Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
hania04

Droga dojazdowa

Recommended Posts

Witam, może ktoś z was miał podobną sytuację i potrafi nam pomóc. Chcemy zacząć budowę pod koniec września ale mamy problem z drogą. Droga należy do miasta i fizycznie istnieje tylko do tego momentu zaznaczonego na niebiesko, kolor żółty to pole przez które nie można przejechać. Od miasta dostaliśmy odmowę na naszą prośbę, ale udroznili i utwardzili dojazd. Nie planują jak na razie tam żadnych inwestycji, ale mogą wziąć to pod uwagę w kolejnych latach! :/ czy istnieje jakikolwiek sposób, aby chociaż nam wyznaczyli na tym polu gdzie ta droga dokładnie ma być? Może udałoby się nam jakoś zrobić przejazd na własną rękę. Zależy nam na czasie. Dzięki za każdą podpowiedź :)

IMG_20170820_185706.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczenie drogi we własnym zakresie nie sprawi chyba kłopotu. Jest plan, powinny być geodezyjnie oznaczone i osłupkowane działki wzdłuż drogi, łatwo więc ustalić jej przebieg. Przy braku słupków pośrednich można bazować na obrysie własnej działki np. rozciągniętym sznurem wyznaczyć odcinek działka - istniejąca droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zlecić to geodecie, przy okazji jego prac przy wytyczaniu budynku.

A tak nawiasem mówiąc, to tak czy siak musisz określić granice własnej działki, dla określenia odległości dla budynku (zgodnie z projektem) - czyli jeden bok drogi już będziesz miała. Na projekcie zagospodarowania działki droga jest też ujęta (w skali) - czyli jej szerokość też ustalisz.

Zapodaj sprawę kierbudowi - po to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem identyczny problem - był planowany dom, nie było drogi
projektant namalował na mapie, geodeta wytyczył, zrobiłem drogę i zjazd (wykorytowała koparka, nasypałem kamienia grubego, później zagęściłem drobniejszym - droga szeroka na 4m, została taka do dzisiaj, a minęło już prawie 10 lat....). W urzędzie, przed odbiorem zjazdu(był potrzebny do odbioru budynku), zostało skrupulatnie sprawdzone, czy miałem zgodę na zajęcie pasa drogowego podczas wykonywania tego zjazdu :D

niewątpliwie są to koszta, ale w moim przypadku nie dało się tego uniknąć, bo to była (wtedy) droga tylko do mojej działki. Jak ci zależy na czasie, to też musisz zrobić na własną rękę....

Nie wiem też dokładnie, czy nie potrzebujesz do wykonania samej drogi jakiegoś projektu i zgłoszenia....ja to miałem w pakiecie razem z budową domu już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta droga jest miejska - tyle, że częściowo "niewytyczona" i fizycznie jej brak.

Czyli, zgodę na ewentualne utwardzenie/wykonanie drogi, musi wydać właściciel, czyli miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, fakt

W moim przypadku było podobnie - droga przechodzi przez 2 inne działki. Na szybko podpisałem umowę użyczenia obu tych działek, docelowo u notariusza służebność. Tutaj od razu trzeba uderzać do miasta/gminy z zapytaniem w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Taka googlowa jakaś...
  • Dzień dobry. Posiadamy w ofercie blachodachówkę płaską IRYD. Swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna, do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów. Produkowana jest w trzech rodzajach powłok zabezpieczających: PURMAX 40um, PURLAK 50um, PURMAT 50um. PURMAX to połączenie dwóch warstw poliestru+poliuretanu. Występuje ona w czterech kolorach: cegła, brąz, czerń oraz ciemny grafit i jest to połączenie 25 µm powłoki poliestrowej na 15 µm warstwie poliuretanu. Na taki rodzaj powłoki udzielana jest 20-letnia gwarancja producenta. PURLAK i PURMAT to powłoki poliuretanowe z grubą 50-mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, co chroni pokrycie nie tylko przed korozją ale również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Występuje w 6 kolorach - PURLAK i 7 kolorach PURMAT. Udzielana jest 30-letnia gwarancja na te powłoki. Tutaj więcej o powłokach: https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php    
  • Zastosowanie odpowiedniej warstwy styropianu w żadnym wypadku nie spowoduje zawilgocenia ściany. Z kolei przyklejanie bardzo cienkiej warstwy jest trudne w realizacji, dość pracochłonne  i przynosi małe korzyści z tytułu poprawy cieplnej ścian zewnętrznych. Jeżeli inwestor życzy sobie elewację bez dodatkowego ocieplenia wówczas  elewację można zrobić poprzez wyrównanie podłoża, następnie wykonanie warstwy zbrojonej (siatka zatopiona w warstwie kleju) następnie gruntowanie gruntem sczepnym, który poprawia  przyczepność tynku do podłoża i separuje ewentualne wzajemne oddziaływanie mineralnych podłoży na warstwę tynku. Drugi sposób może okazać się  bardziej racjonalny, ponieważ wykonując prace związane z elewacją, niewielkim nakładem finansowym można poprawić izolacyjność ścian zewnętrznych, co w perspektywie dalszej eksploatacji powinno przynieść korzyści z tytułu mniejszego zużycia energii na potrzeby grzewcze. W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na zwiększenie ochrony cieplnej, najbardziej adekwatnym materiałem jaki powinien zostać użyty do ocieplenia jest styropian grafitowy Termo Organika z linii TERMONIUM, który ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły biały styropian przy takiej samej grubości. W przypadku budynków docieplanych grubość stosowanej izolacji zazwyczaj jest kompromisem wynikającym z pewnych ograniczeń architektonicznych (zamontowane okna, obrys dachu, itp.) Na koniec warto podkreślić fakt, iż osiągniecie najwyższych jakościowo standardów będzie możliwe przy zastosowaniu kompletnego systemu, gdzie wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności danego rozwiązania i w połączeniu z odpowiednim wykonawstwem będą stanowić o trwałości elewacji.
  • Jak bardzo nietypowe są te otwory? jeśli można wiedzieć... I z grubsza gdzie są te otwory... tzn. w jakiej okolicy...
  • Pytanko do eksperta w sprawie domu, który został wybudowany w 2000r. Ma ściany trójwarstwowe od wewnątrz: beton belit 24cm, styropian miękki 8 cm, beton belit 12cm. W domu jest sucho i ciepło zimą a przyjemnie chłodno latem. W największe upały temperatura nie przekracza 22 stopni. Teraz przyszła planowana jest na zrobienie elewacji. Ekspert/wykonawca twierdzi, że należy dać jeszcze styropian, choćby cienki ale koniecznie pod tynk elewacyjny. Natomiast inny mędrzec:) uważa, że styropian wpłynie na zawilgocenie ścian. Kto ma rację?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...