Skocz do zawartości

Droga dojazdowa


hania04

Recommended Posts

Witam, może ktoś z was miał podobną sytuację i potrafi nam pomóc. Chcemy zacząć budowę pod koniec września ale mamy problem z drogą. Droga należy do miasta i fizycznie istnieje tylko do tego momentu zaznaczonego na niebiesko, kolor żółty to pole przez które nie można przejechać. Od miasta dostaliśmy odmowę na naszą prośbę, ale udroznili i utwardzili dojazd. Nie planują jak na razie tam żadnych inwestycji, ale mogą wziąć to pod uwagę w kolejnych latach! :/ czy istnieje jakikolwiek sposób, aby chociaż nam wyznaczyli na tym polu gdzie ta droga dokładnie ma być? Może udałoby się nam jakoś zrobić przejazd na własną rękę. Zależy nam na czasie. Dzięki za każdą podpowiedź :)

IMG_20170820_185706.png

Link do komentarza

Wyznaczenie drogi we własnym zakresie nie sprawi chyba kłopotu. Jest plan, powinny być geodezyjnie oznaczone i osłupkowane działki wzdłuż drogi, łatwo więc ustalić jej przebieg. Przy braku słupków pośrednich można bazować na obrysie własnej działki np. rozciągniętym sznurem wyznaczyć odcinek działka - istniejąca droga.

Link do komentarza

Dla pewności zlecić to geodecie, przy okazji jego prac przy wytyczaniu budynku.

A tak nawiasem mówiąc, to tak czy siak musisz określić granice własnej działki, dla określenia odległości dla budynku (zgodnie z projektem) - czyli jeden bok drogi już będziesz miała. Na projekcie zagospodarowania działki droga jest też ujęta (w skali) - czyli jej szerokość też ustalisz.

Zapodaj sprawę kierbudowi - po to jest.

Link do komentarza

ja miałem identyczny problem - był planowany dom, nie było drogi
projektant namalował na mapie, geodeta wytyczył, zrobiłem drogę i zjazd (wykorytowała koparka, nasypałem kamienia grubego, później zagęściłem drobniejszym - droga szeroka na 4m, została taka do dzisiaj, a minęło już prawie 10 lat....). W urzędzie, przed odbiorem zjazdu(był potrzebny do odbioru budynku), zostało skrupulatnie sprawdzone, czy miałem zgodę na zajęcie pasa drogowego podczas wykonywania tego zjazdu :D

niewątpliwie są to koszta, ale w moim przypadku nie dało się tego uniknąć, bo to była (wtedy) droga tylko do mojej działki. Jak ci zależy na czasie, to też musisz zrobić na własną rękę....

Nie wiem też dokładnie, czy nie potrzebujesz do wykonania samej drogi jakiegoś projektu i zgłoszenia....ja to miałem w pakiecie razem z budową domu już.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Tak, to komin systemowy : SKORSTEN PLUS, wykonawca mi go wybrał bo ja się nie znam na tym. Nawet nie wiem, czy jest dobry czy nie. Na tej stronie jest cały jego opis :  https://www.skorsten.pl/skorsten-plus  a tu mały fragment : ...to uniwersalny system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń na każdy rodzaj paliw. Stosowany z kotłami c.o. opalanymi zarówno paliwami stałymi, ciekłymi jak i gazowymi. Jest to najbardziej uniwersalny komin, który pozwala na zastosowanie w większości systemów grzewczych znajdujących się w ofercie rynkowej.   W środku jest ceramiczny wkład w otulinie z wełny mineralnej. A tak wygląda komin w przekroju :   Trzy mniejsze, przekreślone prostokąty to wentylacja.   Ta okładzina na nim, to styropian przyklejony na klej cementowy a na nim jeszcze siatka z włókna szklanego zatopiona chyba w tymże kleju i jako ostatnia warstwa, tynk cienkowarstwowy, częściowo widoczny. Wykonawca postawił mnie przed faktem dokonanym i sam zrobił to ocieplenie komina (używając płyt twardszego styropianu pozostałego po izolacji podłogi) na zewnątrz budynku ponad dachówkami, które kończy się jak widać na zdjęciach na poddaszu zaraz pod deskowaniem. Gdzieś powyżej jest zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz. Znalazłem jeszcze takie oznaczenie kodowe : EN13063-1 T600 N1 D 3 G50, EN13063-2 T400 N1 W 3 O50 i EN13063-3 T600 N1 D 3 G50 .   Przyznam, że dalej nie wiem czy kontynuować z tą okładziną na poddaszu czy nie ? A co z moim pierwszym pytaniem :  
    • Dawno nie dyskutowaliśmy, a nadarza się okazja.    
    • W Twojej sytuacji kluczowe będzie sprawdzenie, czy budowa zagrodowa faktycznie wchodzi w grę (czy spełniasz / możesz spełnić warunki rolnika) i czy lokalne urzędy nie będą miały zastrzeżeń co do wyłączenia kawałka gruntu z produkcji rolnej w ramach zabudowy zagrodowej. Jeśli nie – wtedy niestety jedynym pewnym rozwiązaniem może być długofalowe czekanie na zmianę planu albo zakup innej działki. Powodzenia w poszukiwaniach i formalnościach!
    • Jeśli zależy Ci na: szybkiej budowie, wysokiej jakości murów na długie dziesięciolecia, energooszczędności i niskich rachunkach za energię oraz przyjemnym mikroklimacie w domu zimą i podczas upałów - to postaw na ścianę jednowarstwową w technologii betonu komórkowego Ytong. Ta marka jest liderem w Polsce pod względem sprzedaży i rozwiązań oferowanych dla ścian jednowarstwowych. Możesz wybrać system drobnowymiarowych bloczków Ytong EnergoUltra+ (w dwóch dostępnych grubościach) lub system wielkoformatowych paneli ściennych Ytong Panel SWE Ultra+. Niezależnie od wyboru, oba systemy łączy najwyższa jakość materiału oraz doskonałe parametry cieplne oraz bardzo dobre pod względem wytrzymałości. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/polecane/111365-buduj-szybciej-i-taniej-ze-scianami-jednowarstwowymi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...