Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
saabina2

zmiana warunków zabudowy dla działki

Recommended Posts

1. W 2013 r X wystąpił o warunki zabudowy dla działki. W tych WZ było pozwolenie na dach dwuspadowy skośny. Po dwóch latach X wystąpił o zmianę wz w kwestii dachu, a mianowicie, by dach mógł być płaski i takie otrzymał. Czy w związku z tym, że warunki zabudowy w kwestii dachu zostały zmienione z dachu skośnego na płaski oznacza to, że pierwsze warunki zabudowy co do skośnego dachu są nieważne??? X jednak chciałby wybudować dom ze skośnym dachem i czy musi występować ponownie o zmianę warunków zabudowy?

2.X wystąpił o wz dla działki dla inwestycji polegającej na rozbudowie domu - rozbudowa domu do 40 m2 powierzchni zabudowy. Warunki zabudowy zostały wydane tylko dla tych nowych 40 m2 czy dla starej części domu także???
Przykład: Wz dotyczące rozbudowy domu jednorodzinnego mówią o dachu płaskim, a na starej części domu jest dach skośny. X chce zrobić dach płaski na części nowej i starej domu. Czy musi zatem wystąpić o nowe wz (przebudowa domu jednorodzinnego???) dla starej części? Edytowano przez saabina2 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warunki zabudowy wydawane są na konkretną inwestycję i nie tracą ważności do czasu gdy nie zostanie wydane pozwolenie na budowę na podstawie innych (wcześniejszych lub późniejszych) warunków zabudowy. W tej sytuacji dach
może być dowolny jeśli jeszcze nie wydano pozwolenia na budowę na podstawie jednego z dwóch warunków zabudowy.

Co do WZ rozbudowy - dotyczy ona innej inwestycji i nie ma związku w poprzednim WZ, jeśli w opisie nie ujęto modyfikacji budynku głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...