Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

MariuszNajgebauer

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O MariuszNajgebauer

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. > Cenę robocizny klinkieru można obniżyć nawet o połowę stosując systemy ociepleń z klinkierem. To prawda, jeśli decydujemy się na najpopularniejsze rozwiązanie czyli płytki klinkierowe to warto pomyśleć od razu o dociepleniu, które ułatwi montaż elewacji. System dociepleń z klinkierem na styropianie produkuje np. ArtBrick. Ryflowany styropian znacznie ułatwia robociznę, płytki można układać na całej wysokości ściany - nie trzeba zaczynać od dołu i czekać na związanie dolnych partii klinkieru. Prowadnice w styropianie ułatwiają wykonanie fug, które będą licowały się na całej wysokości ściany. Dzięki temu, nawet ekipa bez doświadczenia w murowaniu klinkieru będzie w stanie poprawnie zamontować elewacje.
 2. Problem z grzybem w domu nie jest związany z samymi oknami, a z wentylacją w budynku. Mieszkanie musi oddychać, ostatnio ludzie strasznie fiksują się w temacie ociepleń i tworzą szczelne puszki, które nie oddychają. Okna można też wyregulować w ten sposób, aby przepuszczały część powietrza. Okno do reklamacji.
 3. Elewacja z cegły na starym domu będzie dość droga. Pod elewacje z cegły klinkierowej musisz zaplanować - dodatkowe fundamenty, które będą podtrzymywały elewację z cegły - zbrojenia nadproży Koszt murowania/robocizny cegły klinkierowej w 2019 to 4-5 zł od cegły czyli około 250 zł za m2. Efekt elewacji z cegły klinkierowej uzyskasz stosując systemy ociepleń z klinkierem typu ArtBrick, koszt za m2 samego materiału i robocizny dużo niższy.
 4. Płytki inne niż ceramiczne mogą zmieniać kolor pod wpływem promieni UV. Trwałość takiej elewacji pozostawia wiele do życzenia. Układanie płytek na zwykłym styropianie bez prowadnic będzie koszmarem dla każdego wykonawcy. Cena robocizny będzie kosmiczna i mało kto podejmie się takiego wyzwania. O znalezieniu specjalisty z doświadczeniem do klinkieru w 2019 roku nie wspomnę. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będą ceramiczne płytki klinkierowe + płyta styropianowa z prowadnicami np. ArtBrick lub Infatec. Masz pewność, że fugi poziome i pionowe będą się licowały. A płytki nie będą się zsuwać na elewacji. Montaż rozpoczynasz na dowolnej wysokości ściany. Płytki z prawdziwego klinkieru, mało nasiąkliwe i mrozoodporne.
 5. Ja zawsze doliczam minimum 1600zł do metra kwadratowego za remont całego mieszkania (Wrocław). Na gotowo z materiałem, wykończenie łazienki i kuchni na gotowo w tej cenie. Oczywiście jeśli zastosujesz najtańsze panele z Castoramy i wykończenie paździerzowe to zmniejszysz tę kwotę.
×
×
 • Utwórz nowe...