Skocz do zawartości

zatkany odpływ?


MrTomo

Recommended Posts

Nie wiem co się dzieje ale nie chce mi schodzić woda z kibelka i wanny.
Nie zawsze - co jakiś czas.
Może któreś dziecko coś wrzuciło?

Do tej samej nitki odpływy przyłączoną mam zmywarkę, pralkę i umywalkę.
Z pozostałych urządzeń i ze zlewu woda schodzi.

Mam jakiś efekt cofki - jak woda nie chce schodzić z wanny
to podnosi się poziom wody w kibelku.

Potem coś jakby zassie wodę, coś "bełknie" i wody w kibelku prawie nie ma.
W wanie coś czasem "zabulgocze"
Jakby się coś odpowietrzyć nie mogło.

Wsypałem już pół butelki kreta (na trzy razy) do odpływu z wanny ale bez efektu.
Link do komentarza
Cytat

A zmywarka, umywalka i pralka jest wpięta za czy przed wanną i kibelkiem?



W tej kolejności:
Zlew w kuchni i zmywarka, pralka, wanna, zlew i na końcu kibelek

Co ciekawe zauważyłem właśnie, że jak wyjmę końcówkę od pralki (ma kulkę) to woda z wanny schodzi.
Czyli zrobiłem lewe powietrze to pomogło.
Link do komentarza
Ta końcówka od pralki to chyba syfon, bo syfon do pralki ma kulkę. A jakiej pozycji ten syfon jest włożony do rury? wlot ma od dołu czy od góry?
na to wychodzi, że masz a raczej nie masz pionu odpowietrzającego, tylko pytanie dlaczego wcześniej było ok a teraz nie.
Link do komentarza
Cytat

Co ciekawe zauważyłem właśnie, że jak wyjmę końcówkę od pralki (ma kulkę) to woda z wanny schodzi.
Czyli zrobiłem lewe powietrze to pomogło.



No właśnie. Podciśnienie się robi i wstrzymuje odpływ wody. Odpowietrzenie zatkałeś szczelnie, znaczy kulka się blokuje, syfy z pralki ją opatuliły i trzymają.


Wyczyść przy okazji filtr od pralki i przepłucz wąż odpływowy.
Link do komentarza
Cytat

syfon czysty.
Filtr palki też.
W jakiej pozycji?
Wąż od dołu, klulka i zakrętka od góry.


Czyli masz tak jak zamontowany jak na fotce niżej, znaczy się poprawnie.

Syfon czy filtr pralki nic tu nie ma do gadania, tu jest brak odpowietrzenia. Jedyne wyjście to odetkać rurę od pionu odpowietrzającego lub zamontować zawór napowietrzający pod umywalka w łazience lub jak jest miejsce to przy syfonie od pralki.
Link do komentarza
Cytat

Odetkać pion to żadna robota.
Ale to chyba nie rozwiąże przyczyny, co najwyżej pomoże na chwilę i uśpi moją czujność.
Może spróbuję z tą żmijką na odcinku pralka, wanna, umywalka.


Coś mi się wydaje, że to tylko jedna składowa tego problemu. Druga a może nawet i pierwsza to przytkana rura, a przyczyna może być np obudowa od kostki zapachowo-dezynfekującej która wpadła do kibelka i utknęła gdzieś tam sobie w rurze i dzięki niej [powstał zator.
Najpierw odetkaj ten pion i zobaczysz czy coś się poprawiło, potem można szukać dalej.
Link do komentarza
Macie rację, teraz dopiero doczytałem, że muszla jest na końcu drogi.
Miałem kiedyś podobne sytuacje w zimie, kiedy szambo mi zamarzało i wylot rury znalazł się pod lodem. zdecydowanie wytwarza się nadciśnienie przy spływie, Heniek może mieć rację. Coś blokuje wodę w początkowym stadium, dokłada się podciśnienie z początku i dopiero odpowiednia masa przeważa, aby spłyneła gwałtownie. Mi wysysało w takich przypadkach wodę z syfonu kratki ściekowej, która była ok 2 metry od muszli.
Link do komentarza
Cytat

...
Coś blokuje wodę w początkowym stadium, dokłada się podciśnienie z początku i dopiero odpowiednia masa przeważa, aby spłyneła gwałtownie
..



Myślisz, że to już w odpływie z kuchni?

No nic, trzeba będzie odłozyć inne sprawy i jak spierniczy się pogoda porozkręcam co się da i gdzie się da.
Najgorsze (tj. rura od srali do szamba) zostawię na koniec.
jakoś nie mam ochoty tam zaglądać ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wystarczy jak włożysz giętki drut i będziesz go wpychał tak daleko aż napotka opór, wyciągniesz i po długości tego drutu zlokalizujesz mniej więcej gdzie jest zator. A potem to już żmijka w dłoń albo inne cudo i do dzieła.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...