Skocz do zawartości

Balkon / taras - czy absolutnie potrzebna betonowa wylewka?


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Nie. To był tylko projekt remontu elewacji. Okazuje się, że do samego tarasu nie było projektu. Ktoś się podjął realizacji tego na własną rękę / własne wyczucie. Generalnie fachowiec, specjalista od dachów. Cieszy się dobrą opinią. Jak mu wyszedł ten taras, nie mnie oceniać. Nie znam się (z tego, co tu czytałem, zamiast drewna powinna być stal). Wiem tylko, że na obecny, drewniany strop planowana była betonowa wylewka.

A ponieważ planu jakotakiego brak, chciałbym przynajmniej policzyć wytrzymałość / obciążalność. Edytowano przez mesmariusz (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Te wkręty na !50% nie są kwaśne/wodoodporne i po pierwszej zimie deski będą latać luzem i pofruną z pierwszym, silniejszym wiatrem i niewykluczone, że część z nich wyląduje w Twoim pokoju razem z odłamkami wybitej szyby icon_rolleyes.gif





Nie przesadzajmy.

Może taka "płytka" będzie właśnie najlepszym rozwiązaniem. Prawdopodobnie lżejsza niż beton czy płytki ceramiczne plus klej. Na plastikowych wspornikach, więc woda się pod nimi długo trzymać nie będzie. Łatwe to założenia, zdjęcia. A śruby? Jeśli mają być problemem można je czymś zalać (nie wiem, butaprenem chociażby?).

Plastikowa zielona trawa? Woda się będzie gromadziła pod tym pewnie bardziej niż pod wspomnianą wyżej. Ani to ładne, ani wygodne.

Ryzykowna wylewka + płytki, dałaby pewnie najlepszy efekt wizualny. Ponoć jest szansa, że pękać nie będzie i może kilkanaście / kilkadziesiąt lat wytrzyma. Później będzie szansa na remont i być może lepsze rozwiązanie (wywalenie drewnianych belek, wstawienie stalowych szyn, wylanie betonowego stropu?

"Buciarnia" ma na szerokość ok 2 m (powierzchnia górna (taras) to 3 m, bo balkon wystaje poza ściany budynku), więc też belki nie będą maksymalnie obciążone.

Może faktycznie zrobić zbrojoną włóknami PP wylewkę w miarę cienką (nie wiem, 5 cm?) i zobaczyć na ile to się okaże trwałe. Może akurat konstrukcja przejdzie najśmielsze oczekiwania co do trwałości. Nie mam pojęcia...

Ktoś wie, jaki może być koszt wykonania takiej wylewki na powierzchni 3 m x 3.5 m ? Może ktoś robił ostatnio?

Napisano
Cytat

Okazuje się, że do samego tarasu nie było projektu.



icon_eek.gif

Nie chcę krakać, ale to wygląda na samowolę budowlaną - pamiętaj, że winę zawsze ponosi aktualny właściciel nieruchomości.
Gość stach
Napisano
Cytat

Nie. To był tylko projekt remontu elewacji. Okazuje się, że do samego tarasu nie było projektu. Ktoś się podjął realizacji tego na własną rękę / własne wyczucie. Generalnie fachowiec, specjalista od dachów. Cieszy się dobrą opinią. Jak mu wyszedł ten taras, nie mnie oceniać. Nie znam się (z tego, co tu czytałem, zamiast drewna powinna być stal). Wiem tylko, że na obecny, drewniany strop planowana była betonowa wylewka.

A ponieważ planu jakotakiego brak, chciałbym przynajmniej policzyć wytrzymałość / obciążalność.



Kto będzie mieszkał w tym domu icon_rolleyes.gif

A kto będzie oceniał w razie zerwana się tarasu wraz z grillem i grilownikami na TWOJE dziecko zdejmujące w tym czasie buty w "buciarni" icon_eek.gif

Zamiast tutaj dopytywać się o szczegóły, powinieneś wykorzystać jego fachowość i dobrą opinię i właśnie od niego wydobyć informacje, jak miał zamiar to wykończyć icon_rolleyes.gif
Wisz dokładnie o co teraz pytać i wal do niego po wiedzę...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szukam sposobu na czyszczenie historii kredytowej – ktoś testował?
    • Witam  Nie wiem jak zrobić podłoge z płyty OSB  Chodzi mi chce zerwac starą podłoge czyli warstwę betonu pod samą glebę bo jest wilgoci  Po zerwaniu chciałbym położyć płyte OSB na legary tylko jak to zrobić w podłodze idzie rura doprowadzejąca zimną wodę i odpływ a zależy mi na szybkiej pracy bo bym chciał zrobić remont całej kuchni jak najszybciej a wylanie całe wylewki i wyschnięciu trochę to zejdzie  Może ktoś mi podpowie jak to zrobić bezpośrednio na piasku czy zmieszanie piasek z cementem i położenie listw wogule jak to można zrobić od począwszy  Z góry dziękuję wszystkim za odp i pozdrawiam 
    • Ale j/w, jakby ten zasyp miał 20-30 lat, mógłby mieć znaczenie, ale tylko w przypadku pełnego obciążenia typu piętrowy dom zadaszony, gdzie konstrukcja tradycyjna np ze zwykłych pustaków waży ~50 ton. Ale tak jak autor napisał, że 3-4 lata, a rodzimy grunt jest tylko na środku tego obiektu, to j/w, ta obsybka nic nie wnosi. I to, że wyszczególnił z czego są zrobione ściany, że nie ma dachu, tylko samą więźbę, znaczy, że nic tej budowli nie grozi jak się jej odkopie ściany, które są tylko obsypane, a nie ubite. Autor zadecyduje sam, albo poczeka na poradę fachowca, bo ja tylko gdybam, ale zrobiłbym j/w. Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Niestety trzeba zacząć od własnej edukacji, czyli przy zakupie czegokolwiek najpierw powinniśmy zastanowić się, co z tym zrobimy potem, jak się zużyje, znudzi itd.   Na przykładzie papy, ja bym jej nie kupił, nawet za 1 zł całej rolki, bo potem jest problem, trzeba sporo zapłacić, żeby się tego po latach pozbyć, jest alternatywa np. blacha trapezowa, którą oddajemy na złom i jeszcze mamy zwrot na paliwo za transport. 
    • 1. Jeżeli jest taka możliwość to tak, najprostsza metoda wibrowania to opukiwanie szalunków młotkiem, użycie wibratora powierzchniowego, najlepiej wibratora pogrążanego.   2. Jest w małym stopniu, bardziej zagęszczenia prętów w szalunku,  konsystencja wlewnego betonu (plastyczna, półpłynna), temperatury otoczenia (upał, szybsze wiązanie mieszanki). Dostatecznego zroszenia deskowania przed wylaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...