Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

wiolkajolka

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O wiolkajolka

 • Ranga
  Początkujący
 1. Najprościej będzie dowiedzieć się z pierwszej ręki, bo my tu sobie gdybamy, że można, a okaże się, że autor takiego pozwolenia nie dostanie, bo ptaki w odwrotną stronę u niego latają. Z tego, co widzę, ile urzędów tyle interpretacji praw, dlatego jak masz za daleko do starostwa to spróbuj się tam dodzwonić.
 2. wiolkajolka

  Kupno działki - od czego zacząć

  Nie wiem czy to nie funkcjonuje tak, że na "suchą gębę" nikt Ci w żadnym urzędzie nic nie powie. Czasem te wnioski o wz bardzo długo u nich leżą, a nigdy nie masz pewności, że je uzyskasz. I oczywiście wszystko musi być na piśmie, słownie to wiesz jak jest.
 3. wiolkajolka

  Przekształcenie działki rolnej na budowlaną

  Wydaje mi się, że skoro jesteś właścicielką terenu rolnego to możesz to spokojnie przekwalifikować na budowlany. Oczywiście zawsze jest pod górę i zawsze to długo trwa (szczególnie wtedy jak ktoś ma interes, żeby dana działka pozostała działką rolną). Ale nikt Cię nie może zmusić do sprzedania swojej działki jakiemuś księdzu tylko dlatego, że jest rolna ;) Trochę się podśmiechuje, ale te nowe przepisy właśnie tak na mnie działają ;)
 4. wiolkajolka

  Badanie gruntu przed budową

  Mój narzeczony jeszcze przed zakupem działki robił odwierty, bo nie chciał się władować na "niewiadomoco", bo tam, gdzie on kupił grunt występują czasem tereny osuwiskowe. Tak czy inaczej odwierty wyszły okej, na 3 albo 4 metrach wyszła woda w jednym miejscu, ale nie będzie to z niczym kolidować, dlatego na Twoim miejscu postarałabym się o te odwierty jak najszybciej.
 5. wiolkajolka

  zmiana warunków zabudowy dla działki

  Dobrze rozumiem, że gdybym chciała postawić garaż obok domu to również muszę wystąpić o wz?
×