Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
przemty

Instalacja odgromowa

Recommended Posts

Ponieważ zbliżamy się powoli do wykonania dachu to mam pytanie o instalację odgromową.

Na etapie zasypywania fundamentów położono otok z bednarki i wypuszczono w narożnikach wyjścia. Więc teraz trzeba to połączyć z dachem i stąd pytanie: czy instalację odgromową musi rozprowadzić po dachu elektryk z uprawnieniami czy może to zrobić ekipa od dachu a elektryk musi odebrać instalację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Nie ma znaczenia kto fizycznie zrobi taką instalację. Istotne jest sprawdzenie poprawności jej wykonania i dokonanie niezbędnych pomiarów (m. on. rezystancji uziemienia) .

Nie tak hop siup, kto wystawi metrykę? Autorowi radzę zapoznać się z tym materiałem

https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/23267-jak-sprawdzic-czy-instalacja-odgromowa-jest-niezbedna

Dnia 4.11.2017 o 21:14, przemty napisał:

 Na etapie zasypywania fundamentów położono otok z bednarki i wypuszczono w narożnikach wyjścia.

Niby kto położył? Gdzie wyprowadzenie do głównej szyny wyrównawczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2017 o 09:36, retrofood napisał:

Niby kto położył? Gdzie wyprowadzenie do głównej szyny wyrównawczej?

Ekipa budowlana w postaci pierścienia.

Wyjścia z ziemi  czyli wystająca bednarka w narożnikach.

uziom.jpg

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

instalacja nie jest wymagana , ale  ja mam , wykonastwo nie istotne - materiały dostępne np. Galmar  - w najwyższych miejscach budynku , kominy , anteny , blacharka  ,   oczywiście  połączyć to  z bednarką  , sprawdzić .  strzeżonego pan Bóg strzeże !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Znam pana Józka, który z każdego nietypowego otworu potrafi zrobić absolutnie typowy. Nawet jeśli trzeba to w piramidzie. Podać do niego telefon? Zbereźnik...
  • Taka googlowa jakaś...
  • Dzień dobry. Posiadamy w ofercie blachodachówkę płaską IRYD. Swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna, do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów. Produkowana jest w trzech rodzajach powłok zabezpieczających: PURMAX 40um, PURLAK 50um, PURMAT 50um. PURMAX to połączenie dwóch warstw poliestru+poliuretanu. Występuje ona w czterech kolorach: cegła, brąz, czerń oraz ciemny grafit i jest to połączenie 25 µm powłoki poliestrowej na 15 µm warstwie poliuretanu. Na taki rodzaj powłoki udzielana jest 20-letnia gwarancja producenta. PURLAK i PURMAT to powłoki poliuretanowe z grubą 50-mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, co chroni pokrycie nie tylko przed korozją ale również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Występuje w 6 kolorach - PURLAK i 7 kolorach PURMAT. Udzielana jest 30-letnia gwarancja na te powłoki. Tutaj więcej o powłokach: https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php    
  • Zastosowanie odpowiedniej warstwy styropianu w żadnym wypadku nie spowoduje zawilgocenia ściany. Z kolei przyklejanie bardzo cienkiej warstwy jest trudne w realizacji, dość pracochłonne  i przynosi małe korzyści z tytułu poprawy cieplnej ścian zewnętrznych. Jeżeli inwestor życzy sobie elewację bez dodatkowego ocieplenia wówczas  elewację można zrobić poprzez wyrównanie podłoża, następnie wykonanie warstwy zbrojonej (siatka zatopiona w warstwie kleju) następnie gruntowanie gruntem sczepnym, który poprawia  przyczepność tynku do podłoża i separuje ewentualne wzajemne oddziaływanie mineralnych podłoży na warstwę tynku. Drugi sposób może okazać się  bardziej racjonalny, ponieważ wykonując prace związane z elewacją, niewielkim nakładem finansowym można poprawić izolacyjność ścian zewnętrznych, co w perspektywie dalszej eksploatacji powinno przynieść korzyści z tytułu mniejszego zużycia energii na potrzeby grzewcze. W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na zwiększenie ochrony cieplnej, najbardziej adekwatnym materiałem jaki powinien zostać użyty do ocieplenia jest styropian grafitowy Termo Organika z linii TERMONIUM, który ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły biały styropian przy takiej samej grubości. W przypadku budynków docieplanych grubość stosowanej izolacji zazwyczaj jest kompromisem wynikającym z pewnych ograniczeń architektonicznych (zamontowane okna, obrys dachu, itp.) Na koniec warto podkreślić fakt, iż osiągniecie najwyższych jakościowo standardów będzie możliwe przy zastosowaniu kompletnego systemu, gdzie wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności danego rozwiązania i w połączeniu z odpowiednim wykonawstwem będą stanowić o trwałości elewacji.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...