hubertu Napisano 9 lipca 2017 #1 Napisano 9 lipca 2017 Szanowni Forumowicze, jestem w trkacie doboru pokrycia dachu. Skłaniam się ku dachówce z posypką wulkaniczną Gerard. Proszę o informację czy jest to produkt faktycznie tak dobry, jak zachwala go producent i hurtownia dachowa, w której ją oglądałem oraz jak wyglądają koszty takiego układania. Z góry dziękuję.
sowala Napisano 9 lipca 2017 #2 Napisano 9 lipca 2017 Zastanawiam się nad pokryciem dachu blachodachówką z posypką marki Gerard. Taką doradzono mi w hurtowni dachowej. Czy wszystkie zalety tej dachóki są faktyczne? Czy to produkt warty zainwestowania i wreszczie jaka jest faktyczna żywotność takiej blachodachówki?
MrTomo Napisano 9 lipca 2017 #3 Napisano 9 lipca 2017 Ja nigdy w życiu nie zainwestowałbym w blachodachówkę.
joks Napisano 9 lipca 2017 #4 Napisano 9 lipca 2017 4 minuty temu, MrTomo napisał: Ja nigdy w życiu nie zainwestowałbym w blachodachówkę. jakbyś nie miał dachu nad głową i funduszy to zmieniłbyś podejście
MrTomo Napisano 12 lipca 2017 #5 Napisano 12 lipca 2017 Dnia 9.07.2017 o 17:40, joks napisał: jakbyś nie miał dachu nad głową i funduszy to zmieniłbyś podejście Dlaczego? Wolalbym wybrać blachę trapezowa, która może i nawet taniej by wyszła.
Gość mhtyl Napisano 12 lipca 2017 #6 Napisano 12 lipca 2017 Tylko, że jednemu podoba się córka a drugiemu teściowa Każdy ma inny punkt widzenia i inne warunki które z góry narzucają użycie danego produktu.
MrTomo Napisano 12 lipca 2017 #7 Napisano 12 lipca 2017 Akurat nie to chodzi, że mi się nie podoba. Moim zdaniem, powtarzam moim, blachodachówka to szajs nie blacha
Gość mhtyl Napisano 12 lipca 2017 #8 Napisano 12 lipca 2017 Dnia 12.07.2017 o 17:22, MrTomo napisał: Akurat nie to chodzi, że mi się nie podoba. Moim zdaniem, powtarzam moim, blachodachówka to szajs nie blacha Jeszcze zależy jakiej firmy, ale blacha to blacha czy blachodachówka czy trapez, to zawsze będzie blacha Ja tez uważam, że jakbym miał wybierać pomiędzy blachodachwką a trapezową to wybrałbym tą drugą.
s.rogal Napisano 17 sierpnia 2017 #9 Napisano 17 sierpnia 2017 Co Panowie porównujecie? Blachodachówkę czy trapez do posypki? Blachodachowka to blachodachówka, racja, ale posypka to inna bajka i nie ma jej c porównywać i zestawiać ze zwykła blachą, a raczej z dachóką.
Gość mhtyl Napisano 17 sierpnia 2017 #10 Napisano 17 sierpnia 2017 1 godzinę temu, s.rogal napisał: Co Panowie porównujecie? Blachodachówkę czy trapez do posypki? Blachodachowka to blachodachówka, racja, ale posypka to inna bajka i nie ma jej c porównywać i zestawiać ze zwykła blachą, a raczej z dachóką. Mogę odpisać Twoimi słowami, co porównujesz, dachówka to dachówka. A tak na serio, nie każdemu podoba sie to samo, nie każdy może położyć na dachu to co chce. I nie ma czegoś takiego jak trapez do posypki.
rrypalski Napisano 20 listopada 2017 #11 Napisano 20 listopada 2017 Zgodzę się, zę żaden trape nie ma posypki Blachodachóka z posypką to tzw. insza inszość. Ale tu nie ma co porównywać z blachodachóką, nawet najlepszą. TO bardzo dobry produkt i optymalne rozwiązanie - wytrzymałość jak dachówka, cena prawie jak blachodachówka. Ale jakość za taką cenę, warto dołożyć tysiąc czy dwa.
kulawyjohnson Napisano 26 listopada 2017 #12 Napisano 26 listopada 2017 Nie można czegoś takiego porównywać do ceramiki. Ile waży m2 blachy z posypką ceramiczną? Stawiam, że ok. 5 kg. Moja dachówka waży 40kg/m2, a mam akurat dość duże dachówki, więc i pokrycie jest względnie lekkie (9 szt. dachówki na m2). Taka radykalna różnica w masie oznacza też radykalną różnicę w izolacyjności akustycznej i ogólnej wytrzymałości całego pokrycia...
grincz Napisano 20 marca 2018 #13 Napisano 20 marca 2018 Taa posypka to już mocny absurd budowlany... Tym samym producenci blachodachówek przyznali, że ceramika to lepszy materiał na pokrycie dachowe i korzystne jest dodanie jej do blachy To ja mam propozycję, żeby w ogóle zastąpić blachę ceramiką - wtedy powstanie znacznie lepszy materiał. Nazwijmy go wtedy "dachówka ceramiczna"
pikuś1 Napisano 26 marca 2018 #14 Napisano 26 marca 2018 blacha szybko wyblaknie , posypka będzie się sypać , odradzam - dachówki ceramiczne najlepsze , tylko cena i dużo wyższy koszt więżby dachowej - musi być solidna .
piotrmys Napisano 29 maja 2018 #15 Napisano 29 maja 2018 Witam, w moim przypadku koszt zakupu dachówki ceramicznej za metr kwadratowy wyszedł podobnie jak dachówka betonowa. Betonówki są mniejsze, więc w metrze potrzeba ich więcej szt. Ceramika może być duża, bo nie jest taka krucha i się nie odkształca. Koniec końców koszty zakupu samego pokrycia były praktycznie 1:1 takie same. Natomiast w elementy typu posypka ceramiczna na dachówce blaszanej czy betonowej kompletnie nie wierzę. Kto zagwarantuje trwałość tej posypki przez kilkanaście lat użytkowania? Dachy są narażone na extremalne zmiany pogody i różnice temperatur - to nie jest moim zdaniem dobre miejsce na jakieś magiczne posypki. Materiał musi być solidny.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się