Skocz do zawartości

Schody z granitu są lepsze niż z drewna


Recommended Posts

Napisano

Mąż nie chciał schodów z drewna. W poprzednim domu musiał je samodzielnie cyklinować, bo żaden z fachowców nie chciał się podjąć tej żmudnej pracy. Dlatego cieszymy się z trwałych materiałów wykończeniowych, które zastosowaliśmy - mówi Lidka, Czytelniczka Budujemy Dom, która schody użytkuje od 2008 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/schody/a/19857-schody-z-granitu-sa-lepsze-niz-z-drewna

Gość Czytelnik
Napisano
Ja również zdecydowałem się na schody granitowe.
Poprzednio miałem z desek bambusowych pokrytych (jak mnie zapewniano) bardzo trwałym wielowarstwowym lakierem.
Niestety gdyby nie naklejone nakładki na schody to lakier byłby już starty.
O czym świadczą miejsca nie przykryte nakładkami.

Granit to inwestycja na lata.
Na pewno nie tania.
Tylko przed zakupem sprawdzajcie jakość granitu.
Jest coraz więcej kamienia byle jakiego, łatwo nasączającego się wodą.
Można to łatwo sprawdzić polejcie próbkę
od strony matowej (tj tej nie impregnowanej) albo lepiej zanurzcie fragment i sprawdźcie jak długo pozostaje plama po wodzie.
Jeżeli do następnego dnia to zrezygnujcie z takiego kamienia.
Oczywiście dostawca będzie zapewniał, że kamień się impregnuje, itd.
Oczywiście.
Gips również możemy zaimpregnować.
Jednak jego trwałość na podłodze pozostawia
wiele do życzenia.
  • 10 miesiące temu...
Gość kondzio
Napisano
My mamy właśnie granit na schodach i jest rzeczywiście super.
Napisano

Granit na pewno twardszy - ale wielu kojarzy się z brakiem ciepla, z ktorym kojarzy się drewno. Trudny dylemat, rzecz gustu i przyzwyczajeń - a to druga natura. Albo pierwsza. Człowieka. 

Aha - jeszcze może być ceramika - cieple kolory, faktura .

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, racer napisał:

 

Rypnij małym palcem albo golenią w szlifowany rant granitu... Pomyślisz wtedy, że granit wart był każdych pieniędzy.

 

Jak walniesz w dęba, albo kempas, albo inne twarde drzewo - też zaboli! W ceramikę też. 

Natomiast jak się wywrócisz - to docenisz chodnik na schodach, miękki i antypoślizgowy... i elegancki...taki arystokratyczny...:yahoo:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
  • 3 miesiące temu...
Napisano

Moim zdaniem, w budynkach mieszkalnych liczą się głównie walory estetyczne, gdzie wygląd schodów powinien się wpisać w otaczające wnętrze. Poza tym nad rodzajem materiału góruje jakość wykonania.

  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Dnia 7.04.2017 o 23:44, zenek napisał:

Granit na pewno twardszy - ale wielu kojarzy się z brakiem ciepla, z ktorym kojarzy się drewno. Trudny dylemat, rzecz gustu i przyzwyczajeń - a to druga natura. Albo pierwsza. Człowieka. 

Aha - jeszcze może być ceramika - cieple kolory, faktura .

Nie do końca jest tak z tym brakiem ciepła. Dekoratorzy wnętrz zgodziliby się , ze wszsytko zależy od ekspozycji, waruków oświetlenia, barwy światła, etc.  Jest wiele odcieni żółtego, beżowego i brązowego, które są przyjemne w odbiorze zwlaszcza gdy maja powierzchnię matową lub antykowana a nie lustrzaną.

  • 1 rok temu...
Napisano
I jeszcze schody z kamienia są ańsze od drewnianych
Napisano
2 godziny temu, Gość modnestol napisał:

I jeszcze schody z kamienia są ańsze od drewnianych

Chyba te z kamienia polnego :) 

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Faktem jest żę drewniane rzeczy typu schody blaty trzeba co jakiś czas przeszlifować i polakierować.

Chody z granitu to tylko zamieść i mopem przejechać. Będą wygladały za 100lat dokładnie tak samo jak w dniu montażu.

 

  • 5 tygodnie temu...
Napisano

Rzeczywiście dylemat. Schody drewniane są piękne. Niezależnie od swoich skaz. Nadają wnętrzu.. coś niesamowitego. Z kolei granit.. kojarzy mi się przede wszystkim z nowoczesnością. Sam jednak jestem orędownikiem stawiania na trwałe materiały. Dlatego byłbym za granitem choć - wszystko zalezy od miejsca. Jeżeli stawiamy na naturalny wystrój wnętrza... Drewno będzie odpowiedniejsze. 

  • 1 rok temu...
Gość Marcin Wawa
Napisano
W naszej kamienicy własnie wymieniliśmy schody drewniane na granitowe. Wygląda bardzo prestiżowo. Zrobiła nam je firma Pakal ze Strzegomia. Polecam obróbke płomieniowaną, bo wtedy granit jest "tępy" i bardzo bezpieczny.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To trzeba zainteresować sprawą jakiegoś dziennikarza, najlepiej reportera.
    • Z tego co wiem, obecnie do samego PnB nie wymaga się już pisemnych gwarancji od dostawców mediów. Ale najlepiej i tak zasięgnąć informacji w miejscowym wydziale budownictwa, bo interpretacja prawa przez urzędników bywa różna.
    • Witam,   Z tego co udało mi się wyszukać i zrozumieć, w celu uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne są min. warunki przyłączenia mediów.   Czy ktoś orientuje się jak to jest w kwestii uzbrojonej działki budowlanej, czy chcąc uzyskać „pozwolenie na budowę” lub czy wykonując „zgłoszenie budowy” mimo wszystko będę potrzebował warunki przyłączenia mediów?   Pytanie wydaje się absurdalne bo przecież media są już na działce, ale prawo często niestety działa inaczej niż myślimy.   Pozdrawiam,
    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...