranżację przestrzeni w pokoju i jest taniej.

 

Portfenetry jednak dają złudzenie balkonu i otwierają pokój na zewnętrze. Ale to kewstia estetyczna bardziej niż praktyczna.

 

Jest wersja pośrednia - okno zaczynające się ok. 30-50 cm nad podłogą - mocne otwarcie na świat zewnętrzny a jednak pozostaje oknem a nie drzwiami balkonowymi. Przy czym, aby nie mocować barierek, dolna część okna nieotwieralna. 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Napisano

Decyzja zapadła zostają drzwi ale jest kolejny problem.

Montaż drzwi balkonowych/tarasowych zwykłe otwierano-uchylne. Od aktualnego poziomu posadzki do poziomu zero mamy 24 cm.Czy pod drzwi lepiej:
- wymurować solbetem 12 cm i dać poszerzenie,
- wymurować solbetem 12 cm i dać klinaryt
- dać sam klinaryt 24 cm.

Która wersja będzie najlepsza, najstabilniejsza?

Napisano
56 minut temu, przemty napisał:

15 cm styro, 7 cm wylewka + 2 cm dodałem na ewntualne panele lub płytki.

Ale my ciągle o poddaszu mówimy?

 

Najstabilniej na poszerzeniu. Tylko blaszane parapety nie podejdą, trzeba je przykręcać do poszerzenia.

 

Lepiej odizolowane na klinarycie. Aczkolwiek bez przesady 24cm, podmurować solbetem. I tak zakryje to styropian na elewacji.

 

Montaż typowy, na piance?

Napisano (edytowany)

Mój błąd bo nie dopisałem, ta wysokośc 24 cm jest na parterze i na tym bardziej skupiam się.

Na piętrze dam 12 cm klinarytu i będzie OK, jedynie ten dół mnie zastanawia bo wstępnie miałem dać klinaryt na 24 cm ale pożniej powstało pytanie, czy taki wysoki klinaryt zapewni stabilność...

 

Montaz na piance z wykorzystaniem taśm paro...

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

Decyzja zapadła a właściwie została zmieniona poprzednia bo każdy z kim rozmawialiśmy był za oknami - dzisiaj wykonaliśmy mały eksperyment na budowie aby zobaczyć jak to będzie wyglądać i okna nawet zbytnio nie pogarszają ogólnie wizualnie elewacji...

 

A odnośnie osadzeia drzwi balkonowych, na parterze pójdzie podmurówka 12 cm z betonu komórkowego + 12 cm klinar a na piętrze 10 cm klinar.

IMG_20180127_124733.jpg

IMG_20180127_125815.jpg

IMG_20180127_143203.jpg

IMG_20180127_143213.jpg

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...