Skocz do zawartości

Jaką konstrukcję tarasu drewnianego wybrać?


Recommended Posts

Chciałbym zrobić przy domu taras z nawierzchnią drewnianą. Nie wiem jednak jaka konstrukcja będzie lepsza – punktowe oparcie na słupkach betonowych, czy płyta betonowa, jedynie z wierzchu wykończona drewnem. Która wersja jest trwalsza i łatwiejsza do wykonania? Podłoga tarasu będzie musiała być na wysokości 30–40 cm ponad poziomem terenu, bo na tyle mniej więcej podniesiona jest podłoga w domu, a nie chcę robić stopni przy zejściu na taras.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/porady/23368-jaka-konstrukcje-tarasu-drewnianego-wybrac

Link do komentarza
Gość Paweł

Sam zbudowałem taras i będę go wykańczał deskami kompozytowymi. Cały czas zastanawiam, czy robić zadaszenie. Z jednej strony to się przydaje, bo nie trzeba chować mebli, jak jest brzydka pogoda. Z drugiej strony nie chcę zaciemniać salonu. Kompozyt jest na tyle odporny, że deszcz ani śnieg mu nie zaszkodzi, więc chyba zadaszenie nie będzie konieczne.

Link do komentarza

To zależy ile masz okien w salonie. I od tego, z której strony świata masz taras. 

My mamy dwa duże okna plus podwójne duże jako wyjście na taras, a taras jest od pd-zachodu. Światła jest wystarczająco, choć oczywiście mniej niż przed zadaszeniem, ale przynajmniej w lecie można spokojnie posiedzieć na zewnątrz - wcześniej smażyło okrutnie!

Edytowano przez Baru (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

w tym roku zabieram się za robienie takiego tarasu, mam nadzieję, że wszystko szybko pójdzie. Prawdopodobnie oleje do desek z dobrze sie sprawdzają Jaki impregnat najlepiej sie sprawdzi?

Link do komentarza

Przy zastosowaniu vidaronu trzeba pamiętać o pomalowaniu w pierwszej kolejności środkiem na robale. W zeszłym roku zmienił się skład vidaronu i w związku z dyrektywami unijnymi nie ma tego dodatku (dwa lata temu jeszcze był).

Teoretycznie w sklepie powinni o tym powiedzieć, ale różnie to bywa - lepiej wiedzieć wcześniej i od razu pytać.

Po pomalowaniu trzeba odczekać dobę i dopiero malować vidaronem.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...