Skocz do zawartości

Podajnik tłokowy SPYRA


Recommended Posts

  • 2 lata temu...
Gość Grzegorz
Potwierdzam opinie poprzednika : mój piec po 5 latach padł , był spawany od strony podajnika , później po 10 latach drugi raz dziury powstały . Piec 10-12 lat i do wyrzucenia , Pan Spyra twierdził , że 20 lat będziemy w nim palić . Serwis Spyra katastrofa , nie można się doprosić, a było to w sezonie niegrzewczym. Mechanizm z tych piecach bardzo dobry , nie jest awaryjny, tylko trzeba co jakiś czas przegląd zrobić , tutaj można pochwalić , ale co z tego jak w piecu dziury powstają pomimo suchego opału .
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Piec wytrzymal ciagle palenie przez 14 lat! Ale wada konstrukcyjna go dyskfalifikuje: Gdy rozpali sie za mocno dochodzi do przepalenia uszczelnienia piec/zbiornik na paliwo, po czym powietrze dostaje sie od strony pojemnika do pieca i ogien zaczyna sie cofac. Doszlo do tego, ze palilo sie nie w piecu a w zbiorniku z paliwem !!! Dzieki Bogu bylem wtedy w domu i to zauwazylem i na czas ugasilem pozar!!!!!!!!!!!!!!! Kto dopuscil taki badziew do produkcji? Jak sie nie zamknie klapy ze zbiornika to ogien tez sie cofa! Stanowczo odradzam. Teraz mam piec z dwoma tlokami - jest zabezpieczenie przed cowaniem sie ognia, zdradze ze jest to piec z Klobucka 5 Klasy, nie zebym reklamowal, ale niebo a ziemia w porownaniu ze spyra
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość brzeczyszykiewicz
nie polecam producenta ponieważ dym wydostaje się z podajnika a pan spyra twierdzi że nie mam cugu w kominie a cug jest jak tralala wady konstrukcyjne tego kotła są takie że nie polecam kupować tego szitu jedyne na co się nadaje to na złom
Link do komentarza

Pewnie te tłokowce różnią się szczegółami konstrukcyjnymi, ale chyba każdy z nich emituje za duże dawki smrodu dymu i sadzy. 

Dziwię się jakim cudem mogą one posiadać jakiekolwiek certyfikaty ekologiczne, jak widzę u sąsiada w zasadzie ciągle wydobywający się dym z komina, a sam komin i dach wkoło niego w promieniu 3 metrów, jest uświniony czarnymi sadzami.

Link do komentarza
Dnia 23.08.2015 o 09:53, Pomocnik napisał:

Najnowsza wersja podajnika tłokowego w kotłach KWKMP SPYRA została zmodernizowana pod względem większej uniwersalności, co do stosowania rożnego typu węglowych paliw kwalifikowanych o granulacjach od 0-32mm.

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/aktualnosci/12568-podajnik-tlokowy-spyra

 

Węglowych paliw kwalifikowanych o granulacjach od 0-32mm nie można już spalać w kotłowniach domowych!

od 1 lipca 2020.

Jedynie dopuszczone w kotłowniach 1 MW i więcej. 

Link do komentarza
Gość Animus
Węglowych paliw kwalifikowanych o granulacjach od 0-32mm nie można już spalać w kotłowniach domowych! od 1 lipca 2020. Jedynie dopuszczone w kotłowniach 1 MW i więcej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...