Skocz do zawartości

Pompa ciepla do 11000


Recommended Posts

Czesc,
Moje zapotrzebowanie z obliczen OZC: 8000 kWh/rok
Strata ciepla: 4407W

Poszukuje caly czas optymalnego zrodla energii.
Chce wydac na sam kociol do 11K zl.

Trudno znalesc PC w tej cenie. Wszystkie chodza po 19-25K.
Caly czas sie zastanawiam czy nie wziasc takiego Meetinga z allegro za 5K, i najwyzej wymienic go 5-10 razy w przeciagu zycia. Na to samo wyjdzie co markowa pompa a prawdopodobienstwo ze cala pompe sie wymieni do 10 razy w przeciagu 40 lat malo prawdopodobne.

Co o tym sadzicie?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
I jeszcze jedno, jakoś trudno mi traktować poważnie firmę, która na swojej stronie pisze coś takiego:

Cytat

NTS-Energy współpracuje ze światowymi liderami rynku HVAC a podzespoły i układ freonowy do PC montowany jest w partnerskiej fabryce za granicą, celem obniżenia kosztów produkcji.



Bo to sugeruje albo brak podstawowej wiedzy, albo to, że te PCi są sprowadzone z Chin i faktycznie napełnione freonem - czyli są znacznie gorsze od tych niemarkowych za 5.000zł.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Przeglądy kosztują 350zł przy wyborze gwarancji 2 i 5 letniej. Przy wariancie dożywotnim koszt przeglądu to 1290zł. Przegląd należy wykonać raz do roku.



Jestem ciekaw ilu inwestorów już ostrzygliście na ten lep. icon_evil.gif

- do 2 lat, nie robicie łachy, bo bez płatnych przeglądów, bez łachy i na własny koszt, musicie usunąć usterkę w ramach niezgodności towaru z umową, czyli 700zł + koszt dojazdu jest naciąganiem inwestora.

- to dożywocie to jest inwestora czy PCi, bo jak PCi, to może się okazać, że po np. 8 latach wasza PCi wyzionęła ducha i gwarancja nie przysługuje,

- bazujecie najpewniej na tym, że inwestor nie ma wiedzy ile kosztuje np. sprężarka, czyli najdroższy (zazwyczaj) element PCi. A kosztuje do 600 euro, czyli 2 lata płacenia za dożywocie - przy czym sama sprężarka ma bardzo często dłuuuuugą gwarancję - nawet 10 lat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...