Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Mam do wyrównania ściankę gdzie na długości różnica wynosi ok 4cm tzn na jednym końcu przykładając płytę do ściany na styk na drugim końcu odchodzi mi do 4cm. Mam zamiar osadzić płytę na profilach aby to wyrównać ale czy wypełnić tą przestrzeń, czy może być pianka montażowa?? Sprawa hałasu nie ma znaczenia.

Oczywiście to co jest obecnie będzie zerwane.

scianka.jpg

Edytowano przez koragreg (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tak jak wcześniej napisałem część przykleję ale pozostała część płyty odstaje od ściany na 4cm tj. 40mm wypełnianie bo tak to już trzeba nazwać, klejem jest raczej kiepskim pomysłem. Kiedyś pewien budowlaniec podpowiedział mi ciekawą rzecz i sądzę że prawdziwą. Robactwo zagnieździ się w każdej szczelinie, to jak będziesz izolować nie ma znaczenia. Dlatego uważam że warto wypełniać puste przestrzenie.

Edytowano przez koragreg (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Chyba jeszcze nie robiłeś takiego czegoś, bo byś nie pisał że część na klej a część na stelażu będziesz robił. Te 4 cm spokojnie klejem wypełnisz i nie na całej powierzchni płyty tylko na placki. Co do robactwa, jak ma tam wejść jeżeli szczeliny będą zaszpachlowane i po drugie w bloku mieszkasz.

Link do komentarza

To nie ściana krzywa tylko pewnie nieumiejętne mocowanie. Płyty na klej kładzie się pod sznurek inaczej nie ustalisz płaszczyzny ściany. Zdaniem "budowlańca" to od jakiej szerokości szczeliny zalęga się robactwo? Jeśli ściana jest rzeczywiście nierówna, to płyty mocuje się na pasach (klejone paski płyty) wyznaczających płaszczyznę pokrycia.

Link do komentarza

Czarna linia przedstawia ściankę zewnętrzną oczywiście nie widać tego tak gołym okiem ale jak przysunie się np blat do ściany to pod oknem dociskając go do ściany widać drobne nierówności ale idąc dalej zaczyna wychodzić jak ucieka ściana . Może kolejny rysunek lepiej pokarze o co chodzi

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, koragreg napisał:

 

Czarna linia przedstawia ściankę zewnętrzną

 

Czy jesteś pewny, że to ścianka jest krzywa czy też może okno jet krzywo osadzone w stosunku do ściany.

Ale tak czy inaczej chyba możesz to chyba wyrównać zwykłym tynkiem - tylko musisz zacząć od tej strony z największą głębokością

Daj najpierw jedną warstwę tynku 2 cm od narożnika do połowy odległości od okna - tu np 1 cm, potem drugą do okna stopniowo wyrównując - następnie osadź ze 4, 5 listw do tynków (wypionuj je i wyfazuj idealnie i daj ostatni tynk wyrównawczy, albo płytę - ja bym tak zrobiłł - tzn tynk. Ewentualnie tą ostatnią cienką warstwę możesz dać klej do styropianu - taki jak pod tynk elewacyjny, dobrze się wyrównuje, mozna też wyrównać siatką ścierną - bardzo fajnie się u mnie trzyma taki zwaloryzowany kawałek ściany.

Ale to jedna z możliwości - możesz dać na ostatnią warstwę np. tynk strukturalny, itp. I rzeczywiście raczej miejsc pustych na ścianie zewnętrznej bym nie zostawiał - nawet ocieplonej - nie rzez robaki, a przez ewentualną wigoć.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Szanowny Panie,

dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych. Można je zamontować albo na konstrukcji z profili aluminiowych lub poprzez przyklejenie. Ta druga metoda jest łatwiejsza i mniej czasochłonna. Podstawą jest przygotowanie podłoża – oczyszczenie go z luźnych fragmentów, odpylenie oraz zagruntowanie. Do gruntowania polecam ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący.

ACRYL-PUTZ® GU 40 – nowoczesny grunt polimerowy. Pasy należy kleić wykorzystując klej gipsowy ACRYL-PUTZ® KG31. Płyty należy odpowiednio ustawić, aby ściana była równa. Na łączeniach można wykorzystać masę szpachlową ACRYL-PUTZ® MS30, która zawiera żywicę polimerową. Masa szpachlowa to nowoczesne rozwiązanie do beztaśmowego spoinowania płyt. Stosując płyty gipsowe w prosty sposób osiągnie Pan zamierzony efekt.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • U mnie też taki w piwnicy na krzywej podłodze stoi, ale wypoziomowane od wagi i też już parę lat jest ok. Też miałem problem z tymi blaszko-języczkami, ale o dziwo się trzyma kupy, ale nie pomyślałem żeby je zagiąć. Choć 120kg to raczej bałbym się tam położyć. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...