Skocz do zawartości

Dylematy w wyborze listw przypodłogowych


Recommended Posts

Jestem na etapie wyboru materiałów na podłogi. Wiem co gdzie tzn. płytka w korytarzu i kuchni, przedpokój i pokoje deska. Niestety nie wiem jak te podłogi wykończyć, jaką zastosować listwę przypodłogową. Jest ich tak duży wybór na rynku, że już sama nie wiem, która będzie najlepsza. Czy drewniana, MDF, a może aluminiowa lub ta z polistyrenu? Proszę podpowiedzcie czym się kierować przy wyborze?
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie wyboru materiałów na podłogi. Wiem co gdzie tzn. płytka w korytarzu i kuchni, przedpokój i pokoje deska. Niestety nie wiem jak te podłogi wykończyć, jaką zastosować listwę przypodłogową. Jest ich tak duży wybór na rynku, że już sama nie wiem, która będzie najlepsza. Czy drewniana, MDF, a może aluminiowa lub ta z polistyrenu? Proszę podpowiedzcie czym się kierować przy wyborze?



Wizerunek jest jednym z istotnych elementów wyboru podobnie jak cena ale nie tylko.

Zajrzyj - http://www.parkietkomplex.pl/820-2/ - starałem się przekazać podstawowe, bardziej lub mniej zaawansowane informacje dotyczące podłóg.
Myślę, że zawarte tam informacje ułatwią wybór a jeśli będziesz miała pytania w szczegółach - to pytaj tutaj.
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

Jestem na etapie wyboru materiałów na podłogi. Wiem co gdzie tzn. płytka w korytarzu i kuchni, przedpokój i pokoje deska. Niestety nie wiem jak te podłogi wykończyć, jaką zastosować listwę przypodłogową. Jest ich tak duży wybór na rynku, że już sama nie wiem, która będzie najlepsza. Czy drewniana, MDF, a może aluminiowa lub ta z polistyrenu? Proszę podpowiedzcie czym się kierować przy wyborze?


Jeśli podłoga w kaflach to cokoły ceramiczne pod styl kafli,każda kolekcja powinna mieć takie cokoły.
Jeśli podłoga z drewna lub paneli to listwy pod styl drewna lub paneli,w tym przypadku podobnie jak z kaflami,panele powinny mieć swój wzór listwy a z drewnem nie wiem czy każda deska ma ale chyba też powinna mieć.

Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

Niekoniecznie, przy posadzkach ceramicznych drewniane listwowanie wizualnie ociepla chłodną w wyglądzie podłogę z kafli.


Nad tym się nie zastanawiałem ale zapodam jak czerwony łeb ma to rozwiązane,może ciepło może zimno ale dla mnie w sam raz a dla innych niech posłuży za przykład na realny wyglad icon_smile.gif


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Niekoniecznie, przy posadzkach ceramicznych drewniane listwowanie wizualnie ociepla chłodną w wyglądzie podłogę z kafli.




Cytat

też tak uważam,
na całym dole mam kafle i listwy dębowe, mnie się podoba


Oczywiście że tak teraz jest, nazwałbym to wolną amerykanką, dlatego napisałem niech kupuje to co mu się podoba.
Ja mam przy płytkach podłogowych w kuchni listwę plastykową Vox-a i mi się też podoba.
Stereotypy już dawno minęły ale czerwony burak tak ma to przecież wszyscy musza tak mieć bo czerwony po zastosowaniu matematyki i fizyki z obliczeń wyszło mu tak jak on ma.
Link do komentarza
Cokoły ceramiczne niestety nigdy mi się nie podobały jako wykończenie podłogi z płytek. Ostatnio wynalazłam listwę z twardego polistyrenu , pokryta powłoką imitującą aluminium. Zastanawiam się nad zastosowaniem jej w kuchni. Pasowałaby do wykończenia, tylko czy wnętrze nie będzie za zimne?



W przedpokoju i w pokojach może rzeczywiście listwy drewniane. Musze to jeszcze przemyśleć.
Link do komentarza
Cytat

Cokoły ceramiczne niestety nigdy mi się nie podobały jako wykończenie podłogi z płytek. Ostatnio wynalazłam listwę z twardego polistyrenu , pokryta powłoką imitującą aluminium. Zastanawiam się nad zastosowaniem jej w kuchni. Pasowałaby do wykończenia, tylko czy wnętrze nie będzie za zimne?



W przedpokoju i w pokojach może rzeczywiście listwy drewniane. Musze to jeszcze przemyśleć.


Takie listwy prezentują się okazale ale jest jeden warunek, ściana musi być równa, w innym przypadku listwa nie będzie stykać się ze ściana i będą szpary a to bardziej szpeci niż ozdabia.
Link do komentarza
Bardzo ładna ta listwa, którą chcesz zastosować w kuchni. Nie przesadź tylko z elementami aluminiowymi bo naprawdę może wyjść Ci szpitalne wnętrze. Do podłogi drewnianej zastosuj listwy drewniane. Najlepiej takie z podfrezowaniem na kable. Pozbędziesz się kłopotu leżących na podłodze kabli, a pomieszczenie będzie wyglądało estetycznie. Wybierałam je do kolorystyki drzwi w mieszkaniu. Tworzą taką spójną całość czyli to o co mi chodziło.
Link do komentarza
Taka listwa imitująca aluminium wygląda fajnie, tylko raczej nie będzie pasować do każdego rodzaju wnętrza. Raczej w tym momencie mówimy o nowoczesnych wnętrzach, więc raczej również to nowsze budownictwo. W takim przypadku ściany już są lepiej zrobione niż w budownictwie starym, z wielkiej płyty, gdzie ciężko by było wpasować takie listwy bez kompleksowego remontu.
@Gros, tak z ciekawości jaki koszt takiej listwy? Osobiście nie spotkałem takich w żadnym salonie z podłogami.
Link do komentarza
Cytat

Zastąpię wujka G. ;) Drewlux ma takie panele w swojej ofercie, kupowałam u nich. Płaciłam 24 zł za metr bieżący. Wygląda świetnie no i przy okazji łatwe jest w montażu.


Rozpędziłaś się za bardzo. Tu mowa o listwach a nie o panelach.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Przy deskach wybrałbym listwy drewniane albo z mdf - i raczej wyższe - ale to chyba rzecz gustu

Natomiast nie podobają mi się plastikowe te najprostsze, zatrzaskowe - strasznie nieestetyczne i fajansiarskie - natomiast te aluminiopodobne ciekawe, ale jakieś takie mało domowe, bardziej do biura, lokalu - ale to tylko rzecz gustu

Link do komentarza

Plastikowe i mi się nie podobają, często odpadają jakieś zaślepki albo jakiś narożnik się wypacza i odstaje, brzydota :)

Ja u siebie na podłogach gresowych mam cokoły z gresu, gotowe, fabrycznie zaokrąglane. A wiatrołapie i kuchnie Arkesia, w salonie MyWay. Są praktycznie i mi się podobają :)

Link do komentarza

Polecam nie oszczędzać i zainwestować jednak w listwy mdf. Nie jest to wcale taki duży wydatek ale róznica w wyglądzie wnętrza spora. Takie niewielkie dodatki buduja nastrój. Montaż takich listew nie jest problematyczny. Wbrew pozorom nie zajmuje więcej niż w przypadku tradycyjnych listew plastikowych.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Takie plastikowe listwy to straszny badziew jest. Okropieństwo. Wiadomo, że najlepsze to MDF czy drewno, bo to i wygląda i ma odpowiednie parametry i trwałość. U wymienionej wyżej firmie znalazłem takie cudo:

65e03cf0d2bbbfe9a798e53cb8b31e6d.jpg

15 PLN/mb - wydaje mi się, ze bardzo atrakcyjna cena. Tylko nie wiem czy to nie za wysoka listwa. 12 cm to już jednak kawałek jest, jak myślicie?

Link do komentarza
2 minuty temu, gkeb napisał:

Takie plastikowe listwy to straszny badziew jest. Okropieństwo. Wiadomo, że najlepsze to MDF czy drewno, bo to i wygląda i ma odpowiednie parametry i trwałość. U wymienionej wyżej firmie znalazłem takie cudo:

65e03cf0d2bbbfe9a798e53cb8b31e6d.jpg

15 PLN/mb - wydaje mi się, ze bardzo atrakcyjna cena. Tylko nie wiem czy to nie za wysoka listwa. 12 cm to już jednak kawałek jest, jak myślicie?

Bzdury piszesz, przemawia przez ciebie tania reklama, pisząc tak jak piszesz robi więcej złego temu produktowi niż dobrego.

Link do komentarza
38 minut temu, gkeb napisał:

mhtyl nie bardzo rozumiem do czego pijesz. Uważasz, że plastikowe takie jak tutaj:

big_Listwa-przypod_ogowa_PCV-A-PLCOX-W0.

są lepsze niż drewniane lub z MDFu? Moim zdaniem drewno jest lepszym materiałem, czyż nie?

 

Uważam, że każde są dobre, ale nie każdemu muszą się podobać jedne i drugie i nie do każdego pomieszczenia pasują zarówno pierwsze jak i drugie, więc pisząc, że plastykowe listwy to badziew a za chwile wychwalając  drewniane i jeszcze podając nazwę firmy jest nie na miejscu i nie świadczy to o  Twojej obiektywnej opinii.

Link do komentarza

W jednym z odcinków Wielkie projekty - Australia gość miał podłogę ze szlifowanego betonu i nie wiedział jak zrobić listwy przyścienne.

W końcu wymyślił listwy w postaci krawędziaka drewnianego wpuszczonego w podłogę przy ścianach, ale nie wystającego poza poziom podłogi. Musiał tylko z tynkiem i farbą zjechać w ten rowek, w którym później te listwy układał.

Muszę przyznać, że wyglądało to zaje... ten, dobrze!

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...