Skocz do zawartości

Jak odświeżyć betonowe ogrodzenie?


Pomocnik

Recommended Posts

Witam,

Odświeżanie ogrodzenia należy zacząć od jego dokładnego oczyszczenia z występujących na nim zabrudzeń. Doskonale nadaje się do tego specjalny preparat firmy JONIEC, który najczęściej stosowany jest do materiałów takich jak modułowe ogrodzenia betonowe, ale także do betonowej kostki brukowej czy cegły klinkierowej. Zalecamy stosowanie go do oczyszczania powierzchni z nalotów wapniowych i innych zanieczyszczeń przed planowanym impregnowaniem czy też malowaniem powierzchni.
Preparat należy nałożyć na powierzchnię przy pomocy pędzla lub natryskiwaczem na brudną nawierzchnię i odczekać kilka minut. Podczas nakładania preparatu pojawia się piana, której intensywność zależy od stopnia zabrudzenia ogrodzenia. Nakłada się go kilka razy bez zmywania aż do momentu zaniku piany. Jako że reakcja może zachodzić dość burzliwie, warto zachować odpowiednią odległość. Jeśli wykwity są usuwane z materiałów budowlanych, lepiej nie zmywać nawierzchni wodą, ponieważ mogą pojawić się tzw. wtórne wykwity, które mogą być nawet bardziej intensywne.
Należy pamiętać, że występowanie wykwitów jest procesem naturalnym, który jest skutkiem mineralnego pochodzenia materiałów. Można jednak minimalizować szanse na ich powstawanie dzięki odpowiedniej impregnacji nawierzchni ogrodzenia.
Bardzo skuteczny jest specjalny impregnat do ogrodzeń PROTECT, który zalecamy szczególnie do bloczków ogrodzeniowych, kamiennych oraz prefabrykatów. Jego zastosowanie zwiększa odporność ogrodzeń na wszelkie zabrudzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne i do tego jednocześnie poprawia wygląd ogrodzenia: zmniejsza jego ścieralność i wzmacnia kolor. Odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczenie betonowego ogrodzenia przedłuży jego trwałość i naturalny wygląd. Wystarczy pamiętać o okresowej konserwacji (zaleca się przeprowadzanie zabiegu średnio co 2 lata), a nasz płot będzie nam służył przez długie lata.

Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...