Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
agatki

pozwolenie na instalacje wodno-kanalizacyjną

Recommended Posts

Witam, kupiłam mieszkanie z łazienką na korytarzu, w kórej jest woda i pion kanalizacyjny.jednakże w samym mieszkaniu nie ma wody i ujscia ścieków. czy potrzebuje pozwolenia by doprowadzić wodę do mojego mieszkania z mojej łazienki?? jeżeli tak to jakie? w kamienicy są dwa lokale tylko i zarządza nią wspónota natomiast mieszkanie jest własnościowe. Co utrudnia sprawę?mam osobę upoważnioną do robienia instalacji gazowej na którą dostałam pozwolenie natomiast na doprowadzenie wody nie poczekał na pozwolenia i owe przyłącze zrobił...teraz mam problem z zarządzcą i co mogę zrobić aby nie usuwać rur i aby pozwolenia nie trwały wiczność. Z góry dziękuję za pomoc.

Jakie są argumenty zarządcy? Jak wygląda kwestia opłat? Bo przecież trzeba by za to płacić...

Uprawnienia gazowe są do gazu a nie do wody.

Cytat

Jakie są argumenty zarządcy? Jak wygląda kwestia opłat? Bo przecież trzeba by za to płacić...

Uprawnienia gazowe są do gazu a nie do wody.

argument jest gdyz to samowola budowlana, tylko chcialabym uzyskać pozwolenie a nie ściągać i na nowo zakłądać po uzyskaniu pozwolenia....w wodociągach powiedzieli że mam licznik w łązience i wode mogę od niego doprowadzić,,,natomiast bedąc kompletnie zielona zaufałam i teraz mam problem,,, jak mam zyc bez wody w mieszkaniu....i musze rozkuwać wszystko teraz....i pewnie jakaś grzywna bedzie nałożona

Mamy XXI wiek. Bez wody i bez prądu nie da się dzisiaj żyć normalnie.
Jeżeli łazienka jest Twoja i masz licznik na wodę i w dodatku mieszkanie własnościowe to zarządca jest niczym innym jak cwaniakiem i krwiopijcą który chce Cie naciągnąć na kasę.
Możesz spokojnie zarządcy powiedzieć aby się bujał.
A czym się sugeruje zarządca, że tak twierdzi?

Cytat

argument jest gdyz to samowola budowlana, tylko chcialabym uzyskać pozwolenie a nie ściągać i na nowo zakłądać po uzyskaniu pozwolenia....w wodociągach powiedzieli że mam licznik w łązience i wode mogę od niego doprowadzić,

Jeśli łazienka jest Twoja, to rzeczywiście, zarządca może się bujać. No, chyba, że obiekt jest zabytkowy.

zrób jakiś szkic, chociazby od reki, jak wyglada to mieszkanie, gdzie jest łazienka, a co jest nie Twoje.

remont nie jest samowolą budowlaną, przeciągnięcie wody to nie jest przestawianie ścian nośnych.

Nie zapomnij też, że Ty też bedziesz miała wpływ na wybór zarzadcy. Już na następnym zebraniu.

Dziękuję Wam za podpowiedź jeśli uda mi się zwolnić z pracy to pojadę jutro do wspólnoty i zobaczę co mi jeszcze nowego powiedzą, ale ma Pan rację kamienica jest zabytkowa a rurki dwie idą przez część wspólną ( tyle że są cienkie i prawie niewidoczne niczemu nie przeszkadzające). Zrobię szkic i pojadę zobaczymy jak się to skończy. Pozdrawiam

Cytat

....a rurki dwie idą przez część wspólną .......

Pomijając ewentualną sprawę konserwatora zabytków - co jest zupełnie inna bajką - pozostaje sprawa części wspólnej, na co zgodę powinni wydać pozostali współwłaściciele lub i być może zarządca, jeśli ma takie umocowania właścicielskie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Bo się ten szerszeń, ...uj już nalatał i chciał dalej iść na piechotę.    Wyjąłeś żądło?   Powinieneś być poddany 48-godzinnej obserwacji. Jesteś tam? Obkładaj sobie lodem. Bo kalosza nie założysz. 
    • No właśnie chyba poproszę kierownika budowy (który był współautorem projektu) żeby mi wysłał bądź przedstawił rozwiązanie na papierze, z jego sygnaturą bo póki co przedstawił rozwiązanie słownie. W projekcie nie ma narysowanego rozwiązania, ani nawet opisu jak łączyć oba budynki. Dlatego chcę tutaj się dowiedzieć jak poprawnie to zrobić żebym mógł mu ewentualnie przedstawić i bym wiedział czy kierownik nie wrzuca mnie na minę, a w razie jakichś problemów będzie chroniony i powie: "panie, a gdzie ja coś takiego narysowałem w projekcie?" i wtedy dupa blada. Brak przedstawionego rysunku i opisu daje zarówno mu jak i mi pole do popisu, tak mniemam.  Odnośnie dylatacji czy to może być na grubość styropianu hydro (10cm) czy jakaś cieńsza warstwa styropianu w miejscu łączenia ścian np. 2cm, czy po prostu warstwa papy którą położę na ścianach piwnicy? Dylatacja rozumiem powinna iść przez całą wysokość łączenia ścian garażu czyli kończąc na parterze w okolicach stropu? Myślałem może nad oparciem na stropie parteru wieńca garażu no ale wtedy dylatacji nie będzie. Z kolei nie wydaje mi się żeby budynki osiadało nierównomiernie skoro ławy garażu w większości będą oparte wgłąb jakieś 80-100cm na gruncie rodzimym (czyli glinie z podsypką zagęszczoną bądź warstwie chudziaka, bo jak wiadomo glina jest gruntem wysadzinowym) a tylko jakieś 100-150 cm ławy po obu stronach będzie zawieszona czy też osiadła na sztucznie zagęszczonym gruncie/podsypce/chudziaku/suchym betonie.
    • Użądlił mnie szerszeń w duży paluch u nogi; skurwesyn-szerszeń siedział w kaloszu! Jakby tego było mało, kwadrans wcześniej widziałem go jak lata - tu wlata, tu wylata, a po kwadransie taka sytuacja. p-i-e-r-d-o-l-o-n-y-s-z-e-r-s-z-e-ń! Ale jestem żywy, nie mam uczulenia, jak widać.
    • Witaj. Jestem laikiem w tych sprawach i postaram się dopytać ale z tego co pamiętam to instalator mówił że: Są to 2 sterowniki pracujące niezależnie. Co do modulacji to widzę na stronie http://pl.documents.junkers.com/download/pdf/file/6720863377.pdf że jest coś na temat modulacji więc chyba ok. Dowiem się i dam znać....
    • Gość Rysiek
      Ostatnio montowałem folie cheapheat.pl i jestem zadowolony. Zamontowałem w garażu i łazience. Ekipa konkretna sprawna. Z terminami są w miarę elastyczni. Co ważne kładą również panele i linoleum. Także kompleksowo. Polecam
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...