Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Posadzka epoksydowa na balkon?

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow

Witam!
Kończy się zima więc chciałbym coś zrobić z problemem balkonu, gdzie mi wciąż odpadają nowe płytki, prócz tych które wcześniej popękały. Czy ktoś próbował stosować na balkon żywicę epoksydową i może coś doradzić w tym względzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zastosowanie warstwy hydroizolacjo-nawierzchniowej z żywic epoksydowych na istniejącą okładzinę ceramiczną jest możliwe w uzasadnionych przypadkach. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, pomagające zaoszczędzić na całkowitym demontażu warstw balkonu.

Warunkiem, który musi spełnić istniejąca okładzina ceramiczna pod posadzkę z żywicy, jest jej trwałe związanie z podłożem. Dlatego należy zastąpić odpadające oraz popękane płytki nowymi. Klejenie wykonać metodą kombinowaną lub przy użyciu zaprawy klejowej upłynnionej, zapewniając całkowite pokrycie płytek klejem.

Na tak przygotowaną okładzinę, można aplikować grunt IZOHAN epoxy EP-601. Nie później niż po 24 godzinach należy zastosować właściwą warstwę z IZOHAN epoxy EP-602. Minimalna grubość membrany epoksydowej to 2 mm. Żywice mają możliwość ich barwienia w masie, oraz możliwość wykonywania warstwy z piaskiem (w masie, lub posypka na zaaplikowaną warstwę). Dzięki temu okładzina ceramiczna oraz żywica mogą współgrać ze sobą estetycznie.

Informacje szczegółowe na temat aplikacji oraz produktów znajdzie Pan w kartach technicznych zamieszczonych na stronie www.izohan.pl. W razie wątpliwości służymy pomocą.

 

Pozdrawiam, Marta Łupina

ilustracja2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje doświadczenia odnośnie balkonów są następujące!

Nie zalecam stosowania żywic epoksydowych na zewnątrz z dwóch powodów nie są odporne na UV (żółknie) i są mało elastyczne. W prawdzie dzięki różnego rodzajom uszlachetniaczy można w jakim stopniu  ograniczyć zmianę barwy żywicy od promieniowania UV to prawdziwej natury żywicy epoksydowej nie oszukamy i zawsze będzie zmiana barwy koloru i możliwość porysowania się żywicy epoksydowej.

Na zewnątrz polecam posadzki na bazie żywic poliuretanowych!

Co do przygotowania podłoża to płytki trzeba zmatowić i warstwę impregnatu/lakieru którą na sobie mają trzeba zeszlifować. Płytki w miarę dokładnie postukać czy nie są głuche. Wszelkie uszczerbki uzupełnić masami odpornymi na badanie na odrywanie pull off minimum 1,5MPa ( takie potrzebuje mieć podłoże żywica)

Dobrze było by też sprawdzić stopień zawilgocenia balkonu bo są żywicę które tolerują wilgoć max do 4%. Jeśli mamy balkon mocno zawilgocony to należało by zastosować inny grunt z większą tolerancją wilgoci w podłożu.

Przykładowe systemy  na balkony:

Kamieni drenażowych Hadalan MST

20140402_162732.jpg.1ce60d37ec0a07f8695cb65c3b368c29.jpg

System płatków w żywicy Color Chips

DSC_0453.jpg.364444076a064b71f70bb8d4ac93b7bc.jpg

System żywicy poliuretanowej przesypanej piaskiem kwarcowym Monolith Harz PU KVN58f70dfa62814_WARSTWAZAMYKAJCA_HARZPUKVNRAL7023...JPG.9d8039be6d7166cf644411a201648581.JPG

Albo system antypoślizgowy Hadalan KS przesypany piaskiem granitowym ( w tym przypadku zamknięty przeźroczystą żywicą transparentną)

IMG_20160920_102325.thumb.jpg.ba3f56d2b0542636547c3433a4b9653a.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Też nie rozumiem, jak powstały, ale każdy szanujący się fachowiec wie, bo " dom pracuje". Te na suficie powstały dawno , nawet wykonawca raz przyjechał coś poprawić, jednak jak widać bezskutecznie. Te w narożnikach pojawiają się stopniowo. Może rzeczywiście połączenie ściany  murowanej z k-g pracuje? Dziękuję Ci za rysunek płotków śniegowych . Nie umiem znaleźć tego specyfiku, który podał Joks. Ani żadnego odpowiednika. Chyba że zadzwonię do producenta.  Brawo Uroborosie, to chytrusek. Wklejam zdjęcie, gdzie lepiej go widać.   Skuteczne .
  • To będzie musiało mieć temperaturę zawsze powyżej zera, bez względu na to, czy będziesz tam miał zamiar bawić się jutro, czy za tydzień..., chyba, że układ napełnisz płynem niezamarzającym (KASA!!!)     Zimno na podłodze, raczej wloty blisko podłogi, więc nadmuch, wentylator, hałas...
  • Tak, tylko  kiedy dojdziemy w naszym kraju do tego, by budownictwo pasywne było na porządku dziennym? Jak na razie mamy problem z likwidacjami kotłów węglowych.  Ale fakt... o ile grzałki są tanie i proste, o tyle ich zasilenie może słono kosztować, szczególnie w sezonie grzewczym. Warto zauważyć, że osoby inwestujące w pompy ciepła bardzo obawiają się właśnie tych kilku dni w roku, kiedy w pompie ciepła załączy się grzałka, a kolega Damian proponuje korzystanie z grzałek w ciągu całego roku. Odważne Poza tym dochodzi efektywność energetyczna - kable nie są efektywne, a przynajmniej są inne urządzenia które nasze środowisko i gospodarowanie energią traktują z szacunkiem. 
  • Olam, podstawą przy określaniu dochodu jest oświadczenie Wnioskodawcy, które osoby tworzą z nim gospodarstwo domowe. Jesteś właścicielem budynku, więc twój dochód powinien być wliczony w dochody, Tym bardziej, że podatnicy, którzy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski), są zobowiązani do rozliczenia tych dochodów również w Polsce i mogą przedstawić odpowiedni dokument PIT. Podatnik może również wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o zaświadczenie o uzyskanych dochodach. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie powinny być wyjaśnione z właściwym urzędem skarbowym.  
  • Dalej nie wiemy do czego ta ścianka ma służy. A zazbrojonej tak jak napisałem nic nie ruszy. Takie zbrojenie z płaskownika robi się zaś łatwo.
 • Popularne tematy

×