Skocz do zawartości

Jak Polacy ogrzewają domy?


Recommended Posts

Wielu wydaje się, że to właśnie ogrzewanie na węgiel jest najtańsze. Tylko nikt nie bierze pod uwagę kosztów zdrowotnych takiego systemu. A to po czasie do nas wróci. Fajnie, że niektóre miasta zabraniają montowania takich starych systemów. Sam używam ogrzewania elektrycznego i moim zdaniem to najbardziej wydajne rozwiązanie. Mam panele na podczerwień, które sprawują się dobrze. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie sam sposób sterowania i możliwości jakimi dysponuje. Brak strat w układzie wodnym to dodatkowy atut. Oczywiście energia elektryczna nie jest w 100% czystą energią ale innowacje w tej dziedzinie mają szansę sprawić, ze tak będzie.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Bylem palaczem w kotłowni gdzie człowiek od dymu pieca nie widział.Paliłem wszystkim nawet starymi dętkami samochodowymi. Dziś mam 80 lat i po lekarzach nie chodzę,taka jest prawda zatruwania ludzi na ulicach z kominów.
Link do komentarza
Dnia 26.10.2017 o 11:25, Gość Mekgs napisał:

Cieszę się ze mieszkam w bloku . Na jesień i w zimie i wiosną nawet spacer do sklepu między domkami jednorodzinnym jest koszmarem,csmrod niewiarygodny -swąd spalenizny wzbogacony "aromatami "siarkowymi.

Skąd Ty to wiesz, skoro mieszkasz w bloku? Specjalnie chodzisz na osiedle domków żeby podelektować się smrodem?

Dnia 6.11.2017 o 17:00, Elfir napisał:

najlepiej szukać działki w miejscu, gdzie jest zakaz palenia paliwem stałym.

Pytałem już kiedyś w czym Ci przeszkadzają pieczone kartofle, ale nie odpowiedziałaś.

9 minut temu, Gość Jasiu napisał:

Bylem palaczem w kotłowni gdzie człowiek od dymu pieca nie widział.Paliłem wszystkim nawet starymi dętkami samochodowymi. Dziś mam 80 lat i po lekarzach nie chodzę,taka jest prawda zatruwania ludzi na ulicach z kominów.

Jasiu, bo Ty oddychałeś powietrzem napływającym, czystym. A dym wysyłałeś wielkim kominem "pa dalsze" jak mawiają za jedną z naszych granic.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Elfir napisał:

retrofood - pytanie zbyt abstrakcyjne dla mnie. Nie bardzo wiem, kto w domach jednorodzinnych piecze kartofle w piecach?

Nie pisałaś o domach jednorodzinnych ani o piecach. Było tylko o paleniu paliwem stałym. A to jest również drewno, którym palę w piecach (kaflowych) ja. A czasem takim samym drewnem palę ognisko na ogrodzie i piekę w popiele pyry. Dlatego zapytałem czemu Ci tak te kartofle przeszkadzają?

PS. Mozna piec i w domu w piecu, najlepiej na brytfance. Posmarowane olejem i z przyprawami. Mozna też panierować.

Link do komentarza

Może masz zbyt egoistyczne podejście do życia, ale dym z ogniska też przeszkadza. Przesiąka nim ubranie, włosy. Zadymia okolicę, kiedy ktoś inny chciałby cieszyć się świeżym powietrzem. 

 

Tak, ktoś może wybudować się pośrodku lasu i wówczas smrodzi sam sobie. Ale większość ludzi jednak buduje się w zwartych osiedlach. I dlatego w ogromnej ilości gmin jest albo zakaz albo ograniczone terminy, w których pozwala się na palenie ognisk w ogrodach. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. I tzw kopciuchy mogą spalać dużo bardziej ekologicznie wystarczy troche chcieć ... Po prostu nie palimy paliwem syntetycznym typu blat starego stołu...i dobierając metode palenia nie emitujemy tyle syfu do powietrza którym zaraz oddychamy .. Ale co komu po rozumie jak i tak on nic nie umie .. No ale jak gość co ma furę za 300 tysi pali plytami meblowymi przepali taki sezon i ma ciep£o ..bo ma ! To coś chyba nie tak .. A my w domkach mamy sie martwic o ekologie a zarabiamy 1800 zl na miesiąc..no kurna coś tu nie gra pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość inwestor
"Kocioł gazowy nie potrzebuje wydzielonej kotłowni. Możemy go umieścić także w kuchni, łazience czy korytarzu. " A zbiornik na wodę to chyba stawiamy zamiast stołu w jadalni - sarkazm.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...