Skocz do zawartości

Krab / Archeton


czarek1

Recommended Posts

Napisano
Po pierwsze to wstępną wycenę oferuje każa pracownia projektowa.

Poza tym powinieneś zapytać o wycenę wykonawcę twojego domku.

a z jakiej pracowni jest ten dom?
Napisano
Cytat

Po pierwsze to wstępną wycenę oferuje każa pracownia projektowa.

Poza tym powinieneś zapytać o wycenę wykonawcę twojego domku.

a z jakiej pracowni jest ten dom?


projekt znalazlem w firmie ARCHETON.
nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi na temat wyceny??

wykonawca???hmm, najpierw chce wiedziec ile???

z tego co ludzie pisza to powinno sie to zamknac w cenie okolo 270 tys zl "pod klucz", czyli do zamieszkania, ale nie jestem pewien...?
pewnie sporo zalezy od regionu, cen wykonawcow, materialow, zmian projektu???
moze ktos juz buduje ten dom....?
bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady , uwagi..to bardzo pomaga!!!!
serdecznie z gory dziekuje
i powodzenia w budowie
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
[size=1]
Cytat

projekt znalazlem w firmie ARCHETON.
nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi na temat wyceny??

wykonawca???hmm, najpierw chce wiedziec ile???

z tego co ludzie pisza to powinno sie to zamknac w cenie okolo 270 tys zl "pod klucz", czyli do zamieszkania, ale nie jestem pewien...?
pewnie sporo zalezy od regionu, cen wykonawcow, materialow, zmian projektu???
moze ktos juz buduje ten dom....?
bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady , uwagi..to bardzo pomaga!!!!
serdecznie z gory dziekuje
i powodzenia w budowie




z pisaniem jestem icon_confused.gif na opak....ale powiem jedno zaczynam budowe wlasnie kraba i to z piwnica................narazie mam puste pole..ale lada dzien...start ....budujemy systemem gospodarczym .......pozdrawiam wszystkich krabowiczow i chetnie was poznam....
Napisano
Cytat

[size=1]
z pisaniem jestem icon_confused.gif na opak....ale powiem jedno zaczynam budowe wlasnie kraba i to z piwnica................narazie mam puste pole..ale lada dzien...start ....budujemy systemem gospodarczym .......pozdrawiam wszystkich krabowiczow i chetnie was poznam....


serdeczne dzieki AGNISIU za odpis..
zwlaszcz, ze budowa pochlania z pewnoscia mnostwo czasu..!!!!
doceniam to tym bardziej....
bede wdzieczny za uwagi,
to wielka pomoc w budowie...
trzymaj sie....powodzenia
czekam na posty od innych wspanialych ludzi, ktorzy pomoga, doradza,
to mile...takie ludzkie..i ...wspaniale....
to mnie cieszy...WAS tez powinno
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Cytat

serdeczne dzieki AGNISIU za odpis..
zwlaszcz, ze budowa pochlania z pewnoscia mnostwo czasu..!!!!
doceniam to tym bardziej....
bede wdzieczny za uwagi,
to wielka pomoc w budowie...
trzymaj sie....powodzenia
czekam na posty od innych wspanialych ludzi, ktorzy pomoga, doradza,
to mile...takie ludzkie..i ...wspaniale....
to mnie cieszy...WAS tez powinno


narazie jestesmy tylko my....no i nasz krabik....czuje ze bedzie to najpiekniejsze moeszkanko...widzialam juz kilka i prezetuje sie niezle kiedy da mu sie troche serduszka ..no i kaski
mysle ze go troszke zmienie ...wiem ze pomysly wynikaja z sytuacji na dzialce i roznych etapow budowy...no i z pomyslow szalonej inwestorki takiej jak ja....napewno nadam mu troche przestrzeni otworze kuchnie ....moze zrezygnuje ze scianki dzialowej miedzy pokojami na dole...ale znowu fajny bedzie taki pokoj dla gosci...ale znowu po co goscie...no i takie mam problemy...i kombinuje tak sobie gdy rosna fudamenty...papa icon_smile.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Mieszkam sobie w Krabie3 (podpiwniczony) drugi rok. Zmian adaptacyjnych dokonałem sporo, ai jeszcze coś by się zmieniło. Choc nie powiem chwalę sobie ten domek.


super...najwazniejsze to cieszyc sie z tego co sie zrobilo!!!!!
brawo.....
pozdrowionka
czarek
Napisano
witanko icon_lol.gif jestem ciekawa co zmieniles....w srode 13 icon_wink.gif grucha wylala nam lawy fundamentowe oj pracowity to byl dzien potem przyjechaly bloczki...betoniara itd...wiem ze napewno musze miec dzwi wyjsciowe z tylu z piwnic ...murarz sie troche krzywil..ale potem przyznal mi racje...przynajmiej juz wie kto rzadzi na budowie...oj zdziwil sie bardzo...zreszta ja kobitka dziarska wzbudzalam podziw najbardziej u tej starszej spolecznosci meskich gapiow...czyzby baba na budowie zawsze byla tylko od garow...hihi...beton b15 z pompa kosztowal mnie2150 poszlo9.5 metra czyli jedna pelna grucha starczylo idealnie....i musze przyznac ze 13 byl udanym dniem..ciesze sie bardzo...kolo srody 20 zaczynamy...tak pasuje murarzowi...papa icon_mrgreen.gif
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Archeton sprzedając projekt zezwala na dokonanie w nim zmian adaptacyjnych.
Za ok.400 zł (był to rok 2002)zmiany te naniesiono na projekt.
W projekcie piwnica jest pod połowa domu, ja mam pod całym,z czego jestem bardzo zadowolony. Zmieniłem tez jej układ:sa to 4 pomieszczenia (odbicie parteru)i korytarz.Powiększyłem kuchnię rezygnując ze spiżarni, tym samym przesunięty został główny komin. Ścianę działową między salonem a sypialnią przesunąłem kosztem salonu. Drzwi z kuchni do salonu "odsunąłem" od okna. Łazienkę na piętrze "przeniosłem" nad łazienkę na parterze. Zrezygnowałem z balkonu. Powiększyłem taras.Poszerzyłem wiatrołap, zmieniając w ten sposób także dach: jest jedna płaszczyzną, powierzchnię nad wiatrołapem wykorzystuję jako schowek.Zrobiłem przejście z garażu do piwnicy , garaż też poszerzyłem, zrobiłem w nim kanał,a powierzchnię nad garażem wykorzystuję jako składzik na drewno itp.. Zrezygnowałem ze świetlika w dachu. Podniosłem ściankę kolankową na wysokośc metra, zwiększając tym samym powierzchnie pomieszczeń na poddaszu, zmieniła się też konstrukcja dachowa.
......Sam jestem zdziwiony, że aż tyle tego jest.
Jestem zadowolony, ale np.przydałby sie większy korytarz, jakiś hol.
Widziałem też Kraby z tarasem na garażu oraz z pokojem nad garażem( w wersjach bez piwnicy), z łazienką na parterze zamienioną z garderobą.
Ogólnie przyjazny domek, taki normalny, bez udziwnień,duże możliwości daje odpowiednie zagospodarowanie tarasu,jest on ozdobą domku ale trzeba się do tego przyłożyc.
Pozdrawiam
PS.
Zdjęcia z różnymi Krabami można obejrzec na stronie archetonu w klanach albo w zdjęciach konkursowych. Proszę sprawdzic.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Taras z naturalnego drewna to inwestycja w estetykę i komfort przestrzeni zewnętrznej. Aby jednak drewno zachowało swoje walory na długie lata, kluczowa jest odpowiednia impregnacja i konserwacja już na etapie przygotowania desek. Poniżej przedstawiamy sprawdzony sposób impregnacji nowej deski tarasowej, oparty na produktach marki OSMO. 1. Wstępna impregnacja – WR Aqua Osmo Pierwszym krokiem jest wstępne zabezpieczenie desek. Impregnat WR Aqua Osmo to bezbarwny środek ochronny na bazie wody, który skutecznie zabezpiecza drewno przed sinizną, pleśnią oraz szkodnikami. Kiedy? Impregnację wykonujemy przed montażem, najlepiej 2 dni przed planowanym olejowaniem. Jak? Środek nanosimy pędzlem lub wałkiem na wszystkie powierzchnie deski – zarówno widoczne, jak i niewidoczne – w jednej warstwie. Po co? Zapewnia to równomierną ochronę drewna i zapobiega jego degradacji od środka. 2. Olejowanie przed montażem – Osmo Olej Tarasowy Po upływie co najmniej 48 godzin od impregnacji WR Aqua, przystępujemy do pierwszego olejowania. Produkt: Olej tarasowy OSMO – bezbarwny lub kolorystycznie dobrany do naturalnego odcienia deski. Jak? Nakładamy z dwóch stron deski cienką warstwę oleju, używając pędzla, szmatki lub wałka. Pozwalamy na dokładne wchłonięcie i wyschnięcie. Dlaczego? Takie przygotowanie pozwala zabezpieczyć również powierzchnie deski, które po montażu będą niewidoczne, co znacząco zwiększa trwałość całej konstrukcji. 3. Montaż desek i finalne wykończenie Po wyschnięciu oleju przystępujemy do montażu tarasu. Gdy deski są już solidnie zamocowane, możemy wykonać drugą warstwę oleju tarasowego – tym razem tylko na widocznej stronie. Cel: Ta warstwa nadaje ostateczny wygląd i zapewnia pełną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych – deszczu, UV i zmian temperatury. Wskazówka: Prace najlepiej prowadzić w suchy, ciepły dzień, unikając pełnego słońca, które może zbyt szybko wysuszyć produkt. Dlaczego warto trzymać się tej kolejności? Poprawna impregnacja i olejowanie przed montażem to inwestycja w trwałość i wygląd tarasu. Chroniąc drewno z każdej strony, zapobiegamy jego wypaczaniu, pękaniu i przedwczesnemu starzeniu. Produkty OSMO tworzą elastyczną, mikroporowatą powłokę, która nie łuszczy się i pozwala drewnu oddychać, co jest szczególnie ważne przy konstrukcjach zewnętrznych.   Podsumowanie – schemat impregnacji nowej deski tarasowej: Impregnacja WR Aqua OSMO – minimum 2 dni przed olejowaniem Pierwsza warstwa oleju tarasowego – z dwóch stron przed montażem Montaż desek tarasowych Druga warstwa oleju – na wierzchnią, widoczną stronę po montażu
    • Planuje dzialke na wsi, lub na obszarze znacznie oddalonym od miasta (tak, wiem ma malo czasu - do polowy nast. roku, dlatego badam temat).
    • Mógłbyś to przetłumaczyć na język polski?
    • Nie we wszystkich lokalizacjach takie rozwiązanie jest dozwolone, Zależy gdzie masz działkę. 
    • Mieszkanie w budynku to akurat nie problem bo budowa i tak przeciągnie się przez dłuższy czas - tu akurat mam pomysł jak to rozwiązać.   Siec ciepłownicza – planuje ogrzewać dom piecem na paliwo stale i będę posiadał zbiornik na ciepłą wodę, którą podgrzeje piecem albo elektrycznie, więc logicznie rzecz biorąc nie powinienem potrzebować oświadczenia o podłączeniu do sieci ciepłowniczej.   Dziękuje za odp. - mam przynajmniej kolejny temat do poruszenia z radcą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...