Skocz do zawartości

Meble na gotowe czy na zamówienie


Rafal80

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio doszedłem z żoną do wniosku, że należy wymienić meble w kuchni.

Nie mniej jednak wiadomo, że cena mebli kuchennych w Ikei jest trochę niższa, ale czy warto na tym oszczędzać - w końcu meble do kuchni kupuje się raz na 20 lat ;)

Pytanie, czy faktycznie meble kuchenne z ikei są gorszej jakości? Czy ktoś kupił takie meble i może podzielić się opinią? Dochodzi jeszcze kwestia samego montażu - czy w mieszkaniach, które posiadają krzywe ściany jestem w stanie samodzielnie zamontować taką kuchnię bez najmniejszych problemów. :)

Link do komentarza

nie musi być niższa. Ja mam meble od stolarza tańsze od Ikeowskich, ale nie na blumach. 

Wszystko zależy od tego, jaki chcesz standard wykończenia, czy chcesz mieć kuchnię zaraz, w ciągu kilku dni i czy pasują ci standardowe szafki na wymiar kuchni oraz ich estetyka.

 

Zmontować jesteś w stanie, problem w tym, że musisz coś zrobić ze szparami, które ci powstaną. Jak wówczas dociąć blat? 

Szafki z IKEA są głębsze od innych standardowych, więc nie każdy blat z innej firmy będzie pasował. 

 

Link do komentarza

W kuchni mamy meble pod wymiar ze względu właśnie na krzywe ściany i niewielką powierzchnię, którą chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, chociaż cena nie była niska (ale to ze względu na kilka rozwiązań, na których nam zależało, a nie na cenę samych mebli). oglądaliśmy też meble z Ikei ale jednak różnicy w jakości nie da się zignorować .

Link do komentarza

Z racji, ze tak jak piszesz, meble do kuchni kupuje się raz na te 20lat, toteż warto zapłacić więcej i kupić meble na wymiar, przystosować je pod swoje potrzeby i oczywiście wybrać wariant wykończenia na jak najwyższy standard. Taka inwestycja będzie nas cieszyć codziennie, bo codziennie będziemy z tego korzystać.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No właśnie, każdy potrzebuje czasem coś zmienić. Ja ostatnio zaczynam wprowadzać sobie styl industrialny. Opatrzyły mi się wszelkie sklepowe rozwiązania. Wziąłem się za łączenie drewna i miedzi. Ciekaw jestem co o tym sądzicie:

 

 

polar.JPG

 

Planuję całą kolekcję właśnie w takim klimacie industrialnym. Miedź mi się bardzo podoba, ale żeby z nią nie przesadzić na niektórym meblach dam chyba tylko jakieś małe akcenty, np. uchwyty do drzwiczek.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Moim zdaniem tylko meble na wymiar - mam takie w starych lokalu i to jedyny sposób, aby jakoś zakamuflować te wszystkie krzywe ściany. ;/ Ostatnio modne są również meble na wymiar w innych pokojach, nie tylko w kuchni. Myślę, ze to będzie coraz bardziej popularne rozwiązanie, bo naprawdę warto dokładnie odwzorowywać projekty wnętrz jakie zaproponować może projektant. :) Z wiekiem doceniam wagę pięknego wnętrza, lepiej się w nim wypoczywa i lepiej mieszka.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja jestem za meblami na wymiar. Sama mam meble robione na wymiar do kuchni i garderoby i jestem zadowolona. Wiadomo, że koszt będzie wyższy, ale za to super jakość. Można wybrać materiały czy detale. No i oczywiście takie meble idealnie wkomponują się w każdą przestrzeń. 

 

Ps. Dołączam zdjęcie mojej kuchni 

img-20230123-wa0008.jpg

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...

My reorganizowaliśmy przestrzenie biurowe ostatnio i zdecydowalismy na meble na zamowienie. Nam akurat realizacje wykonywala firma z malopolski, Meblomex. Zdecydowalismy sie na nich bo ich prace mozna zobaczyc w sieciach hotelowych w calej Polsce, Wyszlo duzo lepiej niz meble "od czapy" kupowane w sklepie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...