Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomyślałem, że w łazienkach warto by może dodatkowo potraktować fugi w rejonie kabiny prysznicowej i wanny jakimś preparatem impregnującym. Chodzi o to żeby mniej się brudziły i nie przepuszczały wody. Na ile taki zabieg jest skuteczny i czy fugi potraktowane w ten sposób nie odróżniają się kolorem?
PS. Oglądając chemie czyszczącą w sklepie z ciekawości przeczytałem etykietę preparatu specjalnie do czyszczenia fug. A tam producent pisze, że środek nie działa na fugi impregnowane. I co z tym zrobić?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Pomyślałem, że w łazienkach warto by może dodatkowo potraktować fugi w rejonie kabiny prysznicowej i wanny jakimś preparatem impregnującym. Chodzi o to żeby mniej się brudziły i nie przepuszczały wody. Na ile taki zabieg jest skuteczny i czy fugi potraktowane w ten sposób nie odróżniają się kolorem?
PS. Oglądając chemie czyszczącą w sklepie z ciekawości przeczytałem etykietę preparatu specjalnie do czyszczenia fug. A tam producent pisze, że środek nie działa na fugi impregnowane. I co z tym zrobić?



Znam 2 sposoby - mechaniczne lub chemiczne usuniecie powłoki. Trzeba chyba patrzeć na fugę czy sie tworzy efekt kropli.
Jak tego efektu nie ma to raczej przestało działać. Poza tym producenci zalecaja odnawianie okreslonymi preparatami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Znam 2 sposoby - mechaniczne lub chemiczne usuniecie powłoki. Trzeba chyba patrzeć na fugę czy sie tworzy efekt kropli.
Jak tego efektu nie ma to raczej przestało działać. Poza tym producenci zalecaja odnawianie okreslonymi preparatami.



Wpisując hasło "Impregnat do płytek i fug" wyszukiwarki oszaleją. Można dodać do filtra szukającego słowo DELFIN. icon_cool.gif


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Wpisując hasło "Impregnat do płytek i fug" wyszukiwarki oszaleją. Można dodać do filtra szukającego słowo DELFIN. icon_cool.gif



Faktycznie oszalały te wyszukiwarki. Ale nie ma to jak przysłowiowa plotka. Podpytanie sąsiada, znajomych nic nie kosztuje + dodatkowo potwierdzenie skuteczności działań na wizji lokalnej icon_razz.gif
I tym sposobem dojdziemy do wniosku, że jak chcemy odnawiać to najlepiej usunąć stare i położyć od nowa i zaimpregnować albo opcja nr 2. Impregnować zaraz po ułożeniu "na gorąco". Po miesiącu, dwóch to już nie to samo bo zawsze taka fuga się w jakimś stopniu zabrudzi.

W supermarkecie budowlanym można jeszcze spotkać markę HG. Cała półka - do wyboru do koloru.
Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pomyślałem, że w łazienkach warto by może dodatkowo potraktować fugi w rejonie kabiny prysznicowej i wanny jakimś preparatem impregnującym. Chodzi o to żeby mniej się brudziły i nie przepuszczały wody...................



Mniej się brudziły - OK
Nie przepuszczały wody - nie zupełnie OK. Przecież pod spodem jest folia w płynie.

A preparatów impregnujących, jak wspomniał Przedmówca, jest multum.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...