Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Posadzka epoksydowa na balkon?

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Witam!
Kończy się zima więc chciałbym coś zrobić z problemem balkonu, gdzie mi wciąż odpadają nowe płytki, prócz tych które wcześniej popękały. Czy ktoś próbował stosować na balkon żywicę epoksydową i może coś doradzić w tym względzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zastosowanie warstwy hydroizolacjo-nawierzchniowej z żywic epoksydowych na istniejącą okładzinę ceramiczną jest możliwe w uzasadnionych przypadkach. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, pomagające zaoszczędzić na całkowitym demontażu warstw balkonu.

Warunkiem, który musi spełnić istniejąca okładzina ceramiczna pod posadzkę z żywicy, jest jej trwałe związanie z podłożem. Dlatego należy zastąpić odpadające oraz popękane płytki nowymi. Klejenie wykonać metodą kombinowaną lub przy użyciu zaprawy klejowej upłynnionej, zapewniając całkowite pokrycie płytek klejem.

Na tak przygotowaną okładzinę, można aplikować grunt IZOHAN epoxy EP-601. Nie później niż po 24 godzinach należy zastosować właściwą warstwę z IZOHAN epoxy EP-602. Minimalna grubość membrany epoksydowej to 2 mm. Żywice mają możliwość ich barwienia w masie, oraz możliwość wykonywania warstwy z piaskiem (w masie, lub posypka na zaaplikowaną warstwę). Dzięki temu okładzina ceramiczna oraz żywica mogą współgrać ze sobą estetycznie.

Informacje szczegółowe na temat aplikacji oraz produktów znajdzie Pan w kartach technicznych zamieszczonych na stronie www.izohan.pl. W razie wątpliwości służymy pomocą.

 

Pozdrawiam, Marta Łupina

ilustracja2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje doświadczenia odnośnie balkonów są następujące!

Nie zalecam stosowania żywic epoksydowych na zewnątrz z dwóch powodów nie są odporne na UV (żółknie) i są mało elastyczne. W prawdzie dzięki różnego rodzajom uszlachetniaczy można w jakim stopniu  ograniczyć zmianę barwy żywicy od promieniowania UV to prawdziwej natury żywicy epoksydowej nie oszukamy i zawsze będzie zmiana barwy koloru i możliwość porysowania się żywicy epoksydowej.

Na zewnątrz polecam posadzki na bazie żywic poliuretanowych!

Co do przygotowania podłoża to płytki trzeba zmatowić i warstwę impregnatu/lakieru którą na sobie mają trzeba zeszlifować. Płytki w miarę dokładnie postukać czy nie są głuche. Wszelkie uszczerbki uzupełnić masami odpornymi na badanie na odrywanie pull off minimum 1,5MPa ( takie potrzebuje mieć podłoże żywica)

Dobrze było by też sprawdzić stopień zawilgocenia balkonu bo są żywicę które tolerują wilgoć max do 4%. Jeśli mamy balkon mocno zawilgocony to należało by zastosować inny grunt z większą tolerancją wilgoci w podłożu.

Przykładowe systemy  na balkony:

Kamieni drenażowych Hadalan MST

20140402_162732.jpg.1ce60d37ec0a07f8695cb65c3b368c29.jpg

System płatków w żywicy Color Chips

DSC_0453.jpg.364444076a064b71f70bb8d4ac93b7bc.jpg

System żywicy poliuretanowej przesypanej piaskiem kwarcowym Monolith Harz PU KVN58f70dfa62814_WARSTWAZAMYKAJCA_HARZPUKVNRAL7023...JPG.9d8039be6d7166cf644411a201648581.JPG

Albo system antypoślizgowy Hadalan KS przesypany piaskiem granitowym ( w tym przypadku zamknięty przeźroczystą żywicą transparentną)

IMG_20160920_102325.thumb.jpg.ba3f56d2b0542636547c3433a4b9653a.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Proponuję zainwestować 300-500 zł i zatrudnić wykwalifikowaną osobę która wszystko zmierzy i spisze do protokołu. To na pewno nie będą stracone pieniądze. 
  • Witam, Jestem tuż przed odbiorem mieszkania od dewelopera potrzebuje porady od osób z doswiadczeniem. Na co zwrócić uwagę aby uniknąć problemow podczas wykańczenia mieszkania? Z gory dziekuje za pomoc.
  • Dzień dobry, W ofertach na zakup blachodachówek mogą pojawiać się dwa różne określenia metrów kwadratowych - m2 całkowity lub m2 efektywny. W ofertach czy cennikach będą to dwie różne wartości wynikające z tego, że montaż blachodachówki wymaga zakładania części arkusza jeden na drugim (na zakład), co oznacza stratę części arkusza. Cena za metr całkowity to cena arkuszy przed montażem. Cena podawana za m2 całkowity będzie więc niższa niż ta podawana za m2 efektywny. W cennikach Blachy Pruszyński podawane są zarówno ceny za m2 całkowity jak i za m2 efektywny.  
  • Czym się różnią te dwie wartości. Co jest ważniejsze przy wyborze pokrycia, dlaczego w cennikach są różne ceny przy tych wartościach?
  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...