Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kubaj

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kubaj

 • Ranga
  Początkujący
 1. Kubaj

  Zmywarka

  Jak już wspomniałem wcześniej (i dam się podpuścić;)) w żadnym wypadku nie traktuję przedmiotowo, - ale Żona to najlepsza firma i inwestycja na świecie;) Zakładając zdrowy podział obowiązków;)
 2. Kubaj

  Zmywarka

  Haha - dobre:) W tym przypadku tak, oczywiście trzeba dbać o to najlepsze co w życiu spotyka;) Ale tylko raz, jak wiadomo po ślubie czasami wiele się zmienia;)
 3. Pod względem wizualnym plan wygląda ładnie, jednak ustawianie tv pod oknem to raczej zły pomysł. Po pierwsze, na taką odległość potrzebny jest duży telewizor (na odległość 2m HD, min 46" optymalna 50"). Wtedy zaczyna nachodzić swoimi gabarytami na okno (biorąc pod uwagę stolik na tv). Po drugie, przy zewnętrznym oświetleniu, potrzeba "wyżyłować" ustawienia tv, aby obraz był dobrze widoczny. To w dzień, wtedy na noc potrzeba jest innych ustawień - czyli zmiana sceny po zmroku. W takim przypadku nie skalibrujemy dobrze telewizora. Sam obraz w dzień będzie odbiegał jakością, n
 4. Żona bardzo lubi storczyki. Podlewa raz w tygodniu. Podlewanie, to dwukrotne przelewanie nad zlewem, czy dwa razy nalewa do pełna i czekając aż zleci woda. Następnie wlewa trochę do doniczki (osłonki) i skończone. Z tego co się orientuję, trzeba uważać aby nie nalać wody między liście. Z kolei mama posadziła w doniczce, dba tak samo jak o inne kwiaty i co dziwne - rośnie wyśmienicie.
 5. Kubaj

  Zmywarka

  Ja nie mam problemu ze zmywarkami. W moim przypadku jest to najlepsza firma na świecie, ma też funkcje sprzątania, gotowania, rozmawiania, rozbawiania, wspólnego spania - ta firma to Żona;) Nie to, że traktuję przedmiotowo - w żadnym wypadku! Taki żarcik, żeby nikt nie był urażony;)
 6. U siebie nie wyobrażam sobie takich fototapet na drzwiach, ale pewnie w niektórych przypadkach mogą się sprawdzić. Ciekawy jestem, czy taka fototapeta nie odparzy okleiny na drzwiach - wtedy raczej gwarancja już nie pomoże... Chociaż takie drzwi "drewniane" Jak przeglądałem drzwi wejściowe stalowe, jeden z producentów miał w ofercie różnokolorowe drzwi. W katalogu wyglądało to ciekawie:
 7. Dodatkowym minusem użycia pigmentów w "warunkach domowych" jest brak możliwości dobrania takiego samego koloru. A czasami przydaje się w przypadku gdy zabraknie farby, lub w przyszłości jest konieczność domalowania. Sama jakość koloru, zmywalność itd budzą zastrzeżenia.
 8. Tego nie słyszałem - bardziej życiowe niż to co znałem Niestety patrząc na swoje doświadczenia, przyznaję rację (chociaż zaliczyłem dopiero "pierwszy level" z tego przysłowia)...
 9. Jest takie przysłowie, albo prawda życiowa: "Pierwszy dom budujesz na sprzedaż, drugi dla siebie". I taka jest prawda, również z przyjemnością pozbyłbym się mojego. Jeśli ktoś buduje sam, a nie ma eksperckiej wiedzy budowlanej - nie ma opcji, żeby nie naciął się na czymś. Dopiero w trakcie mieszkania wychodzą mniejsze lub większe defekty. Osobiście obecnie bym wiele rzeczy zrobił inaczej, na wiele rzeczy zwróciłbym większą uwagę.
 10. Kubaj

  spieki

  Groszek, jego jakość, jak i ustawienia kotła idą prawie zawsze w parze. Ja biorę groszek z dwóch źródeł. Za każdą zmianą dostawcy, zmiana ustawień. Do tego przy zmianie temperatury zewnętrznej, również następuje zmiana ustawień. W tym roku zamontuję tryb pogodowy, podobno automatyka daje radę. Co do spieków, w moim przypadku robiły się po pierwsze przy zbyt dużej ilości powietrza (za mocny nawiew), jak i na początku roku gdy zużył mi się ślimak. Podawał nierównomiernie, po zabawie z ustawieniami miałem wybór - albo niedopalanie opału z jednej strony, albo koksowanie. Po zmianie ślimaka wszystk
 11. Jakoś do opinii sprzedawców w sklepach podchodzę z pewnym dystansem. Nie można uogólniać, lecz sam mam znajomego który poleca i sprzedaje te produkty, z których ma większą marżę. Źle to o nim świadczy, ale życie. Też ostatnio wybierałem drzwi i często w różnych sklepach a to polecają jedne drzwi jako rewelacyjne, a w innym punkcie mieszają z błotem ten model i polecają coś zupełnie innego - co oczywiście w kolejnym konkurencyjnym punkcie będzie odradzane... I kółeczko się kręci. Polecam od siebie poczytanie o technologiach drzwi, na początek zdecydowanie się albo na stalowe, albo drewniane i
 12. Moim zdaniem i z mojego doświadczenia gruntowanie ścian jest mimo wszystko dobrym rozwiązaniem. Zawsze tak robię i nigdy nie miałem problemu. Jedną z zalet jaką odkryłem, jest czyszczenie ściany z kurzu itp. Oczywiście po wcześniejszym odkurzeniem go, np. szmatką, czy odkurzaczem. Być może jest to mniej ekonomiczne, ale maluje się raz na parę lat, a grunt nie kosztuje wiele i jest wydajny.
 13. Od dawien dawna, mój sposób malowania jest prosty - dokładnie gruntem i dobra farba. Malowanie wałkiem gąbkowym. Nigdy nie miałem problemów, nigdy nic nie odpadało, nie było żadnych zacieków. Najlepiej malować 2 razy farbą docelową, wtedy mamy pewność co do jednolitości barwy.
 14. Witam, czy ktoś może dokonywał takiego zakupu na allegro? Czy ogólnie "grecki marmur", takie kamyki nadają się na podłoże do altanki? Szukałem czegoś w miarę taniego, a ładnego. Planowałem położyć żwir i na to te kamyczki. Jak uważacie, może jakaś alternatywa?
 15. Fajne są drzwi przesuwne, naprawdę porządne rozwiązanie. Tylko ściana gdzie przesuwają się drzwi musi być "wolna". Za to powstaje przestrzeń, gdy drzwi są otwarte. Polecam takie coś.
×
×
 • Utwórz nowe...