Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Chcę zaplanować solidny remont balkonów. W budynku szeregowym balkony stanowią płyty żelbetowe położone obustronnie na całej długości ścian. Dom z lat 70-dziesiątych, prawdopodobnie  nie ma izolacji termicznej od stropu. Obecnie wszystkie stare warstwy zostały skute do płyty. Powierzchnie wyrównane wylewką ze spadkiem 1-2% i zabezpieczone papą termozgrzewalną. Marzę o wykonaniu nawierzchni z desek kompozytowych. Nie daje mi spokoju kilka spraw. Chciałabym zastosować izolację termiczną nie tylko od spodu płyty, ale też z wierzchu. Z czego  i jak to można zrobić ? Jak grubą warstwę może to dać ? Jak zabezpieczyć miejsce na ścianie, gdzie papa zachodzi na styropian i tynk, przed wnikaniem wody, bo widzę ze już zaczyna odstawać. Jak powinno się zabezpieczyć czoło płyty? Proszę o radę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie o izolację termiczną od spodu płyty i na wierzchu. Czy ten balkon to wspornik?? Chcę zrozumieć zagadnienie. Styk papy i styropianu należy zespoić substancją, która zapewni ciągłość izolacji. Trzeba też pamiętać by nie było w niej rozpuszczalnika, który uszkodzi styropian.  Nadal nie rozumiem w jakim celu ta izolacja - oczywiście z wyjątkiem styku balkonu ze ścianą.

Jak grubą warstwę może to dać? - dobre pytanie ale i tak musimy ostatnią warstwą wyrównać z poziomem posadzki w pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, prawdopodobnie termoizolację można będzie ułożyć tylko od spodu, co w oczywisty sposób nie poprawi ciepłochronności osadzenia balkonu. Na wierzchu, grubość możliwego do ułożenia ocieplenia ogranicza wysokość osadzenia drzwi balkonowych nad płytą balkonową pomniejszona o 2 - 3 cm konieczne do zamocowania fartucha. Dodatkowo wysokość dyspozycyjna zmniejszy pokrycie z desek kompozytowych zatem jeśli nie pozostanie przynajmniej 6 - 8 cm wysokości na ocieplenie to szkoda zachodu ułożeniem termoizolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie znam fachowego nazewnictwa. Balkony są na płytach równoległych do płyt w stropie. Końce wsparte z jednej strony na ścianie nośnej drugiego, wysuniętego budynku, a z drugiej na wysuniętym murku. O możliwości izolacji termicznej płyt dowiedziałam się z artykułu p Anny Grocholskiej (z 2014 r). Nie ma izolacji termicznej na styku płyty balkonu ze ścianą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdybym odstąpiła od desek kompozytowych, to czy dałoby się zastosować termoizolację. Od powierzchni papy mamy do dyspozycji 7-8 cm. Chcę trwałej powierzchni, ale zależy mi bardzo na zabezpieczeniu przed utratą ciepła- sprawdzone, że jest znacząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...