Skocz do zawartości

Jak odświeżyć betonowe ogrodzenie?


Pomocnik

Recommended Posts

Napisano

Witam,

Odświeżanie ogrodzenia należy zacząć od jego dokładnego oczyszczenia z występujących na nim zabrudzeń. Doskonale nadaje się do tego specjalny preparat firmy JONIEC, który najczęściej stosowany jest do materiałów takich jak modułowe ogrodzenia betonowe, ale także do betonowej kostki brukowej czy cegły klinkierowej. Zalecamy stosowanie go do oczyszczania powierzchni z nalotów wapniowych i innych zanieczyszczeń przed planowanym impregnowaniem czy też malowaniem powierzchni.
Preparat należy nałożyć na powierzchnię przy pomocy pędzla lub natryskiwaczem na brudną nawierzchnię i odczekać kilka minut. Podczas nakładania preparatu pojawia się piana, której intensywność zależy od stopnia zabrudzenia ogrodzenia. Nakłada się go kilka razy bez zmywania aż do momentu zaniku piany. Jako że reakcja może zachodzić dość burzliwie, warto zachować odpowiednią odległość. Jeśli wykwity są usuwane z materiałów budowlanych, lepiej nie zmywać nawierzchni wodą, ponieważ mogą pojawić się tzw. wtórne wykwity, które mogą być nawet bardziej intensywne.
Należy pamiętać, że występowanie wykwitów jest procesem naturalnym, który jest skutkiem mineralnego pochodzenia materiałów. Można jednak minimalizować szanse na ich powstawanie dzięki odpowiedniej impregnacji nawierzchni ogrodzenia.
Bardzo skuteczny jest specjalny impregnat do ogrodzeń PROTECT, który zalecamy szczególnie do bloczków ogrodzeniowych, kamiennych oraz prefabrykatów. Jego zastosowanie zwiększa odporność ogrodzeń na wszelkie zabrudzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne i do tego jednocześnie poprawia wygląd ogrodzenia: zmniejsza jego ścieralność i wzmacnia kolor. Odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczenie betonowego ogrodzenia przedłuży jego trwałość i naturalny wygląd. Wystarczy pamiętać o okresowej konserwacji (zaleca się przeprowadzanie zabiegu średnio co 2 lata), a nasz płot będzie nam służył przez długie lata.

Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Spotkałem się również z tym, że ludzie kupują farbę do betonu i normalnie malują te ogrodzenia. Według mnie nie wygląda to szczególnie dobrze, niemniej jednak zdarza się mi spotkać takie wykonanie.

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chyba wypróbuje do oczka. Nie mam glonów jakoś bardzo dużo ale sprawdzimy. Nic się nie powinno stać, wystarczy nie przesadzić.
    • Od paru lat mieszkam na wsi. Na działce jest studnia kopana, która kiedyś służyła do pobierania wody dla celów wszelkich, ale po wybudowaniu lokalnego wodociągu została zaniedbana. Jej zadaszenie z czasem zgniło i spróchniałe, zazielenione deski wpadły do środka. Nikomu to nie przeszkadzało, bo nikt stamtąd wody nie czerpał. Ja, wodę z tej studni zacząłem czerpać do podlewania ogródka. Tylko że woda zimna musi się przecież ogrzać, ale chociaż wypompowywałem czystą, to już po kilku godzinach we wiaderkach na wierzchu pojawiał się zielony kożuch. ilość glonów była w niej potężna.  Kilka razy próbowałem wypompować całą wodę, ale niewiele to dało. zimy glonom też nie szkodziły. Aż w ubiegłym roku wyczytałem, że naukowcom w Odrze udało się zniszczyć siedliska złotej algi za pomocą perhydrolu (dla niewtajemniczonych, jest to nadtlenek wodoru, o stężeniu 30%, produkuje się z niego m.in. wodę utlenioną, rozcieńczając perhydrol dziesięciokrotnie, do 3% stężenia). W dodatku inne organizmy poza glonami nie poniosły żadnego szwanku. Zainteresowałem się tematem, niestety, w handlu preparat o takim stężeniu jest dostępny tylko dla profesjonalistów, Bo uznano, że dla osób nieszkoonych jest zbyt niebezpieczny. Ale jest dostępny w stężeniu 12%. Nabyłem więc 5-litrową banieczkę i wiosną przeprowadziłem eksperyment, wlewając całą zawartość do studni. No i nadeszło lato, ciepły okres, a glonow w wodzie nie ma!!! Wodę wypompowuje, zostawiam w wannach i woda nie zielenieje, nawet po kilku dniach!   Piszę to dlatego, że może ktoś też ma kłopoty z glonami w wodzie. Warto wypróbować. 
    • Taras jest na zagłębionym ( około 1m) pomieszczeniu gospodarczym, przylega do budynku, ale dystansuje go 10 cm styroduru, pomieszczenie to jest nieogrzewane. Czy w tej sytuacji ma sens docieplenie styrodurem ścian bocznych zewnętrznych (części fundamentowej zagłębionej około 1m)i naziemnej (około 1m) jak również samej płyty tarasu?
    • Oferujemy profesjonalny montaż  i serwis klimatyzacji w Krakowie i okolicach – zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, jak i w biurach czy lokalach usługowych. Zapewniamy dobór odpowiednich urządzeń, estetyczne wykonanie i pełne wsparcie posprzedażowe. Projektujemy i montujemy nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza i eliminują wilgoć. Realizujemy montaż nowoczesnych pomp ciepła – ekologicznych i bezobsługowych źródeł ciepła dla domów i firm. Pomagamy dobrać odpowiedni system grzewczy, a także świadczymy serwis i wsparcie posprzedażowe.   Sprawdź ofertę https://realklim.pl
    • Jesteśmy na wczasach...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...