Skocz do zawartości

Adaptacja poddasza


Recommended Posts

Witam. Chce zaadoptowac poddasze do pokoju.Jest to stary dom. Z tego co mowi tesc to na podlodze poddasza nie ma betonu tylkodeski belki i na to deski podwojne pomiedzy belkami pelno gruzu a belki sa dosyc zdrowe. Podłoge planuje zrobic tak belki sa co metr wiec chce wybrac ten caly gruz i dac cienko welny na wygluszenie na belki nabic 3 metrowe deski i na deski 18mm plyte osb(na poddaszu nie bedzie duzo mebli a i my rzadko jestesmy w pokoju(zreszta tesciwato chomik wiec i tak podejrzewam ze bedzie lzej niz bylo)). boki ocieple welna o lacznej grubosci 25cm na grzybki stelaz i plyta osb.A sufit chce zrobic w ten sposob ze do podluznych belek ktore sa na srodku przybije co metr belke w poprzek i do tego chce plyty osb miedzy nowe belki welne i na gore plyty osb.
Moje pytania to
1.jaka grubosc welny miedzy belki na podlodze na wygluszenie?
2.Czy grzybki wytrzymaja stelaz czy moze dac co jakis czas takze ES? I jaka grubosc plyty osb proponujecie na sciany?(12?)
3.Co sadzicie o suficie przybic plyty do belek czy zrobic lepiej stelaz do belek i dopiero plyty? I jaka grubosc plyt i welny pomiedzy nie proponujecie?
Link do komentarza
Jeśli chodzi o ocieplenie dachu, zaleca się przynajmniej 20 cm warstwę wełny.
Co do stropu, proszę zerknąć na poniższą dyskusję:
https://forum.budujemydom.pl/Adaptacja-podd...any-t22085.html
Być może przydadzą się też te informacje:
https://forum.budujemydom.pl/adaptacja-podd...r89-t25286.html
https://forum.budujemydom.pl/Adaptacja-podd...-domu-t860.html
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  Dnia 3.02.2016 o 22:53, ceston napisał:

jaka grubosc welny miedzy belki na podlodze na wygluszenie?

Rozwiń  

Jak najwięcej - ale to nie wszystko. jeśli nabijesz deski bezpośrednio na belki -  to i tak hałas (np kroki)  przejdą z desek na belki i w dół. Więc trzeba dać między belki a deski podkładki amortyzujące - albo lepiej - podłogę warstwową z warstwą wytłumiającą.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
    • Dzieki za opinie. Czy to automatyczne wciaganie galezi jest bardzo wazne ? Jesli tak, to coz, doloze troche grosza, zeby potem nie zalowac, ze nie mam tej opcji.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...