Skocz do zawartości

Ocieplenie przegrody w domu z lat 40-ch


Recommended Posts

Nie wszędzie jest ta pustka, mogą być miejsca gdzie jej nie ma, ale to mały problem. Problem jest w tym, że jak dmuchniesz w ą szczelinę nie wiem jakim dobrym materiałem izolacyjnym to i tak będziesz miał mostki przy nadprożach, przy otworach okiennych, przy wieńcu stropowym (o ile taki jest).
Link do komentarza
Cytat

Nie wszędzie jest ta pustka, mogą być miejsca gdzie jej nie ma, ale to mały problem. Problem jest w tym, że jak dmuchniesz w ą szczelinę nie wiem jakim dobrym materiałem izolacyjnym to i tak będziesz miał mostki przy nadprożach, przy otworach okiennych, przy wieńcu stropowym (o ile taki jest).



ale będzie lepiej niż jest choć jeszcze nie będzie rewelacyjnie
Link do komentarza
Cytat

ale będzie lepiej niż jest choć jeszcze nie będzie rewelacyjnie


Idealu pewnie nigdy nie osiagne

Cytat

nie wiem jakim dobrym materiałem izolacyjnym to i tak będziesz miał mostki przy nadprożach, przy otworach okiennych, przy wieńcu stropowym (o ile taki jest).


Wszedzie pisza ze dokladnosc wypelnienia przestrzeni granulatem jest baaarrrdzo wysoka

Znacie jakis kalkulator, ktory uwzgledni parametry scian 12cm 10cm 12cm i brak ocieplenia zewnetrznego ??
Link do komentarza
Ja rozumiem że piszą iż wypełniają granulatem każdą najmniejszą pustkę.Może i tak chociaż wątpię.

Natomiast weź pod uwagę to co napisał mhtyl bo nie wypełnisz pustych miejsc w nadprożu,ewentualnym wieńcu,koło okien,w miejscu balkonu(chociaż pewnie go nie masz).Nie wypełnisz bo tam nie ma pustych miejsc.Na całej grubości ściany jest beton/cegła na prętach lub temu podobne.To są duże mostki termiczne.

edit: dopisałem: nie znam kalkulatora o którym piszesz,natomiast coś mi się kołacze że pięciocentymetrowa pustka równoważy 19 mm styropianu.Powiększanie pustki nic nie daje.
Mam nadzieję że dobrze mi się kołacze. Edytowano przez Buster (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • No właśnie na dniach się wyjaśni ale za wczasu chciałem zaczerpnąć jakichś opinii. 
    • Czy warunki geologiczne pozwolą na budowę studni chłonnej? Robiłeś badania gruntu?
    • Dzień dobry. Mam działkę, na której mam zamiar mieć biologiczną przydomową oczyszczalnię ścieków, za nic w świecie nie chcę iść w szambo - wiadomo. Są dwa rozwiązania, które mogę wziać pod uwagę - oczyszczona woda będzie odprowadzana do studni chłonnej, a z niej do gruntu lub do szczelnego betonowego zbiornika. Chcę iść w pierwszą opcję natomiast jeśli okaże się, że warunki gruntowe nie pozwolą mi na te rozwiązanie to zdecyduję się na szczelny zbiornik. Teraz mam takie pytanie - czy ta oczyszczona woda, która będzie odprowadzana do zbiornika będzie się nadawała do podlewania drzewek i krzaków ozdobnych na działce? Z podlewaniem ogródka to może bym nie ryzykował natomiast drzewka myślę, że nie będą problemem ale wolę spytać ludzi, którzy mieli/mają coś z tym do czynienia. Może jednak istnieją jakieś oczyszczalnie oczyszczające na tyle dobrze ścieki, że będzie można wykorzystać wodę do podlewania ogródka? Myślałem też o instalacji do ponownego wykorzystania wody na przykład do spłukiwania wody w kibelku. Wspomnę też, że drenaż rozsączający nie wchodzi w grę ze względu na wielkość działki. 
    • Karolczyk98 Czy dobrze przyjąłem takie parametry więźby? Szerokość 8cm Wysokość 14cm Odległość pomiędzy krokwiami 70cm Murłata 8cmx14cm
    • Chodzi o ocieplenie całej wnęki, bądź wykorzystanie poszerzen systemowych (wtedy ocieplaja obszar do którego dolega ościeżnica).  Mógłbym wykleić cała wneke jakimś ciepłym styropianem z tym że nie wiem czy pozwoli na to firma montujaca okna bo kiedyś o to pytałem i powiedzieli ze musiałby to być materiał twardy gdyż w innym przypadku zwiększy to odległość kotew montażowych do sztywnej ściany przez co montaz może okazac się mniej stabilny (miękki XPS może podczas pracy się odkształcać.) A purenit jest tutaj twardszym materiałem. No i wydawało mi się że cieplejszym niż XPS. A na pewno droższym. Zastanawia mnie też czy jest sens izolować przed wilgocią wneke do której miałby być ten XPS przymocowany gdyż jeśli pociągnie wilgoć z muru to straci właściwości termiczne    Chodzi o ocieplenie całej wnęki, bądź wykorzystanie poszerzen systemowych (wtedy ocieplaja obszar do którego dolega ościeżnica).  Mógłbym wykleić cała wneke jakimś ciepłym styropianem z tym że nie wiem czy pozwoli na to firma montujaca okna bo kiedyś o to pytałem i powiedzieli ze musiałby to być materiał twardy gdyż w innym przypadku zwiększy to odległość kotew montażowych do sztywnej ściany przez co montaz może okazac się mniej stabilny (miękki XPS może podczas pracy się odkształcać.) A purenit jest tutaj twardszym materiałem. No i wydawało mi się że cieplejszym niż XPS. A na pewno droższym. Zastanawia mnie też czy jest sens izolować przed wilgocią wneke do której miałby być ten XPS przymocowany gdyż jeśli pociągnie wilgoć z muru to straci właściwości termiczne   
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...