Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Technologia budowy domu o szkielecie drewnianym

Recommended Posts

Domy wznoszone w technologii szkieletu drewnianego nazywane są popularnie "kanadyjczykami", ale w ten specyficzny sposób buduje się również w USA i krajach skandynawskich.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-pod-klucz/a/11118-technologia-budowy-domu-o-szkielecie-drewnianym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truchy
A jakie drewno nadaje się najlepiej na budowę domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A jakie drewno nadaje się najlepiej na budowę domu?


Elementy konstrukcji budynku powinny być wykonywane z drewna iglastego – w warunkach Polski jest to zwykle drewno sosny, jodły, świerka lub modrzewia.
Więcej informacji na temat materiałów do budowy domu o szkielecie drwnianym znajdą Państwo pod tym linkiem: http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/domy...-drewnopochodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Elementy konstrukcji budynku powinny być wykonywane z drewna iglastego .....icon_eek.gif z powodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

icon_eek.gif z powodu ?Kilka. Trwałość, własności fizykomechaniczne, łatwość obróbki, dostępność, cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiaaa.

A ściany powinny być wykonane z bloczka max i ocieplone styropianem - fakt czepiam się icon_rolleyes.gif

Ps. Jako odnośnik (?):
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • W ogóle z tym tematem jakieś cuda się dzieją   Rozwijał się, pulsował, miał ponad trzy strony  - pomimo że był trochę "sprzątany" - potem został solidnie "wymieciony" do niepełnych dwóch stron, aż tu nagle ... wybudził się w pełnym niemal wymiarze, na piątej stronie ... Zmartwychwstanie jakieś, czy co...   Ale to prawda... czy jest sens rozdmuchiwać go od nowa?
  • Na pozór tak ja nie liczyłem ale przetestowalem na sobie i obniżanie teperatury to lipa i nie zawsze róznica temperatur decyduje o zużyciu energii ale również siła wiatru oraz wilgotnoć więcej energii idzie przy skiszonej tempoeratyrze okołozerowej niż przy -5 na prawdę . Z 2 strony gość wszystko wyliczył w detalach ajk mu nie wierzyć
  • Tu jest o wyłączeniu całkowitym ogrzewania - ja tego nie proponuję. A do tego się odniosę trochę więcej. 1. Jeśli tak -to po co się ograniczac? To grzac, ile się da - przecież nic się nie zmieni. Wg tego twierdzenia. 2. Oto cytat z twego linku : https://www.pieniadzepodkontrola.pl/ile-zaoszczedzisz-na-ogrzewaniu-obnizajac-o-1-stopien-temperature-w-mieszkaniu-lub-domu-kalkulacja/: "Na pierwszy rzut oka dziwne jest to, że im zimniej na zewnątrz, tym wydawało by się, mniej oszczędzamy na obniżeniu temperatury, prawda? Tutaj właśnie tkwi główna pułapka tego sposobu podawania i określania oszczędności. Z tego powodu (miedzy innymi) powstał ten artykuł: żeby przestrzec Cię przed popełnianiem takiego błędu. Żeby zapobiec rozczarowaniom. Prawda jest taka, że w każdym z tych przypadków nie oszczędzamy ani mniej, ani więcej. Niezależnie od temperatury na zewnątrz, oszczędzamy dokładnie tyle samo. Zmienia się jedynie udział, jaki nasze oszczędności mają w ogólnej ilości zużytego ciepła. Jeżeli bowiem różnica temperatur wynosi 20 stopni, a zaoszczędzimy na obniżeniu o 1 stopień, to zaoszczędziliśmy 1/20, czyli udział tego jednego stopnia w pierwotnych 20 stopniach to 5%. Jeżeli natomiast różnica temperatur wynosi 45 stopni, a zaoszczędziliśmy 1, to udział tego jednego stopnia w różnicy temperatur wynosi 1/45 = 2%. Nie zmienia się więc ilość zaoszczędzonego ciepła, a tylko jego matematyczny udział w całości zużytego ciepła."   Autor liczy procenty od różnicy temperatury - ale przecież przy wyższej temperaturze na zewnątrz zużyjemy o wiele mniej gazu, niż przy o wiele niższe, przy mrozie.  A jeśli tak - to może te procenty w wydanych pieniądzach na gaz będą inne.   A na zdrowy rozum? Im miej spalę gazu, tym mniej zapłacę. Im mniej spalę gazu, tym niższą temperaturę dostanę. A więc jaka średnia temperatura jest bardziej konomiczna, niższa czy wyzsza?? 
  • A jakie kolanko powinno być? Celowo jest skierowanej w bok żeby było łagodniej. Co do pomarańczowe 110 to nie wiem jaka jest sztywność. Dolna 160 wiem że jest grubsza niż inne. A kolan jest tyle żeby było łagodniej, uważacie ze poprzednia wersja hydraulika od razu 45st w dół była lepsza? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...