Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
saabina2

zmiana warunków zabudowy dla działki

Recommended Posts

1. W 2013 r X wystąpił o warunki zabudowy dla działki. W tych WZ było pozwolenie na dach dwuspadowy skośny. Po dwóch latach X wystąpił o zmianę wz w kwestii dachu, a mianowicie, by dach mógł być płaski i takie otrzymał. Czy w związku z tym, że warunki zabudowy w kwestii dachu zostały zmienione z dachu skośnego na płaski oznacza to, że pierwsze warunki zabudowy co do skośnego dachu są nieważne??? X jednak chciałby wybudować dom ze skośnym dachem i czy musi występować ponownie o zmianę warunków zabudowy?

2.X wystąpił o wz dla działki dla inwestycji polegającej na rozbudowie domu - rozbudowa domu do 40 m2 powierzchni zabudowy. Warunki zabudowy zostały wydane tylko dla tych nowych 40 m2 czy dla starej części domu także???
Przykład: Wz dotyczące rozbudowy domu jednorodzinnego mówią o dachu płaskim, a na starej części domu jest dach skośny. X chce zrobić dach płaski na części nowej i starej domu. Czy musi zatem wystąpić o nowe wz (przebudowa domu jednorodzinnego???) dla starej części? Edytowano przez saabina2 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warunki zabudowy wydawane są na konkretną inwestycję i nie tracą ważności do czasu gdy nie zostanie wydane pozwolenie na budowę na podstawie innych (wcześniejszych lub późniejszych) warunków zabudowy. W tej sytuacji dach
może być dowolny jeśli jeszcze nie wydano pozwolenia na budowę na podstawie jednego z dwóch warunków zabudowy.

Co do WZ rozbudowy - dotyczy ona innej inwestycji i nie ma związku w poprzednim WZ, jeśli w opisie nie ujęto modyfikacji budynku głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odkurzacz centralny jest idealnym rozwiązaniem dla alergików z jednej prostej przyczyny, która generuje szereg pozytywnych konsekwencji. Mianowicie, powietrze z odkurzacza jest wyrzucane poza budynek a nie bezpośrednio w strefie sprzątania, dzięki czemu:
   1. Nie następuje poderwanie kurzu z posadzki przez strumień powietrza wydobywający się z odkurzacza. Poderwany kurz unosi się w powietrzu przez dłuższy czas, co zwiększa możliwość wdychania go, a poza tym osadza się na meblach i opada na podłogę po pewnym czasie od skończenia sprzątania.
   2. Zanieczyszczenia które przedostały się przez filtr również zostają wyrzucone na zewnątrz. Nie ma filtrów o 100% skuteczności, stąd najdrobniejsze frakcje zawsze przedostają się przez filtr. Odkurzacz centralny to czystsze i zdrowsze powietrze w domu, więc polecamy zapoznać się z naszą ofertą nie tylko alergikom.
   http://www.aerovac.pl/
   http://www.santech.com.pl/
  • Optymalne rozmieszczenie gniazd w instalacji odkurzacza centralnego jest kwestią bardzo subiektywną. To co może być wygodne dla mnie, nie koniecznie musi być wygodne dla kogoś innego. Wykonując projekt wstępny dołączany do oferty opieramy się na własnym doświadczeniu. Zazwyczaj proponujemy wąż 9 m (gdyż dłuższy jest niezbyt wygodny przy przenoszeniu) oraz planujemy gniazda w miejscach pozwalających na obsłużenie jak największej powierzchni/ilości pomieszczeń (jedno wpięcie węża i posprzątanie kilku pomieszczeń uważamy za wygodniejsze niż przepinanie węża z gniazda do gniazda). Po napisaniu zapytania z dołączonym projektem domu na adres santech@santech.com.pl odeślemy wstępny projekt instalacji wraz z wyceną, który zawsze później można skonsultować z naszym działem projektowym, co na pewno pozwoli na osiągnięcie idealnego rozwiązania.
   Polecamy również zapoznać się z instrukcją projektowania zamieszczoną na stronie http://www.santech.com.pl/odkurzacze-centralne/materialy-do-pobrania, dzięki której można w prosty sposób zapoznać się z pewnymi mankamentami planowania takiej instalacji.
  • Ja nie wiem     @aru podobno była
  • Przypominam ze jak publikujemy zdjęcia na Facebooku to proszę dołączać dopiski #ranczoczerwonymlyn oraz #stowarzyszeniekwenif lub oznaczać miejsce i meldunek. UAaaaaaaa. No i #budujemydompl oczywiście    Tenkju werymuch
  • Nowy temat: klej do płytek.   Sprawdziłam ofertę Mapei i trochę się pogubiłam, w związku z tym proszę o rozjaśnienie sytuacji.   Jest klej Kerabond T, żeby nadawał się na ogrzewanie podłogowe należy go mieszać z emulsją uelastyczniającą Mapei isolastic (zamiast z wodą).   Za to klej adesilex p9 nadaje się na ogrzewanie podłogowe, ale w specyfikacji technicznej jest wzmianka, że "jest rekomendowany do montażu okładzin małego i średniego formatu". Tu moje pytanie: czy płytki 60x60 to jeszcze średni format, czy powinnam już użyć innego kleju?   Która opcja będzie lepsza, a może macie inną firmę godną polecenia?
 • Popularne tematy

×