Skocz do zawartości

Jaką roletę zewnętrzną wybrać? Sterowanie, montaż, konserwacja


Recommended Posts

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Obecnie, gdy za oknami mocno świeci słońce, najbardziej docenimy to, że zapewniają we wnętrzach przyjemny chłód. Z kolei zimą pozwalają ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Ponadto stanowią ochronę przed hałasem i utrudniają włamywaczom wtargnięcie do domu. Jeżeli o ich zainstalowaniu nie pomyśleliśmy na etapie budowy – nic straconego. Takie osłony można montować również w istniejących budynkach.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/22459-jaka-rolete-zewnetrzna-wybrac-sterowanie-montaz-konserwacja

Link do komentarza
długo szukałem odpowiednich rolet do okien w salonie swojego mieszkania i w końcu zostałem namówiony przez znajomego na montaż markiz zewnętrznych do okien, które w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają napływ naturalnego światła
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Gość Dopler
Markizy zewnętrzne zapewniają większą ilość światła, jednak w stosunku do rolet zewnętrznych stopień bezpieczeństwa jaki oferują jest niski. Ulubionym miejscem włamywaczy przez które dostają się do naszego domu, mieszkania są okna. Z tego powodu rolety sterowane elektrycznie to nie tylko komfort, ale przed wszystkim bezpieczeństwo.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Bez względu na wybór producenta, odczujesz efekt na własnej skórze - bezpieczeństwo i zabezpieczenie przed włamaniem, ale w upał opuszczasz i masz kilka stopni mniej w pomieszczeniu. Warto pomyśleć nad markizami. Jest ogromy wybór na rynku i dlatego lepiej podejść do przedstawiciela takiej firmy w mieście i pooglądać., popytać. Np. Firma KRISPOL ma salony KRISHOME. Warto sprawdzić, czy w pobliżu nie ma przypadkiem punktu doradztwa i ekspozycji.

Link do komentarza

Serdecznie polecamy zarówno żaluzje fasadowe - które są obecnie bardzo modne, jak i rolety zewnętrzne. Serdecznie polecamy wszystkim obserwowanie kanałów w social mediach KRISPOL, już wkrótce LIVE, w którym będziemy odpowiadać na najczęściej zadawane pytania z tego zakresu.

 

Dla niecierpliwych polecam nasz artykuł: https://krispol.pl/rolety-zewnetrzne-czy-zaluzje-fasadowe-ktore-rozwiazanie-wybrac/

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Różnica jest taka, że w domach drewnianych zwykle nie ma warstwy izolacji na ścianie, pod którą można schować roletę. Ściana jest cieńsza, a w wersji szkieletowej izolacja mieści się właśnie w grubości ściany. Dlatego najczęściej używane są rolety rolety elewacyjne, czyli ze skrzynką mocowaną do ściany. Do ściany z drewna mocuje się je bardzo łatwo, znacznie łatwiej niż do muru z ociepleniem. Inna niekłopotliwa opcja to rolety mocowane do ramy okna.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • solidnie? nooo, jak architekt budował...   prędzej pomyśl o wdmuchaniu w szczelinę materiału izolacyjnego, a potem o stolarce
    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...