Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

smarcin81

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez smarcin81

 1. Mnie tam osobiście kilka lat temu wyszło jeszcze mniej, no ale niektórymi pracami się zająłem osobiście. Także można w ten sposób jakoś koszty zawsze ograniczać - pod warunkiem, że się potrafi to zrobić dobrze.
 2. sam sie tym interesowałem - ale skoro można modułowy dom z dobrymi parametrami energetycznymi 75 m2 postawić za 120 tysięcy (oczywiście przy korzystaniu z zewnętrznej firmy, kóra sporo na tym zarabia), to może i za 35 tysięcy dałoby się drewniany domek caloroczny postawić. choć akurat to z tego z tego linku tez już przeglądałem i nie ufam za bardzo. Śmierdzi to modelem pracy chałupniczej - zapłać nam 1000 za materiały a potem będziesz zarabiać kokosy. Choć mogę się mylić - jak ostatecznie wykupisz to info to daj znać, chętnie poczytam co warto było, czy nie.
 3. Mnie przy podziale działki na śląsku też zaśpiwali 2000+. Widzę, że to zależnie od regionu bywa.
 4. Kosztorys swoje a rzeczywistość swoje. Z tego co zdążyłem sie zorientować, to kosztorysy romiajają się z rzeczywistością, a i same ekipy bardzo często naciągają klienta na dodatkowe koszty, szczególnie w przypadku jak trafią na doszczętnie zielonego.
 5. Tak sobie czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że sam koszt budowy to pikuś - ogólnie wychodzi o wiele drożej. Czyli zakładając, że koszt budowy pod klucz będę mieć ustalony na około 250 tys, to ostatecznie doliczając projekt, pozwolenia, przyłącza mediów i inne wydatki dodatkowe może mnie to wyjść nawet 300 tys albo i lepiej. Dobrze myślę?
×
×
 • Utwórz nowe...