Skocz do zawartości

Koszty remontu podłogi drewnianej


Recommended Posts

Musimy być gotowi na to, że zróżnicowanie kosztów remontu podłogi może być bardzo duże. Trudno z góry określić stan starej podłogi, a w związku z tym konieczny zakres prac. Czasem też zdarzają się różne „niespodzianki” wydłużające czas robót i zwiększające ich koszt.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/13423-koszty-remontu-podlogi-drewnianej

Link do komentarza
Gość MUREWIL
Tak jak napisano, nawet o najlepsze drewno trzeba dbać. Bez tego bardzo szybko podłoga niszczeje. Ja razem z drewnem kupiłem od razu preparaty do pielęgnacji i na chwilę obecną na podłodze jest tylko jedna rysa a minęły ponad 3 lata.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...

Nic nie wiem o lokalizacji tych paneli -  sypialnia, kuchnia, salon, holl...:bezradny:- nic nie wiem o ilości osób mających chodzić po tej podłodze, ilości psów i kotów, obecności kominka w salonie, piętrze, na którym ma być ułożona podłoga...

To wszystko ma  - większe lub mniejsze - znaczenie...

 

Panele na pewno zdają egzamin w różnych warunkach, pod warunkiem dobrania odpowiedniego wyrobu do miejsca montowania...

Pierwsze panele, jeszcze TYLKO klejone, układałem u siebie na początku dziewięćdziesiątych lat ubiegłego wieku... niemieckie, KRONOSPAN o ile pamiętam, tylko takie były w handlu... wymieniłem je na nowsze przy remoncie kapitalnym mieszkania jak miały dziesięć lat... mieszkanie na IX piętrze, więc piasku praktycznie się nie nanosiło, bardzo dobrze zdawały egzamin przy trójce dzieci (z mnóstwem koleżeństwa :zalamka:), jamniku i kocie...

Cena paneli w tamtym czasie była stosunkowo wysoka, ale zadecydowało to, że sam je kładłem i to, że następnego dnia po ułożeniu (klej musiał wyschnąć) już się mieszkało...

 

Podczas swojej działalności położyłem setki metrów paneli w różnych lokalizacjach i - o ile wiem - zdawały egzamin...

 

W obecnym mieszkaniu również mam panele... rozmaitość wzorów, jakości, wytrzymałości dzisiaj może zadowolić większość wymagań... ceny różniste... można na przeczekanie ułożyć coś tańszego i po paru latach wymienić na drewno, jak odbuduje się nieco zawartość portfela :icon_mrgreen:

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Damian
Jakbym mial w mieszkaniu juz gotowa podloge to pewnie bym dbal ale w nowym mieszkaniu nigdy nie porwe sie na taka podloge. Panele sa tansze a rownie ladnie wygladaja.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Baasia
Na żadnej drewnianej podłodze w szpilkach nie pochodzisz. Tak że jak imprezka to trzeba ludziom wydawać kapcie. Nie widzę sensu. W codziennym użytkowaniu też będzie coraz więcej rys. Bambus może ale nie wiem.
Link do komentarza
20 godzin temu, Gość Baasia napisał:

Na żadnej drewnianej podłodze w szpilkach nie pochodzisz. Tak że jak imprezka to trzeba ludziom wydawać kapcie. Nie widzę sensu. W codziennym użytkowaniu też będzie coraz więcej rys. Bambus może ale nie wiem.

AC5 panele i można w szpilkach tańczyć. Oczywiście, ze nie skakać i lądować na spadochronie, ale już próbowałem z przesuwaniem ciężkich mebli i było OK. Jeśli zaś chodzi o lite drewno - są polskie gatunki, które twardością nie ustępują afrykańskim. Wystarczy zerknąć w tabelę i szybko się okaże, że dąb to dopiero początek możliwości. Nie zapominajmy też, że nawet podłogę z sosny omżna wzmocnić na tyle odpowiednimi powłokami, że nie trzeba jej będzie odnawiać z kilka lat. Jest w czym wybierać.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Adam
W nowym mieszkaniu też zdecydowanie jestem za panelami. Są dużo praktyczniejsze. Jeżeli jednak kupuje się mieszkanie z 2 ręki z jakimś ładnym parkietem... To ja bym zachował.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Taaaaa... niektóre ceny chyba sprzed 6-7lat są. Ułożenie wykładziny czy paneli za 15zł?! Chyba jako fucha po godzinach bez FV przez średnio ogarniętego pomocnika montera.... przynajmniej 50% więcej, parkiet z cyklinowaniem za 50zł? jaja jakieś, samo ułożenie parkietu tyle kosztuje, a cyklinowanie prawie drugie tyle, plus lakierowanie.... Ceny, jak dla mnie, mocno zaniżone (nieaktualne)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witajcie Postanowiłem sam wyremontować pokój w bloku z lat 90 z betonowej płyty. Proszę o  porady (zdjęcie ściany jak i sufitu w załączniku). Dodam, że jestem budowlanym laikiem i wszelkie roboty będę wykonywał po raz pierwszy, więc zależy mi na najłatwiejszych rozwiązaniach.   W jaki sposób przygotować ściany do malowania? Czy gładź Knauf fill and finish to dobre rozwiązanie? Myślałem o sposobie nakładania wałkiem. W jaki sposób przygotować jedną ze ścian (chropowaty beton) na naklejenie tapety (Rodzaj : Tapeta Flizelinowa)? Wystarczy zagruntować czy też warto wyszpachlowac?   Dodam, że wcześniej na ścianach była właśnie tapeta przez dekady    Jeśli chodzi o sufit (delikatne załamania) czym polecacie wyrównać?    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...