Skocz do zawartości

Podajnik tłokowy SPYRA


Recommended Posts

  • 2 lata temu...
Gość Grzegorz
Potwierdzam opinie poprzednika : mój piec po 5 latach padł , był spawany od strony podajnika , później po 10 latach drugi raz dziury powstały . Piec 10-12 lat i do wyrzucenia , Pan Spyra twierdził , że 20 lat będziemy w nim palić . Serwis Spyra katastrofa , nie można się doprosić, a było to w sezonie niegrzewczym. Mechanizm z tych piecach bardzo dobry , nie jest awaryjny, tylko trzeba co jakiś czas przegląd zrobić , tutaj można pochwalić , ale co z tego jak w piecu dziury powstają pomimo suchego opału .
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Piec wytrzymal ciagle palenie przez 14 lat! Ale wada konstrukcyjna go dyskfalifikuje: Gdy rozpali sie za mocno dochodzi do przepalenia uszczelnienia piec/zbiornik na paliwo, po czym powietrze dostaje sie od strony pojemnika do pieca i ogien zaczyna sie cofac. Doszlo do tego, ze palilo sie nie w piecu a w zbiorniku z paliwem !!! Dzieki Bogu bylem wtedy w domu i to zauwazylem i na czas ugasilem pozar!!!!!!!!!!!!!!! Kto dopuscil taki badziew do produkcji? Jak sie nie zamknie klapy ze zbiornika to ogien tez sie cofa! Stanowczo odradzam. Teraz mam piec z dwoma tlokami - jest zabezpieczenie przed cowaniem sie ognia, zdradze ze jest to piec z Klobucka 5 Klasy, nie zebym reklamowal, ale niebo a ziemia w porownaniu ze spyra
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość brzeczyszykiewicz
nie polecam producenta ponieważ dym wydostaje się z podajnika a pan spyra twierdzi że nie mam cugu w kominie a cug jest jak tralala wady konstrukcyjne tego kotła są takie że nie polecam kupować tego szitu jedyne na co się nadaje to na złom
Link do komentarza

Pewnie te tłokowce różnią się szczegółami konstrukcyjnymi, ale chyba każdy z nich emituje za duże dawki smrodu dymu i sadzy. 

Dziwię się jakim cudem mogą one posiadać jakiekolwiek certyfikaty ekologiczne, jak widzę u sąsiada w zasadzie ciągle wydobywający się dym z komina, a sam komin i dach wkoło niego w promieniu 3 metrów, jest uświniony czarnymi sadzami.

Link do komentarza
Dnia 23.08.2015 o 09:53, Pomocnik napisał:

Najnowsza wersja podajnika tłokowego w kotłach KWKMP SPYRA została zmodernizowana pod względem większej uniwersalności, co do stosowania rożnego typu węglowych paliw kwalifikowanych o granulacjach od 0-32mm.

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/aktualnosci/12568-podajnik-tlokowy-spyra

 

Węglowych paliw kwalifikowanych o granulacjach od 0-32mm nie można już spalać w kotłowniach domowych!

od 1 lipca 2020.

Jedynie dopuszczone w kotłowniach 1 MW i więcej. 

Link do komentarza
Gość Animus
Węglowych paliw kwalifikowanych o granulacjach od 0-32mm nie można już spalać w kotłowniach domowych! od 1 lipca 2020. Jedynie dopuszczone w kotłowniach 1 MW i więcej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Potwierdzam, widzę dziury. W czym pomóc?
    • Własnymi siłami, ma być równo i ponadto jeszcze w piwnicy? Będzie ciężko. Podstawowe pytanie brzmi, czy tam jest już jakaś wylewka? W związku z tym, czy trzeba zrobić nową wylewkę, czy tylko wyrównać starą? W tym drugim przypadku wymagana grubość będzie kilka razy mniejsza, ale trzeba do tego użyć zupełnie innej masy. Tak jak radzi vlad1431, najłatwiej podzielić podłoże listwami lub rurami, które wyznaczą docelowy poziom. W piwnicy, a więc miejscu o potencjalnie dużej wilgotności, tylko masy na bazie cementu. Na szczęście są dostępne rozmaite warianty modyfikowane, które łatwiej się rozprowadza. 
    • Nie wiem czy to jest T-cap ale pełna nazwa mojej pompy to : PANASONIC AQUAREA WH-MDC05J3E5 5KW MONOBLOK. Ogrzewa dom o powierzchni 100 m. kw. plus garaż plus CWU. Dom jest dobrze ocieplony więc pompa nie zużywa wiele energii zimą ale niskie rachunki za prąd, to raczej wynik fotowoltaiki na dachu. W pokojach zimą mam temperaturę 21 st. C., dla mnie wystarczy a w garażu 15 st. C. Jak na razie pompa daje radę. Co do innych pytań, to nie pomogę bo się na tym nie znam.
    • Przepraszam za brak konkretow. Dzialka rolna 0.7h jest polozona 130km a 0.3h 20km od miejsca gdzie planowana jest budowa domu. Jeszcze dodam że niedawno takie odległości nie stanowiły zadnego problemu poniewaz znajoma właśnie na takiej zasadzie się wybudowała.
    • Tak z ciekawości jaka moc tego Panasonica? To jest T-cap? Pytam, bo zanim zamontowałem kocioł gazowy też brałem pod uwagę T-capa 9kw. Tylko teraz jak policzyłem ile mocy zwykle używamy na gazie to wychodzi nie do wiary, ale kocioł zwykle chodzi na 6% mocy z 19kw, max było 12% przy mrozach nie wiem czy -10 czy więcej, przy czym % jest liczony od minimalnej mocy, czyli w moim przypadku od 3kw. Na CWU ustawione jest 50% i zasobnik 140L grzeje kilka minut, nie mierzyłem, ale raczej nie więcej niż 5-10 minut. I teraz mam wątpliwości, czy taki T-cap 9kw nie byłby po prostu za duży? Nie wiem czy te wskazania mocy na Termecie są rzeczywiste, ale jak już złapie temperaturę, a zwykle to jest 35°C na zasilaniu, to możliwe żeby chodził na 4-5Kw? Najwyższą jaką ustawiliśmy to było 42°C. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...