Skocz do zawartości

Wystrój ściany przy kominku?


Ermenegildo

Recommended Posts

Moim zdaniem zegar i kinkiet ze zdjęcia nie pasują do "stylu rustykalnego".
Szczerze mówiąc ja tam nie widzę żadnego stylu. Możesz dać tam cokolwiek, ani to nie zaszkodzi, ani nie pomoże.

Jeżeli jednak, mimo wszystko podoba Ci się wystrój tego zakątka, to nie przejmuj się zdaniem innych i wstawiaj, co uważasz.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Styl rustykalny wyglądem i klimatem nawiązuje do drewnianych dworków i wiejskich zamożnych chat. Pierwsze skrzypce gra tutaj drewno rodzimych, polskich gatunków z widocznymi sękami, pęknięciami i charakterystyką starzenia się. Inne materiały właściwe dla stylu rustykalnego to kamień, cegła, żeliwo, kute żelazo, miedź i ceramika. Styl rustykalny ma w sobie dużo przytulności i swojskości, jednak łatwo „przerysować” takie aranżacje i sprawić, że zaczną przytłaczać. W stworzeniu rustykalnej aranżacji nie chodzi przecież o realizację scenografii, a raczej zabawę wnętrzem współczesnym, które świadomie stosuje pewne zabiegi dekoratorskie by nadać pomieszczeniu ciekawą atmosferę. Oto kilka wskazówek:
1) Jasna, lekka kolorystyka -jasne drewno, kamień, kolory ścian i dodatków (to gwarancja tego, że pomieszczenie pozostanie „świeże”.)
2) Wprowadzenie elementów współczesnych, minimalistycznych (lampa jest rustykalna, ale abażury lamp w połączeniu z elementem koła to już zbyt wiele... Pomalowanie koła na jasny kolor lub zdjęcie ciemnego lakieru oraz wymiana abażurów na nowe białe i proste, zdecydowanie poprawi jej wygląd.
3) Autentyczność materiałów – źle w takich wnętrzach wyglądają materiały drewnopodobne, panele i laminaty. To styl, który ceni sobie naturalne materiały ale posiadające tradycyjny rodowód. Stal nierdzewna to synonim wnętrz nowoczesnych.
4) Bez przesady -współczesne aranżacje rustykalne powinny cechować się umiarem i powściągliwością. Tutaj podobnie jak w innych stylach „mniej znaczy więcej”. To styl który najbardziej ociera się o kicz dlatego warto grać jakością nie ilością.
5) Motywy przyrodnicze – tapicerki mebli, wzory tapet, malowidła ścienne – to elementy właściwe dla pojawiania się wzorów roślinnych.
Zegar w powyższej aranżacji jest bardzo fajny, jednak bardziej pasuje do stylu klasycznego lub loftowego. Rustyklne są raczej szafowe zegary z wahadłem (albo kukułką) lub tradycyjne budziki. Jeśli jednak kinkiet stanie się mniej dekoracyjny a pod zegarem stanęłaby jasna, drewniana, bielona komoda albo skrzynia posagowa to zegar mógłby zostać icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

zegar jeszcze może byc, wg mnie bardziej ma klimat vintage ale domyślam sie że chodzi ogólnie o klimat starodawny. Powiesiłabym tam jakies fajne ramki postarzane ze zdjęciami, a kinkiet bym zmieniła na jakiś bardziej metalowy. Obraz też by sie mógł fajnie sprawdzić np kolory sepii http://www.dobrasztuka.pl/products/view/obraz_spokojne_turkusowe_drzewo_obrazy_recznie_malowane_na_plotnie_1525a-1222

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...