Skocz do zawartości

Pompa ciepla do 11000


Recommended Posts

Czesc,
Moje zapotrzebowanie z obliczen OZC: 8000 kWh/rok
Strata ciepla: 4407W

Poszukuje caly czas optymalnego zrodla energii.
Chce wydac na sam kociol do 11K zl.

Trudno znalesc PC w tej cenie. Wszystkie chodza po 19-25K.
Caly czas sie zastanawiam czy nie wziasc takiego Meetinga z allegro za 5K, i najwyzej wymienic go 5-10 razy w przeciagu zycia. Na to samo wyjdzie co markowa pompa a prawdopodobienstwo ze cala pompe sie wymieni do 10 razy w przeciagu 40 lat malo prawdopodobne.

Co o tym sadzicie?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
I jeszcze jedno, jakoś trudno mi traktować poważnie firmę, która na swojej stronie pisze coś takiego:

Cytat

NTS-Energy współpracuje ze światowymi liderami rynku HVAC a podzespoły i układ freonowy do PC montowany jest w partnerskiej fabryce za granicą, celem obniżenia kosztów produkcji.



Bo to sugeruje albo brak podstawowej wiedzy, albo to, że te PCi są sprowadzone z Chin i faktycznie napełnione freonem - czyli są znacznie gorsze od tych niemarkowych za 5.000zł.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Przeglądy kosztują 350zł przy wyborze gwarancji 2 i 5 letniej. Przy wariancie dożywotnim koszt przeglądu to 1290zł. Przegląd należy wykonać raz do roku.



Jestem ciekaw ilu inwestorów już ostrzygliście na ten lep. icon_evil.gif

- do 2 lat, nie robicie łachy, bo bez płatnych przeglądów, bez łachy i na własny koszt, musicie usunąć usterkę w ramach niezgodności towaru z umową, czyli 700zł + koszt dojazdu jest naciąganiem inwestora.

- to dożywocie to jest inwestora czy PCi, bo jak PCi, to może się okazać, że po np. 8 latach wasza PCi wyzionęła ducha i gwarancja nie przysługuje,

- bazujecie najpewniej na tym, że inwestor nie ma wiedzy ile kosztuje np. sprężarka, czyli najdroższy (zazwyczaj) element PCi. A kosztuje do 600 euro, czyli 2 lata płacenia za dożywocie - przy czym sama sprężarka ma bardzo często dłuuuuugą gwarancję - nawet 10 lat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dobra, chyba wiem jak to połączyć najwyżej sam wrzucę szkic/rysunek dla potwierdzenia. Planuje zakupić łączniki firmy Polskiej na "D", mam tam otwory fi5 i fi11.  Chcę te otwory fi5 wykorzystać do wkręcenia w belkę drewnianą wkrętami fi5 lub fi6(z doś. wiem, że też wejdą) natomiast co do otworów fi11 to chciałem zastosować wkręty do betonu(Polskiej firmy na "D" ) modelu/typu PBW tylko nie wiem czy 10,5 czy 12,5...infolinia tej firmy, jak zwykle pomocna...żenada. Czy to dobry pomysł? Materiał to oczywiście stara pełna cegła. Proszę o doradzenie
    • 1. Proponuję spytać w banku. 2. Dużo zależy od robocizny, ale w przybliżeniu można tyle liczyć. 3. Zasadniczo najdroższa do wykończenia jest łazienka i ew. kuchnia, bo tam jest najwięcej instalacji i z reguły kładzie się płytki, a to jest najbardziej pracochłonne.  
    • Tylko to nie jest szukanie przyczyny. Bo kołek szybkiego montażu nie ma prawa wypadać z otworu.       Kołki z wkrętem przede wszystkim muszą być kompletne, czyli wkręt dobrany do samego kołka. Do takich spraw jak montaż konstrukcji g/k najczęściej stosuje się kołki szybkiego montażu, takie z kołnierzem, i wkręty z gwintem tolerującym wbijanie młotkiem.     Jeśli otwór jest zawsze za duży, to trzeba wymienić sprzęt na inny egzemplarz, bo ten może mieć bicie. 
    • Takiego sposobu jeszcze nie słyszałem 😯 może spróbuję. Ogólnie 3 z 5 kołków jakie wbiłem siedzą dobrze(przynajmniej tak mi się wydaje). Może to kwestia tego że na suficie mam jeszcze jakiś tynk lub coś podobnego a dopiero potem beton.     W ogóle to tak sobie teraz pomyslalem. Czy mojekolki aby nie da za krótkie? Tzn mają po 3 cm długości śruba w nich ma 4 cm. Czy taka długość do żelbetonu na suficie który poprzedzony jest jeszcze jakaś warstwa jest ok?
    • Dziękuję 🙂  Źle napisałem, że będzie to zbiornik. Ma kształt walca z pełnymi otworami od dołu i góry, zasypany będzie żwirem z umieszczoną w środku studzienką. Dach od tej strony ma ok 90 M2 Jaki powinien być spadek przy wykopie, 2 cm na długości 1 metra będzie Ok? U mnie tona żwiru 16 mm- 32 mm kosztuję 140 zł, czy można użyć inny?    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...