Skocz do zawartości

Koszt wykończenia mieszkania.


Recommended Posts

Witam, kupiłem ostatnio mieszkanie 38m^2, dwa pokoje z kuchnią (łazienka razem z kibelkiem) do całkowitego remontu. Nie planuję robić tam nic szalonego. W pokojach gładzie, a na podłogi panele. W łazience gładzie i kafelki. Chciałbym cały remont zamknąć w 40 tys. zł. Myślicie, że jest to wykonalne? Tak jak pisałem, nie planuje nic nadzwyczajnego, standardowe kafle, a meble i cały sprzęt do kuchni i łazienki też raczej ze średniej półki.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Na remont to starczy spoko te 40 tys, nawet zostanie, ale z kuchnia i łazienka to już trochę przesadziłeś icon_biggrin.gif Chyba, ż do kuchni i łazienki kupisz coś z rynku wtórnego. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz bardzo ciekawe okazje.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Rynek wtórny odpada. Właśnie oglądam różne wyposażenia kuchni i łazienki i widzę, że ciężko będzie się zmieścić w 40 tys. z całością;/.


A to czemu wtórny odpada?
Ja dużo rzeczy tak właśnie kupiłem. I to nie rzeczy jakieś przechodzone, kilkuletnie. Praktycznie wszystko co kupiłem było prawie nowe (nie trafiony zakup) albo były używane ale jeszcze na gwarancji.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Ile średnio kosztuje kafelkowanie? Chciałabym się rozeznać w temacie, we wrześniu będę wykańczać mieszkanie i nie chciałabym, żeby ktoś mnie naciągnął, a kompletnie nie znam się na stawkach. Chodzi okolice Wrocławia.



50-70pln/m2
dodatkowo szlifowanie narozników pod kątem 45st.
zabudowy wanny,
biały montaż.
nas robocizna kosztowała ok 2900pln za łazienkę 4m2
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...

Na samych kafelkach można sporo obciąć stosując farbę Kuchnia-Łazienka Śnieżki. Tworzy ona powłokę, która chroni ścianę w sposób wystarczający a dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem pleśni i grzybów, bo posiada w swoim składzie srebro. Można więc ograniczyć ilość kładzionych płytek do podłogi i miejsc, gdzie jest to konieczne (podłoga, kabina prysznicowa). Ostatecznie drogie szlifowanie może okazać się zbędne, a koszty stopnieją radykalnie.
 

15a.jpg

15b.jpg

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Cennik na 2019 rok. Aby wykończyć mieszkanie że stanu deweloperskiego proszę doliczyć do ceny mieszkania 1000zl do m2. A jeżeli jest to garsoniera to minimum 1300zl m2. Oczywiście bez marmurów, Corianu czy egzotycznego drewna albo inteligentnych instalacji. 

To realne ceny. Niższe to albo rynek wtórny, albo Bodzio itp i bez zmian punktów instalacji wod-kan-gaz-elektr. 

 

Edytowano przez Budująca dom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja zawsze doliczam minimum 1600zł do metra kwadratowego za remont całego mieszkania (Wrocław). Na gotowo z materiałem, wykończenie łazienki i kuchni na gotowo w tej cenie. Oczywiście jeśli zastosujesz najtańsze panele z Castoramy i wykończenie paździerzowe to zmniejszysz tę kwotę. 

Edytowano przez MariuszNajgebauer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Napisz trochę o kosztach wykańczania mieszkania, czy was nie wykończyły... napomknij z grubsza o budżecie i jego - chociażby procentowym - wykorzystaniu... a tak to tylko spamujesz i reklamujesz firmę, którą pewnie zarządzasz...

4 godziny temu, ToJaKaśka napisał:

Zrobili super mieszkanie

cóż to tak zrobili super?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam trzy takie regały i bardzo je sobie chwalę. Owszem, przy składaniu pierwszego popełniłem błąd, wierząc bezkrytycznie w instrukcje sprzedawcy i nie zaginałem "języczków" wsuwanych w wycięcia kątowników, no i regał mi się rozsypał już pod koniec montowania. Ale gdy wszystkie zagiąłem (łatwe to nie jest, ale da się). regał jest lekki i nie do zdarcia. Nośność jednej półki to 125 kg, więc w warunkach domowych spokojnie wystarcza do niemal wszystkiego. Nawet w garażu.   Regałów niczym nie mocuję do ścian. Nie ma potrzeby. Oczywiście, jeśli stoją na wyrównanym i pewnym podłożu.  Da się je kupić w cenie poniżej 80,00 PLN, więc uważam, że naprawdę warto.   PS. To się nie chwieje, zapewniam!
    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...