Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
zmstr

Badanie gruntu przed budową

Recommended Posts

W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość, a mianowicie co jest pod wierzchnią warstwą gruntu. Na wiosce, gdzie będę się budował, przed wojną i po wojnie popularne było wśród miejscowych kopanie tzw. "lochów", z których wybierano materiał na budowę - wapień. Cała wieś się tak budowała, potem wejścia zasypywano i zapominano o tym, co ludzie mają pod podwórkami. Lata obciążeń nad pustymi przestrzeniami zrobiły swoje i od kilkunastu lat, co jakiś czas otwierają się nowe jamy, które potem właściciele posesji muszą zasypywać. Gdy zajrzy się w niektóre świeże otwory, to objętość takiego lochu przeraża, bo jest ogromny. I właśnie dlatego mam lekkie obawy pokroju "a co będzie, jak się wybuduję, a pod spodem był loch i pęknie mi dom, albo co gorsza stanie się jakaś tragedia?". W jaki sposób można zbadać grunt i kogo do tego wynająć? Musi być georadar, czy są jakieś inne metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w biurze projektowym powiedziano, że przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę obowiązkowym jest zrobienie badań geologicznych gruntu tzw odwiertu na 4m. Bez tego nie przejdzie wniosek na pozwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój narzeczony jeszcze przed zakupem działki robił odwierty, bo nie chciał się władować na "niewiadomoco", bo tam, gdzie on kupił grunt występują czasem tereny osuwiskowe. Tak czy inaczej odwierty wyszły okej, na 3 albo 4 metrach wyszła woda w jednym miejscu, ale nie będzie to z niczym kolidować, dlatego na Twoim miejscu postarałabym się o te odwierty jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...