Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Wiktor1111

Droga powiatowa - remont a wjazdy w droge gminne

Recommended Posts

Dziś dowiedziałem się ze będzie remontowana droga powiatowa, po zapoznaniu się z projektem mam kilka pytań

Mam działkę przy drodze gminnej a wjazd z gminnej w powiatową
Projektant zaprojektował zjazdy 4m

Droga gmina całość ma 8m

Wydaje się, że powinien być szerokości 6m a w projekcie 4m

Czy PZD może narzucić te cztery metry?

Jest rów i te 4m, to dla ciężarówek będzie miał problem by się nie wpakować w rów

Nie wspomnę o dwóch samochodach żeby się zmieściły przy 4m

Jaki powinien być wjazd szerokość?

Dla jasności drogi gminne, nie wjazdy na działki

Chodzi o zjazdy skrzyżowania dróg, powiatowej z gminnymi.

Po zakupie działki wystąpiłem do gminy o wykonanie tego zjazdu ,gmina wykonała zjazd.

A teraz jest przebudowa drogi , skrzyżowanie powinno być wykonane docelowo na te 6m.

Ta sama droga powiatowa, skrzyżowania z gminnymi maja różne rozwiązania w projekcie (6m ,przy tej samej szerokości drogi 8m) , ja uważam ze powinno być w pozostałych skrzyżowaniach tak samo.

Dzwoniłem do PZD, dopiero w środę będzie kompetentna osoba.

Tyle, że nie jesteś stroną, bo zjazd już masz wykonany.
Teraz wszelkie modyfikacje są w gestii i na koszt gminy/powiatu.

Mapkę jaka teraz wkleiłeś trzeba pod lupa czytać bo jest bardzo mała.

Cytat

Wiem

Pokazałem jak jest w projekcie, można od razu wykonać zjazdy 6m przy tych samych parametrach

Nie łapie o co teraz Ci chodzi. Pokazałeś projekt i niby przy jakich takich samych parametrach zrobić 6 m a niby jest teraz 4 m.
Mi się wydaje, że albo coś ukrywasz i nie mówisz całej prawdy albo wszystko jest ok tylko Tobie się wydaje, że nie jest i Nas męczysz.

Tak jak napisałem obecnie mam 6m wjazd z przepustem, a w projekcie jest 4m, droga gmina ma 8m

Tu ta sam droga,ten sam projekt ,można.

Może nie wiem, nie znam się, będę w środę PZD coś się dowiem.

Dziś po rozmowie w PZD, notabene bardzo miłej rzeczowej uzyskałem odpowiedzi, że zostanie uwzględniona moja sugestia o wykonane zjazdu 6m. icon_biggrin.gif

Panowie z PZD jeszcze analizują projekt pod kontem ewentualnych korekt. icon_cool.gif

Cytat

Dziś po rozmowie w PZD, notabene bardzo miłej rzeczowej uzyskałem odpowiedzi, że zostanie uwzględniona moja sugestia o wykonane zjazdu 6m. icon_biggrin.gif

Panowie z PZD jeszcze analizują projekt pod kontem ewentualnych korekt. icon_cool.gif

Gratulacje, teraz trzeba mieć nadzieję, że rzeczywiście urzędnicy uwzględnią zmianę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Może doprecyzuję ja sprawa wygląda dokładnie. Nie ma murku ogniowego. Jest ściana rozgraniczająca poszczególne posesje i dachy łączą się prawie na jednym poziomie. Kiedyś to był budynek komunalny i remontowali te dachy jak chcieli. Po wykupieniu jednego segmentu w kamienicy postanowiłem wyremontować dach i to zrobiłem.  Jest to dach dwuspadowy. Po jednej stronie ekipa wjechała 50 cm na dach sąsiedniej posesji bo tak było zrobione opierzenie za czasów ZGK, na krokwi sąsiedniej posesji. Drugie łączenie po tej samej stronie, ale na drugim spadzie wykonano na murze rozdzielającym posesje i wykonano opierzenie. Po drugiej stronie stare opierzenie, łączenie dachów było wykonane na  krokwi po mojej stronie, która jest 30 cm od ściany rozgraniczającej posesje i ekipa zakończyła remont na tej krokwi pozostawiając 30 cm starego dachu??? Właściciel firmy twierdzi, że nie można zakończyć dachu na murze rozgraniczającym bo dachy muszą się łączyć na krokwi. Albo po mojej stronie, albo po stronie sąsiada. Wydaje mi się to dziwne.
    • Witam, Moje pytanie jest troche inne, chodzi o fakt czy zwyczajnie zmiesci nam sie dom, ktory juz mamy wypatrzony( projekt nizej) Dom ma wymiary okolo 19x 15m. Sama działka natomiast ma okolo 8 arów budowlanych (+ okolo 40 arow rolnych,(( na to chwile brak mozliwosci przekrztlcenia, wiec odrazu odpada wykorzystanie rolnej na ta chwile)) Czy dom ktory checmy koniecznie umiescic na tej dzialce zmiesci isie?( Uwzgledniajac studnie szambo i inne media konieczne na budowlanej) Nie ukrywam iz chcemy to zrobic  jak najszybciej wiec opcje sadowe lub pisemne wolimy uniknac. Dodam iz na zalaczaonym  rysunku polorzenia dzialki, jest droga obok i nad budynkiem gospodarczym do jednej dzialki 524 ,525 i obok drugiej sasiadujacej. Nasza  ma byc ta wieksza 525. Zrzut z góry Zdjecie Ogólne DANE OGÓLNE Pow. użytkowa191,1 m2 Pow. garażu40,91 m2 Pow. zabudowy *197,92 m2 Pow. podłóg (bez garażu)209,23 m2 Powierzchnia całkowita336,46 m2 Kubatura brutto1025 m3 Wysokość w kalenicy7,4 m Powierzchnia dachu289 m2 Kąt nachylenia dachu35 stopni   https://www.fotosik.pl/zdjecie/03722b09800516f7    
    • hihi - a to dopiero filozofia - otóż murek - taki ogniowy (graniczny) na dachu, jaki by nie był (łącznie zkominem) - jest elementem dachu, jest przecież kryty, ofasowaniem zazwyczaj, a czasem np. dachówką - i jest czasem wspolny, czasem nie dla sąsiednich dachów. A więc łączy dachy, jest swoistym "zwornikiem" dachów sąsiednich a zarazem ich częścią. Podobnie jak jaskółka, okno dachowe, czy np wyłaz albo cokolwiek na dachu! To też części dachu.   Jak jest projekt dachu, to murki ogniowe, attyki itp są jego częścią - miły Panie bajbaga  - nie ma co dzielić włosa na czworo 
    • Można.     Można - jeśli mur rozgraniczający posesje nie jest murem oddzielenia ppoż, a w przypadku zabudowy jednorodzinnej (w tym w szeregowej) tak może być.   Jednak: to sugeruje, że ta zabudowa jest wielorodzinną, tak więc wymagane jest oddzielenie ppoż - i nijak nie da się na niej wykonać łączenia dachów (bo wystaje ponad dach).
    • Rzecz skandaliczna i niebezpieczna. Do tego nie trzeba nawet znajomości przepisów budowlanych, wystarczy minimum myślenia.
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi