Skocz do zawartości

Czy muszę wymieniać pokrycie dachowe?


Recommended Posts

Napisano
Witajcie, mam problem, posiadam 12-letnie gonty bitumiczne, które się mają coraz gorzej czy opłaca się to naprawiać? Czy lepiej już wymianę przeprowadzić? Dodam, że mieszkam w leśnej okolicy, więc wilgotność jest niemała…
Napisano
W jakim stanie one są, bo że wyglądają nie najlepiej to nie świadczy o wymianie.
Jeżeli możesz to zrób fotki najgorszych miejsc i je tu wklej, wtedy będzie można coś stwierdzić.
Napisano
Cytat

Witajcie, mam problem, posiadam 12-letnie gonty bitumiczne, które się mają coraz gorzej czy opłaca się to naprawiać? Czy lepiej już wymianę przeprowadzić? Dodam, że mieszkam w leśnej okolicy, więc wilgotność jest niemała…



Jeśli dach nie wykazuje śladów przecieków i jego stan techniczny w dalszym ciągu jest zadowalający to można istniejącą już warstwę gontów papowych odnowić za pomocą preparatów zabezpieczających.

Jaki to koszt to nie wiem.
Napisano
12 lat to nie tak wiele, ale wystarczy do... rozwoju glonów i innej flory na dachu, zmieniajacej jego wyglad. Popieram przedmówców, że należałoby sprawdzić przynajmniej organoleptycznie.
Napisano (edytowany)
Cytat

Witajcie, mam problem, posiadam 12-letnie gonty bitumiczne, które się mają coraz gorzej czy opłaca się to naprawiać? Czy lepiej już wymianę przeprowadzić? Dodam, że mieszkam w leśnej okolicy, więc wilgotność jest niemała?




Z gontami bywa, że naprawa da Ci tylko kilka lat? ja bym zrywał i zmienił na coś lepszego i bardziej odpornego na wilgoć. A 12 lat temu Ty wybierałeś gonty? Mi w Dachplusie, gdzie zamawiałem od razu odradzili gonty pod wilgotny teren. Znaczy można, ale jest to raczej niewskazane. Zmień na dachówkę ceramiczną albo blachodachówkę chociażby. Edytowano przez marcellobumbum (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Z gontami bywa, że naprawa da Ci tylko kilka lat? ja bym zrywał i zmienił na coś lepszego i bardziej odpornego na wilgoć.



icon_eek.gif to co zatrzymywało deszcze (przez 12 lat) ?
Gość mhtyl
Napisano
Cytat

Z gontami bywa, że naprawa da Ci tylko kilka lat? ja bym zrywał i zmienił na coś lepszego i bardziej odpornego na wilgoć. A 12 lat temu Ty wybierałeś gonty? Mi w firmie, gdzie zamawiałem od razu odradzili gonty pod wilgotny teren. Znaczy można, ale jest to raczej niewskazane. Zmień na dachówkę ceramiczną albo blachodachówkę chociażby.


Doradzasz zmianę na dachówkę ceramiczną nie wiedząc jaką ma więźbę i jaki jest spadek dachu.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Zweryfikowałbym czy nie ma przecieków i oszacował powierzchnie, jeżeli nie ma tego wiele to dla świętego spokoju i wrażeń estetycznych napraw fragmenty a jeżeli myślisz o całym poszyciu a nie dochodzi do przepuszczania wilgoci do środka to bym jeszcze poczekał.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć, Tło: Kupiłem miesiąc temu mieszkanie z 2008-go roku. To co dziś zauważyłem, to niepokojące czarne/szare kropki w szczelinach w ściankach kamiennych. Te ścianki są dekoracyjne, nie wiem co to za materiał - jakiś kamień. Jedna ze ścian to ściana zewnętrzna budynku (tzn. nie ma sąsiada już od tej strony). Druga ściana to ścianka działowa. Moje obawy dotyczą - czy to nie wilgoć? Co to może być? W mieszkaniu ogólnie nie czuć ani wilgoci ani innego podejrzanego zapachu. Nie widzę też nigdzie śladów wilgoci (na moje oko i mój nos). Natomiast może te kropki to ślady kleju? Nadmienię - te kropki są tylko w pomiędzy niektórymi "kafelkami" kamienia, ale jeśli są to tylko pomiędzy (na brzegach).  
    • 🏡 Twoja wizja. Nasza realizacja.   Masz projekt lub dopiero planujesz budowę domu? Zajmujemy się kompleksową organizacją budowy domów jednorodzinnych – od pierwszego telefonu po stan deweloperski. Jesteśmy generalnym wykonawcą – współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami, ale cały proces trzymamy w ryzach i kontakt z Tobą prowadzimy od początku do końca.   Budujemy w standardzie: ✔️ SSO – stan surowy otwarty ✔️ SSZ – stan surowy zamknięty ✔️ stan deweloperski   Technologie, w których pracujemy: 🔹 murowana 🔹 szkieletowa drewniana 🔹 CLT (Cross Laminated Timber)   📍 Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Realizujemy maksymalnie kilka budów rocznie – nie idziemy w masówkę, tylko stawiamy na dopilnowanie każdej inwestycji.   📞 Zadzwoń: 698 200 139 📧 Napisz: sprzedaz@rewelacyjnydom.pl 🌐 www.rewelacyjnydom.pl   ✅ Bezpłatna wycena Twojej budowy – w 48 godzin! Napisz lub zadzwoń – wszystko zaczyna się od rozmowy. Zobaczmy, czy do siebie pasujemy.
    • W sypialni zrobiłem sufit napinany, to teraz chciałbym wyprowadzić sufit w salonie, ale czymś innym.   Wygląda to tak, malowane 5 razy najtańszym Decoralem akrylowym 60zł/5L. Podłoże to tynk, bez gładzi.   Czym można to pomalować aby było ładnie? Farba strukturalna, czy może jakaś premium ultra matowa wystarczy?   Potrzebuję inspiracji. Może ktoś ma jakiś pomysł, np. kasetony, tapeta, fornir kamienny itp. Lubię niestandardowe rozwiązania.
    • Chciałabym serdecznie polecić firmę Hydraulik Jacek na terenie Łodzi, z której usług ostatnio korzystałam. Profesjonalne podejście, szybka realizacja i rozsądne ceny. Jacek zna się na rzeczy, naprawiał u mnie instalację wodną oraz montował nowy zestaw łazienkowy. Wszystko działa bez zarzutu, a prace zostały wykonane czysto i terminowo. Kontakt: 508 669 031 https://g.co/kgs/5T2GKHs
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...