el-instalator Napisano 21 lipca 2016 #1 Napisano 21 lipca 2016 Pomyślałem, że w łazienkach warto by może dodatkowo potraktować fugi w rejonie kabiny prysznicowej i wanny jakimś preparatem impregnującym. Chodzi o to żeby mniej się brudziły i nie przepuszczały wody. Na ile taki zabieg jest skuteczny i czy fugi potraktowane w ten sposób nie odróżniają się kolorem?PS. Oglądając chemie czyszczącą w sklepie z ciekawości przeczytałem etykietę preparatu specjalnie do czyszczenia fug. A tam producent pisze, że środek nie działa na fugi impregnowane. I co z tym zrobić?
nokia Napisano 25 sierpnia 2016 #2 Napisano 25 sierpnia 2016 Cytat Pomyślałem, że w łazienkach warto by może dodatkowo potraktować fugi w rejonie kabiny prysznicowej i wanny jakimś preparatem impregnującym. Chodzi o to żeby mniej się brudziły i nie przepuszczały wody. Na ile taki zabieg jest skuteczny i czy fugi potraktowane w ten sposób nie odróżniają się kolorem?PS. Oglądając chemie czyszczącą w sklepie z ciekawości przeczytałem etykietę preparatu specjalnie do czyszczenia fug. A tam producent pisze, że środek nie działa na fugi impregnowane. I co z tym zrobić? Znam 2 sposoby - mechaniczne lub chemiczne usuniecie powłoki. Trzeba chyba patrzeć na fugę czy sie tworzy efekt kropli.Jak tego efektu nie ma to raczej przestało działać. Poza tym producenci zalecaja odnawianie okreslonymi preparatami.
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 7 września 2016 #3 Napisano 7 września 2016 Cytat Znam 2 sposoby - mechaniczne lub chemiczne usuniecie powłoki. Trzeba chyba patrzeć na fugę czy sie tworzy efekt kropli.Jak tego efektu nie ma to raczej przestało działać. Poza tym producenci zalecaja odnawianie okreslonymi preparatami. Wpisując hasło "Impregnat do płytek i fug" wyszukiwarki oszaleją. Można dodać do filtra szukającego słowo DELFIN.
nokia Napisano 3 listopada 2016 #4 Napisano 3 listopada 2016 (edytowany) Cytat Wpisując hasło "Impregnat do płytek i fug" wyszukiwarki oszaleją. Można dodać do filtra szukającego słowo DELFIN. Faktycznie oszalały te wyszukiwarki. Ale nie ma to jak przysłowiowa plotka. Podpytanie sąsiada, znajomych nic nie kosztuje + dodatkowo potwierdzenie skuteczności działań na wizji lokalnej I tym sposobem dojdziemy do wniosku, że jak chcemy odnawiać to najlepiej usunąć stare i położyć od nowa i zaimpregnować albo opcja nr 2. Impregnować zaraz po ułożeniu "na gorąco". Po miesiącu, dwóch to już nie to samo bo zawsze taka fuga się w jakimś stopniu zabrudzi.W supermarkecie budowlanym można jeszcze spotkać markę HG. Cała półka - do wyboru do koloru. Edytowano 3 listopada 2016 przez nokia (zobacz historię edycji)
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 3 listopada 2016 #5 Napisano 3 listopada 2016 Cytat Pomyślałem, że w łazienkach warto by może dodatkowo potraktować fugi w rejonie kabiny prysznicowej i wanny jakimś preparatem impregnującym. Chodzi o to żeby mniej się brudziły i nie przepuszczały wody................... Mniej się brudziły - OKNie przepuszczały wody - nie zupełnie OK. Przecież pod spodem jest folia w płynie.A preparatów impregnujących, jak wspomniał Przedmówca, jest multum.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się