Skocz do zawartości

Ocieplenie takim systemem. Czy konieczna folia ?


Recommended Posts

Witam . Mam do was dziś kilka pytań .
Mam zrobione już ocieplenie i stelaże pod płyty g-k .
Do tej pory myślałem żeby zakładać folię paroizolacyjną na profile ale teraz nie jestem już tego taki pewien czy trzeba i należy .
Dach jest z skosem 15 stopni
W sypialni kuchni i salonie wyglada to tak:
-deskowanie
-5cm wolnej przestrzeni do połowy dachy potem ok 50cm
-Wełna 20cm
-Styropian 5cm
-Profile
W lazience:
-deskowanie
-20cm styropianu
-profile

Dowiedziałem się że jak pod wełną jest jeszcze styropian to nie ma potrzeby stosowania foli paroizolacyjnej czy to prawda ?
A jeśli chodzi o łazienkę to tam nie ma wolnej przestrzeni jest tylko styropian to czy trzeba ją stosować ? Czy nie ma takiej potrzeby bo styropian np nie przepuszcza pary wodnej.

Dziękuję za odpowiedzi .
Link do komentarza
Witam postanowiłem nie kombinować .
Dzisiaj założyłem folię na profile w łazience i mam do was kilka pytań .
Folia na profilach jest w niektórych miejscach minimalnie zagięta czy to nie będzie miało żadnych skutków czy musi być perfekcyjnie położona ?
Jak zamocować folię do ściany? Może wziąć folie w płynie użytą do hydroizolacji ścian i tym przemalować brzegi to się powinno złączyć mocno ?
I następne pytanie czy zwykłe płyty g-k zielone impregnowane będą odpowiednie do łazienki ? Rozstaw profili co 40cm.
I ostatnie pytanie płyty na łączeniach z sobą mają mieć jakiś odstęp od siebie czy tylko należy zrobić V na gips a płyty mają do siebie przylegać ?

A i jeszcze czy płyta koniecznie musi się kończyć na profilu czy może wystawać np 5cm poza profil ?
Link do komentarza
Cytat

Witam postanowiłem nie kombinować .
Dzisiaj założyłem folię na profile w łazience i mam do was kilka pytań .
Folia na profilach jest w niektórych miejscach minimalnie zagięta czy to nie będzie miało żadnych skutków czy musi być perfekcyjnie położona


Może być, jedynie musisz dać zakłady na łaczeniach tak na 15-20 cm i potem to łączenie skleić np taśma przeźroczystą.
Cytat

Jak zamocować folię do ściany? Może wziąć folie w płynie użytą do hydroizolacji ścian i tym przemalować brzegi to się powinno złączyć mocno ?


Nie musisz, wystarczy jak zostawisz zakład a po przykręceniu płyty naddatek obetniesz nożykiem.

Cytat

I następne pytanie czy zwykłe płyty g-k zielone impregnowane będą odpowiednie do łazienki ? Rozstaw profili co 40cm.


Zwykłe to są białe, zielone są wodoodporne. Spokojnie możesz je kłaść w łazience.
Cytat

I ostatnie pytanie płyty na łączeniach z sobą mają mieć jakiś odstęp od siebie czy tylko należy zrobić V na gips a płyty mają do siebie przylegać ?

A i jeszcze czy płyta koniecznie musi się kończyć na profilu czy może wystawać np 5cm poza profil ?


Mała szczelina na kilka milimetrów może być, i tak będziesz łączenia szpachlował. Te robione V niektórzy zalecają aby przed szpachlowaniem zagruntować, ja nie gruntowałem i trzyma dobrze.
Może wystawać poza profil, pod warunkiem, że to koniec i nie będzie tam łączenia.
Do przykręcania kup sobie specjalne bity z ogranicznikiem do regipsów, za pomocą ich nie przebijesz żadnej płyty przy dokręcaniu wkrętów.
Link do komentarza
Cytat

Kurde to trochę niedobrze .
Bo ostatni profil skosu jest oddalony od pierwszego profilu poziomego o prawie 5cm.
Co mam zrobić w tej sytuacji ?


Jeżeli masz na myśli skos taki jak poniżej pokazałem w przekroju to nie ma obawy. Masz tu pokazane jak to się robi.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie tak jak na załączonym obrazku . Czyli nie będzie problemu icon_smile.gif .
Ale zastanawia mnie jedna rzecz co jest pod numerkiem 4 na obrazku ? Jakiś łącznik ?



:1. ocieplenie dachu, 2. ruszt konstrukcyjny, 3. mocowanie, 4. taśma wzmacniająca – opcjonalnie, 5. masa szpachlowa, 6. płyta gipsowo-włóknowa

Taśma może być flizelinowa lub siatka wzmacniająca.
Link do komentarza
Cytat

No nie wiem, nie wiem. Bezpieczniejsze byłoby połączenie ślizgowe. Inaczej może pękać.


Ja u siebie, ale nie tylko u siebie tak robiłem i nic nie pęka. Na łączeniu, na skosach nie zawsze dotnie się płyty aby równiutko do siebie dolegały, to nawet jak była większa szpara to psikłem delikatnie pianka z pistoletu aby za dużo masy szpachlowej nie wcisnęło się do środka. Potem masa szpachlowa i siatka i na to gładź. Jak na razie nic nie popękało.
Ale można dać taśmę narożnikową.

albo



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • dodatkowo: - wszystkie normy akustyczne danych materiałów są badane tylko na materiałach pełnych bez żadnych bruzd i dodatkowo w warunkach laboratoryjnych (sam producent potwierdził że nie robi się badań na materiale który został już naruszony).  
    • kroki jakie wykonałem: - jak masz możliwość wejścia do sąsiadów i wykonania fotek łazienki to byłoby przydatne ale nie konieczne - zgłosiłem sprawę do dewelopera jako reklamacje - deweloper przekazał sprawę zarządcy - ustalane było czy była zgoda na takie przeróbki - była wizja lokalna zarządcy (wiadomo że potwierdziło się że rury są w ścianie) - zarządca po wizji nakazał sąsiadce przywrócić ściany do stanu pierwotnego (sąsiadów zlali temat) - zgłosiłem zgłosiłem sprawę do Nadzoru budowlanego przez Epuap - nadzór wykonał wizje lokalną u sąsiadki oczywiście potwierdziło się wkucie - wykonałem na własną rękę jeszcze ekspertyzę/orzeczenie techniczne  ściany które wykazało że masa ściany jest za mała(rzeczoznawca budowlany) - był sprawdzane projekty czy ktoś czasem nie zezwolił na zmianę usytuowania rur itd. - Nadzór przesłuchiwał również budowlańca który wykonywał prace remontowe u sąsiadów. z tego co wiem w PINB'ach takich spraw zaczyna przybywać właściwie są zalewani tego typu sprawami. u nas ludzie dopiero zaczynają dochodzić swoich praw jeśli chodzi o sprawy akustyki we własnych mieszkaniach, mój brat który jest inżynierem budownictwa w Niemczech mówi że tam akustyka to bardzo poważny temat i nie wmawia się lodżia takich głupot jak to że mogli sobie wybudować dom, Ogólnie na forach u nas opisując takie sprawy możemy napotkać tylko i wyłącznie hejt. powołałem się na: - Co do zasady w obiektach wielorodzinnych obowiązuje zakaz pogarszania akustyki już po wybudowaniu budynku mieszkalnego. - instrukcji użytkowania lokalu(w regulaminie mamy wpisane że jest zakaz wkuwania) oraz na: rt. 5.pkt 1 Ustawy Prawo Budowlane a w szczególności rozdział IX Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i stanowią wadę trwałą w tej części obiektu. Zgodnie z § 323. 1 W.T . Budynek i urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie, nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach. PS:staram się aktualizować temat na forach aby pomóc innym jak sobie z tym radzić. mogę powiedzieć tylko tyle że na pewno nie odpuszczę nawet jakby to miało trwać jeszcze 5 lat
    • Witam  wszystkich chciałbym się poradzić gdyż robię dla dziecka pokój  w starym pomieszczeniu przylegającym do domu  i będę dostawial ściankę porothermu 10  przy starej ścianie zewnętrznej.   Z hasioka ogólnie całość jest z zewnątrz ocieplona styropianem ,pytanie moje brzmi czy murujc nowa ścianę jest konieczność dania dodatkowej izolacji między ścianami jakąś wełną 50 czy nie trzeba?
    • Co to za działanie, jak od początku listopada ciemno, głucho i ponuro.
    • Napisaliśmy obszerny artykuł o działaniu instalacji fotowoltaicznej w zimie + wykres wydajności instalacji przez cały rok. Zapraszamy do lektury: https://evolive.pl/fotowoltaika-zima/   Poniżej wykres dla instalacji 6,3kW:
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...