Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Chcę zaplanować solidny remont balkonów. W budynku szeregowym balkony stanowią płyty żelbetowe położone obustronnie na całej długości ścian. Dom z lat 70-dziesiątych, prawdopodobnie  nie ma izolacji termicznej od stropu. Obecnie wszystkie stare warstwy zostały skute do płyty. Powierzchnie wyrównane wylewką ze spadkiem 1-2% i zabezpieczone papą termozgrzewalną. Marzę o wykonaniu nawierzchni z desek kompozytowych. Nie daje mi spokoju kilka spraw. Chciałabym zastosować izolację termiczną nie tylko od spodu płyty, ale też z wierzchu. Z czego  i jak to można zrobić ? Jak grubą warstwę może to dać ? Jak zabezpieczyć miejsce na ścianie, gdzie papa zachodzi na styropian i tynk, przed wnikaniem wody, bo widzę ze już zaczyna odstawać. Jak powinno się zabezpieczyć czoło płyty? Proszę o radę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie o izolację termiczną od spodu płyty i na wierzchu. Czy ten balkon to wspornik?? Chcę zrozumieć zagadnienie. Styk papy i styropianu należy zespoić substancją, która zapewni ciągłość izolacji. Trzeba też pamiętać by nie było w niej rozpuszczalnika, który uszkodzi styropian.  Nadal nie rozumiem w jakim celu ta izolacja - oczywiście z wyjątkiem styku balkonu ze ścianą.

Jak grubą warstwę może to dać? - dobre pytanie ale i tak musimy ostatnią warstwą wyrównać z poziomem posadzki w pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, prawdopodobnie termoizolację można będzie ułożyć tylko od spodu, co w oczywisty sposób nie poprawi ciepłochronności osadzenia balkonu. Na wierzchu, grubość możliwego do ułożenia ocieplenia ogranicza wysokość osadzenia drzwi balkonowych nad płytą balkonową pomniejszona o 2 - 3 cm konieczne do zamocowania fartucha. Dodatkowo wysokość dyspozycyjna zmniejszy pokrycie z desek kompozytowych zatem jeśli nie pozostanie przynajmniej 6 - 8 cm wysokości na ocieplenie to szkoda zachodu ułożeniem termoizolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie znam fachowego nazewnictwa. Balkony są na płytach równoległych do płyt w stropie. Końce wsparte z jednej strony na ścianie nośnej drugiego, wysuniętego budynku, a z drugiej na wysuniętym murku. O możliwości izolacji termicznej płyt dowiedziałam się z artykułu p Anny Grocholskiej (z 2014 r). Nie ma izolacji termicznej na styku płyty balkonu ze ścianą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdybym odstąpiła od desek kompozytowych, to czy dałoby się zastosować termoizolację. Od powierzchni papy mamy do dyspozycji 7-8 cm. Chcę trwałej powierzchni, ale zależy mi bardzo na zabezpieczeniu przed utratą ciepła- sprawdzone, że jest znacząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dobrze rozumiem, że trzymana działka raczej nie straciłaby na wartości. Ale rzecz w tym, że nie szukam teraz potencjalnych inwestycji długoterminowych tylko raczej chciałbym je jakoś spieniężyć w ciągu najbliższych 2-3 lat żeby mieć na swój dom. Ponadto, w mojej obecnej sytuacji (gdzie planuję kupić go za gotówkę a nie na kredyt - kredytu wziąć nie mogę niestety) będzie to nawet lepsza inwestycja, bo odejdzie mi co miesiąc płacenie za wynajem w Warszawie.   Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania, ale po prostu się na tym nie znam kompletnie i spadło to na mnie trochę nagle a chciałbym się tym w najbliższym czasie zająć.   Dzięki wielkie za odpowiedź retrofoot - o takie rady mi chodziło. W tej chwili nie mam pojęcia jaka jest to klasa gruntu - da się to gdzieś sprawdzić w jakimś urzędzie czy trzeba zatrudnić kogoś do zrobienia badań? Tak czy inaczej się tym zainteresuję.   Jeśli chodzi o media to trzeba w tej sprawie iść np. do urzędu gminy czy do dostawcy, żeby dogadać się w kwestii przyłączenia?    Mówisz, że nie przejazd służebny tylko droga - tak, już się z bratem dogadałem, że kawałek swojej działki mógłby oddać nad drogę dojazdową, nie robi mu to różnicy (i tak nie planował po tamtej stronie nic robić). Asfalt czy nawet płyty betonowe raczej będą trochę kosztować, więc na razie myśleliśmy żeby wysypać to żużlem czy czymś. Właściwie to jest też tam kilka budynków do rozbiórki (garaż + 2 budynki gospodarcze), czy można by użyć gruzu po rozbiórce do utwardzenia drogi? Dobry czy zły pomysł? No i czy trzeba mieć na zrobienie takiej drogi jakieś pozwolenie czy można po prostu robić ją samemu?   Myślę tez czy może nie lepiej byłoby to wszystko sprzedać w całości? Tj. ok. 20 arów działki budowlanej i 65 arów gruntów rolnych. Może pokusiłby się ktoś kto albo chciałby tam prowadzić działalność rolniczą albo kupić to po całości i ew. samemu się bawić w podział na kilka mniejszych. No i z drogą i mediami byłoby łatwiej, bo krócej.   I tak uroboros, brat może mi trochę pomóc w ogarnięciu tego wszystkiego, ale jeśli chodzi o urzędy, załatwianie, papiery itd. to u niego jeszcze gorzej niż u mnie Także staram się najpierw ogarnąć jak najwięcej samemu, dowiedzieć się czegoś itd. żeby potem e.w. już poprosić go o jakieś konkretne rzeczy.
  • A miejscówki nadal nie mamy  Tak sobie myślę, że może Leszek ma jakieś miejsce, w którym by były odpowiednie warunki, a my się do tego dostosujemy. Co Wy na to?
  • Może. Najpierw sprawdzę ten zbiornik do kotła - choć widzę, że wygoda jest, ale też i straty ciepła. Czyli koszt.
  • Pewno akurat moja PC ma dużą wężownice do zewnętrznego zródła z której nie korzystam bo nie mam pieca ty być mógł podlaczyć i w zimie by to hulało.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...