Skocz do zawartości

izolacja poddasza


Recommended Posts

Witam.Jestem w trakcie adaptowania strychu nad mieszkaniem w kamienicy z ok. 1920r.
W grudniu wspólnota wyremontowała dach.Dachówka karpiówka membrana strotex basic 1300.
Planujemy zrobienie sypialni na antresoli,dach w szczycie ma ok.5m. Dowiedziałem się że latem ciężko będzie oddychać na poddaszu pomimo zastosowania izolacji z wełny o współczynniku 0,032 oraz paroizolacji inteligentnej aluminiowej.Czy wobec tego warto przed wełną zastosować dodatkowo membranę z metalizowaną powierzchnią która odbija 85% ciepła promieniowania słonecznego? Czy dwie membrany nie będą zakłócać wzajemnie swej pracy?
Link do komentarza
Adaptacja robiona chyba jest na podstawie jakiegoś projektu, zatem ewentualne zmiany trzeba skonsultować z jego autorem. Natomiast ochrona poddasza przed nadmiernym nagrzewaniem musi zapewniać nie tylko izolację termiczną, ale również uwzględniać paroprzepuszczalność ocieplenia, zatem i dobór materiałów o odpowiednich parametrach.

Istotny wpływ na ograniczenie nagrzewania będzie miało również zapewnienie przewiewu powietrza nad warstwą termoizolacji.
Link do komentarza
oto przykładowy rysunek


Kolejność jest wszystkim znana. Dachówka, kontrłata, membrana
( w tej chwili strotex 1300) krokwie o przekroju poprzecznym 150×150mm
Jestem przed wypełnieniem wełną krokwi , (150 między 50 na krokwie) oraz
Paroizolacja i karrtongips , pytanie czy da mi coś gdy przed wełną między krowie
Dam np.tyvek enercor dach.
Link do komentarza
  Cytat

Kolejność jest wszystkim znana. Dachówka, kontrłata, membrana...

Rozwiń  

Mnie nie.
Chcesz powiedzie że w 100-letniej chałupie nie ma deskowania nakrokwiowego?


  Cytat

pytanie czy da mi coś gdy przed wełną między krowie
Dam np.tyvek enercor dach.

Rozwiń  

Nic, a już na pewno nie tyle ile się spodziewasz po przeczytaniu ulotki reklamowej.

To już zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie izolacji refleksyjnej... przy spełnieniu oczywiście wymogów żeby mogła ona zadziałać.

PS.
A czemu tylko sumarycznie chcesz dać 20cm izolacji termicznej? Robisz tą adaptacje na sprzedaż, czy dla siebie?
Link do komentarza
Jeśli nie chcesz się gotować pod dachem musisz zastosować odpowiednio grubą izolację.
Myślę - podobnie jak Jani_63 - że 20cm to za mało.
Do tego żeby spełniała swoje zadanie musi być sucha, więc zapomnij o metalizowanej membramie.
Tak w ogóle to jak usytuowany jest ten dach pod względem geograficznym?
No i koniecznie wentylacja (klimatyzacja?)
Gdybyś miał dostęp do jakiegoś np. gwc, można by dmuchać latem jakimś chłodniejszym powietrzem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Myślę, że warto przyjrzeć się podobnym produktom w sklepie globy platform . Zawsze istnieją produkty wysokiej jakości przeznaczone do różnych celów. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Świetny sklep internetowy! Wszystko jest szybkie, wygodne i wysokiej jakości. Zamówię więcej produktów, których potrzebuję.
    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...