Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Korzystanie z własnego ujęcia tylko z pozoru jest proste i tanie

Recommended Posts

Zasadniczy dylemat stojący przed inwestorami to: woda z wodociągu czy z własnej studni? W pierwszej chwili atrakcyjniejsza wydaje się ta druga opcja. Po co płacić za przyłącze wodociągowe (w trudnych przypadkach nawet kilkanaście tysięcy złotych), a potem za wodę, skoro można wykonać własną studnię i mieć wodę prawie za darmo?


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/20063-korzystanie-z-wlasnego-ujecia-tylko-z-pozoru-jest-proste-i-tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek Szydłowski
Ten tekst to jawna kpina. Na podstawie tego, co się "może" zdarzyć jeśli ktoś ma pecha, autor wyciąga jedynie słuszny wniosek. Artykuł sponsorowany? Nie sądziłem, że w dom.pl znajdę tak nierzetelne artykuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hydrozagadka
W zupełności nie zgadzam się z autorem. Mam studnię z ujęciem wody z czwartorzędu. Badania wody fizyko-chemiczne i bakteriologiczne są b.dobre a jakość nieporównywalna do tego co płynie z kranu ZWiK. Żelaza i manganu brak, niska zawartość wapnia, to podstawowe zalety czerpanej wody ze studni, które gwarantują mi brak wystąpienia kolmatacji i zapewniają długi okres jej żywotności. Cena energii zużytej przez pompę jest nieporównywalna do ceny za 1 m3 wody i zrzut ścieków z ZWiK. Od dłuższego czasu orurowanie i filtr studzienny wykonywane są tworzyw toteż odpada sprawa korozji i osadzanie się kamienia. Po awarii miejskiego wodociągu musiałem zawsze spuszczać dużą ilość wody, bo ciekła brązowa zupa, a koszty ponosiłem ja. Kolejną zaletą jest fakt, że przy poborze wody poniżej 5 m3/h nie wymagany jest licznik i pilnowanie okresu ważności jego atestu, co przy domku jednorodzinnym, gdzie zazwyczaj jest trochę zieleni do podlania też jest istotne. Jeśli wszystkie parametry studni dobrane są z głową, to nie ma problemów z hydroforem i ciśnieniem wody. Istotnym parametrem jest średnica rur i filtru. Oferty wierceń pod średnicę 110 mm należy z góry wyeliminować, bo taka studnia nigdy nie zda egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość działkowiec
Panie Adamie (redaktorze) po wpisaniu w google Pana imienia i nazwiska wyskakuje Auto Świat, rozumiem to nie przypadek. Powyższy artykuł to potwierdza.
Zabrakło w nim konkretnych wyliczeń. Otóż na moim przykładzie. Koszt podłączenia wod-kan jest równy wywierceniu co najmniej 5 studni.
Przepraszam zostaje przy studni, choćbym miał co 10 lat wiercić nową. Niestety nie napisał Pan w artykule co to znaczy "po pewnym czasie" tak jak i nie napisał Pan co to znaczy "koszty niemałe" oraz "niezadowalające rezultaty"
Na koniec pisze Pan "A jak ktoś ma pecha" A Ja się pytam: a jak ktoś właśnie pecha nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w wybudowanym przez mojego Ojca domu od blisko 55 lat. Mam (i moi sąsiedzi, z których nikt nie pozostał przy własnej studni) zupełnie inne doświadczenia niż komentujący - poczucie komfortu osiągnąłem dopiero kilka lat temu, kiedy dom został przyłączony do sieci wodociągowej, a potem kanalizacyjnej. Jeśli u panów jest wszystko w porządku - to bardzo się cieszę i gratuluję. Ale nie oznacza to, że trzeba mnie uważać za niedouczonego - po prostu mam inne doświadczenia.

A Pana Sławka chciałbym spytać: kto niby miałby mnie finansować? Zakład wodociągowy? Zachowajmy odrobinę zdrowego rozsądku.

Adam Jamiołkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edi
do eksperta, który twierdzi, że lepiej podłączyć się do miejskich wodociągów: chyba pracujesz w wodociągach i masz prowizję za podłączenie nowych osób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo
Człowieku piszesz takie bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd że aż przykro czytać twoje wypociny ! W Bobolicach jest tania woda 20zł m3 . Przy 5 osobowej rodzinie to wychodzi 500zł opłaty wody miesięcznie . Dla ciecie to też pewnie taniej jak z własnej studni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelnik
Dostałem odmowę przyłączenia wody przez Gminę , gdyż Gmina nie ma pieniędzy , żeby przyłączyć mi wodę do działki bo koszt przyłączenia wody wynosi ponad 100,000 zł.Chodzi o przyłącze długości 250 m. Za czasów komuny Gminy podłączały wodę do wszystkich gospodarstw , posesji i domów nie biorąc za to pieniędzy i woda i ścieki były darmowe. A teraz to wielki biznes , przynoszący wielkie zyski , większe jak huty , kopalnie czy stocznie. Chcesz zachować higienę i czystość to płać za drogą wodę . Pozdrawiam czytelników tego artykułu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Te opóźnienia proceduralne wynikają z 2 rzeczy - ugoda podpisana, ale jeszcze nie było rzeczoznawcy. Gorzej - niektóre kopalnie nie mają już swoich rzeczoznawców (pozwalniali się, bo za mało im płacili) i będzie przetarg dopiero. Ale może to i dobrze, bo pod koniec roku ma ruszyć ostatnia ściana z której mogą być jakieś wpływy na mój dom(w początkowej fazie eksploatacji). Więc dlatego taki a nie inny planowany termin remontu.   Przede wszystkim chodzi o malowanie/ odświeżenie całego domu, dochodzą do tego kwestie wynikające ze szkód:likwidacją pęknięć płyt kg, pęknięcia tynków, ponowne osadzenie drzwi wejściowych(może wystarczy regulacja, ale pewności nie mam) Drobne przeróbki elektryki (może przy okazji przygotować kable pod planowane panele PV) - tu i ówdzie przydałoby się jakieś dodatkowe gniazdko (itp) Wreszcie - zrobienie tego, co od dawna powinno zostać zrobione, czyli reasumując:   Zakres robót parter:  drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian+malowanie poddasze: drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian i sufitów(płyty k-g)+malowanie (opcja dodatkowa - instalacja 3 klimatyzatorów do pokojów) piwnica: malowanie+zrobienie kuchni polowej + wyprowadzić kabel/kable pod planowaną bramę ogrodzeniową+drobne przeróbki+montaż 4 drzwi wewnętrznych garaż: część tynków do skucia,tynkowanie,malowanie, skucie kawałka chudziaka,zainstalowanie do istniejącej rury odpowiedniego odpływu liniowego, wylewka ze spadkiem,  (tak, żeby woda z opadów śniegu który wjechał razem z autem do garażu przestała być problemem - nie jest to duży problem, ale właśnie w tej sposób, przez moją nieuwagę załatwione zostały tynki w garażu) + okładzina na wylewkę. Na ostatnim miejscu jest zrobienie ogrodzenia - chociaż tutaj priorytet zaczyna być wyższy, bo niedawno 2 razy nawiedziły nas w nocy prawdopodobnie dziki (w poprzednich latach pojawiały się różne zwierzaki, ale dziki nigdy). Zryły trochę działkę..więc... Piszę "prawdopodobnie", bo nikt ich nie widział, widać tylko poryty teren. więcej szczegółów (metraże) podam później
  • Witam,   Planuje zakup domu wolnostojącego - prosta kostka z lat 70'. Parter + piętro, 110m, płaski dach, dom na fundamencie poniemieckiego budynku.   Do remontu w zasadzie wszystko. Ściany w porządku.   Będę wdzięczny za informacje ile (średnio / orientacyjnie / pi razy drzwi) może wynieść kapitalny remont do stanu deweloperskiego.   Pozdrawiam,
  • Obyś nie zderzył  się z tym co spotkało mnie. Dawaj te etapy zakres i ceny
  • Ma wywiewać bo masz z tego co pamiętam wentylacje grawitacyjną. Anemostat to raczej do wentylacji mechanicznej a nie do grawitacyjnej. To błąd, należałoby to naprawić ale najpierw wywaliłbym ten anemostat i sprawdził czy jest w ogóle jakiś ciąg. Kuchnia i łazienka bez sprawnej wentylacji to w przyszłości kłopoty.
  • W kuchni od początku wentylacja była do kitu, czyli boczny kanał pod sufitem idący do łazienki.Zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Jest dziura i anemostat. Nic nie wwiewa, nie zaobserwowałam osadzającego się lodu.  Zatem idąc tropem obaw Gawła mam nadzieję, że na kolejnej dziurze też by nie było lodu.  Kołderki skończone, zapakowane do studni. Fotki jutro.  
 • Popularne tematy

×