Skocz do zawartości

Problem z drzwiami wejściowymi do mieszkania


Recommended Posts

W sierpniu przeprowadzamy się z narzeczoną do nowego mieszkania. Wreszcie będziemy mieli swój kąt, o ile można tak powiedzieć bo na kupno swojego „m” wzięliśmy kredyt. W każdym razie mieszkanie nie jest nowe, wymaga remontu. Do wymiany są też drzwi wejściowe, obecne są dość liche i raczej nie sądzę by jakiś złodziej miał z nimi problem. Od razu mówię jestem zielony jeśli chodzi o budowlankę i remonty, dlatego liczę na wasze porady. Jakie drzwi niekoniecznie antywłamaniowe, ważne by były mocne mogę kupić? Jedyny warunek to zmieścić się w tysiaku zł. Droższych drzwi niestety nasz portfel nie udźwignie.
Link do komentarza
W tysiaku będziesz miał ciężko zmieścić się. 1200 netto to już jest skromny budżet na kupno drzwi które kupujesz, montujesz i zapominasz o nich.

W marketowe nie pchaj się, bo będziesz zgrzytał zębami, zwłaszcza w tym budżecie. Poczekaj miesiąc czy dwa ale kup sobie coś dobrego.
Link do komentarza
Do domu jednorodzinnego o wiele łatwiej (i zazwyczaj dyskretniej) jest się dostać przez okno czy bramę garażową, niż przez drzwi "frontowe" - włamywacze to wiedzą, ale inwestorzy chyba nie, bo zbyt dużo wiary pokładają w solidnych drzwiach wejściowych.


W mieszkaniu - inna sprawa.

Drzwi maja wyglądać na tyle solidnie, aby sprawiały wrażenie "głośnych".
Dobra wkładka (a raczej wkładki) i koniecznie blokada antywyważeniowa.

Wbrew pozorom marketowe (te pogardzane) radzą sobie znakomicie.

Po zamontowaniu, raczej wymienić wkładki zamków.
Link do komentarza
Metallo robiłeś już jakiś research, rundkę po sklepach zaliczyłeś? icon_biggrin.gif Ja tam jestem zdania że wszystko trzeba samemu sprawdzić na własne oczy co i jak, porównać ceny i wykonanie. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć , że to się najlepiej sprawdza. Trzeba poświęcić trochę czasu, ale coś za coś. Jeśli już wydajesz kasę to wiadomo że lepiej zakupić coś dobrego co będzie latami służyć. U mnie najpierw było sporo jeżdżenia po przeróżnych sklepach, patrzenia w necie, sprawdzania opinii, w końcu udało się na coś zdecydować.
Link do komentarza
Jakoś do opinii sprzedawców w sklepach podchodzę z pewnym dystansem. Nie można uogólniać, lecz sam mam znajomego który poleca i sprzedaje te produkty, z których ma większą marżę. Źle to o nim świadczy, ale życie. Też ostatnio wybierałem drzwi i często w różnych sklepach a to polecają jedne drzwi jako rewelacyjne, a w innym punkcie mieszają z błotem ten model i polecają coś zupełnie innego - co oczywiście w kolejnym konkurencyjnym punkcie będzie odradzane... I kółeczko się kręci.
Polecam od siebie poczytanie o technologiach drzwi, na początek zdecydowanie się albo na stalowe, albo drewniane i później metodą dedukcji eliminowanie kolejnych producentów.
Moje drzwi jeszcze nie przyszły, nie mogę się doczekać - jestem przeogromnie ciekawy jak będą się sprawowały... Z reguły do życia podchodzę optymistycznie, więc wierzę - będzie dobrze.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
o marketowych drzwiach słyszałem dużo... i zazwyczaj same minusy i złe opinie wychodziły... jak zmieniałem drzwi u siebie to wybrałem firmę z pod Warszawy. Solidne i trwałe (po 3 latach żadnych oznak starzenia się materiałów). Atesty antywłamaniowe i zniżka na ubezpieczenie przekonały mnie do ich kupna. Parę miesięcy wcześniej na osiedlu była seria włamań i między innymi dlatego zdecydowałem sie na zmianę drzwi bo poprzednie to można by spokojnie kopniakiem wywalić... zdążyłem w porę heh ;)
Link do komentarza
Cytat

o marketowych drzwiach słyszałem dużo... i zazwyczaj same minusy i złe opinie wychodziły... jak zmieniałem drzwi u siebie to wybrałem firmę z pod Warszawy. Solidne i trwałe (po 3 latach żadnych oznak starzenia się materiałów). Atesty antywłamaniowe i zniżka na ubezpieczenie przekonały mnie do ich kupna. Parę miesięcy wcześniej na osiedlu była seria włamań i między innymi dlatego zdecydowałem sie na zmianę drzwi bo poprzednie to można by spokojnie kopniakiem wywalić... zdążyłem w porę heh ;)


Nie pisz takich głupot bo Cie wyśmieją.
Bajki o zniżkach na za ubezpieczenie domu to sobie między bajki włóż.
Gdybyś napisał, że dostałeś zniżkę od firmy ochroniarskiej to bym prędzej uwierzył.
Co do drzwi marketowych to nie wrzucaj wszystkiego do jednego garnka, bo w markecie kupisz drzwi tzw reklamówki ale i też porządne znanych i renomowanych marek.

A co do włamań, to p pierwsze złodzieja nigdy nie upilnujesz, złodziej upilnuje Ciebie, po drugie na dobrego złodzieja nie ma bata.
Link do komentarza
od Hardmetu dostałem jakieś certyfikaty potwierdzające klasę zabezpieczeń... na tej podstawie mogę się ubiegać o zniżkę w ubezpieczeniu mieszkania a to a kurat niedługo będę odnawiał...

dla niezorientowanych -->http://muratordom.pl/prawo/podatki-i-ubezpieczenia/zobacz-ktore-zabezpieczenia-domu-dadza-ci-znizke,134_9543.html

trzeba się za tematem zakręcić a ja to zrobię napewno

a co do marketowych drzwi... to ze jest napisana nazwa super firmy to znaczy że to ten sam dokładnie produkt co w ich sklepie salonowym? chyba nie bo większość firm robi swoje produktu różnych kategorii poza tym skoro je sprzedają w supermarketach to po co im sklepy firmowe gdzie produkt jest 2 razy droższy?

co do włamań to masz rację - ciężko go upilnować, jak chce to i tak się włamie ale ja wychodzę z założenia że trzeba mu to maksymalnie utrudnić a drzwi takie to spore zabezpieczenie...
Link do komentarza
Ja już od kilku lat ubezpieczam dom. Gdy szukałem dobrego ubezpieczyciela to dopytywałem się o zniżkę ze względu posiadania drzwi antywłamaniowych z atestem i certyfikatem, żaden ubezpieczyciel z tego tytułu nie miał zniżek w swojej ofercie.

Co do drzwi w markecie uważasz, że doba, znana firma będzie sobie psuła reputacje robiąc gorszy produkt do marketów a lepszy do swoich salonów?
Jakieś podrzędne firmy może tak robią, ale i w to tez wątpię, bo przecież na każdy produkt jest udzielana gwarancja i jest ona taka sama na produkty z marketu czy z salonu firmowego.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...