Skocz do zawartości

Dom z amerykańskim rozmachem i polskim wnętrzem


Recommended Posts

Mieszkanie za granicą niewątpliwie otwiera wyobraźnię na różnorodne rozwiązania architektoniczne. Karolina i Bartek kilka lat spędzili w Stanach Zjednoczonych i przywieźli stamtąd konkretne wyobrażenia o własnym wygodnym domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/24305-dom-z-amerykanskim-rozmachem-i-polskim-wnetrzem

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
No wszystko pięknie i ładnie bo gość robił za granicami kraju uzbierał i spełnił swoje marzenie domu który np. w USA jest normalnością . U nas jeszcze daleko do tego typu domów a główny czynnik to kasa . nie bardzo rozumiem po co takie artykuły ukazują się w prasie brarzowej bo co bo ktoś ma kasę to może ? Bezsens jak wygram w totka to też mogę . Problem w tym że u nas w pl dalej budowanie domu wiąże się z zamożnością i przepychem i jest to tego wyraz a nie jak gdzie indziej w krajach sposób na inne życie jak w mieszkanie bloku. Rozpisywanie że ten a tamten wybudował to i takie to ładne dla mnie jest bez sensu bo wybudował tylko dla tego bo miał kasę co jest głównym czynnikiem a dla tego u nas jest to taki wielki wyczyn bo ludzie budujący mi dom są wiecznie nienażarci i oskubią cie z wszystkiego jak tylko poczują ze masz kasę albo się nie ma wiedzy na temat budowania . Ileż to artykułów było w forum muratora i jakież to nie historie ludzie opowiadają i jakież to mają przejścia budowlańcami inwestorzy tylko dla tego że mają kasę i budują z rozmachem spełniając marzenia swoje a głównie to budują z przesadą i przepychem. . Odnośnie trafnych czy nie trafnych decyzji to inwestor widocznie nie do końca wiedział co mu jest potrzebne co może a co powinien co wynika wprost z nieprzygotowania się do lekcji czym jest budowanie domu . Prawda tez jest tak że większość z nas podchodzi do budowania pod pływem emocji które uwalniają się i dajemy upust im wraz z możliwościami finansowymi . Co się potem przekłada na przemyślenia w trakcie budowy organizacje materiały itp itd . Nikt a raczej mało kto przygotowuje się do budowania domu myśląc 2 lata przed tym budowaniem z czego będzie budował jak i jakie rozwiązania . A to jest tak naprawdę bardzo ważna rzecz planowanie i zdobywanie wiedzy oraz rozkminianie tematu na drobne elementy i szczegóły. Wtedy to budowa przechodzi płynnie bez zakłóceń i niespodzianek w tym finansowych . Niestety wybudowanie domu a już odpowiednie zaplanowanie go to już jest spore wyzwanie o czym przekonujemy się podczas budowy jak nie jesteśmy do tego przygotowani. Niestety to jest wiedza i jak ją masz to nie masz niespodzianek a jak nie masz to właśnie ukazują się takie artykuły lub podobne o czym dużo można przeczytać na łamach forum muratora . Nic samo się nie dzieje i nic samo z się nie powstaje .
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
    • Dzieki za opinie. Czy to automatyczne wciaganie galezi jest bardzo wazne ? Jesli tak, to coz, doloze troche grosza, zeby potem nie zalowac, ze nie mam tej opcji.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...