Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pause111

Uczestnik
 • Posty

  80
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

pause111 last won the day on maja 1 2014

pause111 had the most liked content!

Reputacja

6 Neutralny

O pause111

 • Ranga
  Początkujący
 1. Uważam, że powinieneś spojrzeć szerzej na temat kosztów budowy domu i uwzględnić jego eksploatacje. Budując dom z materiałów o lepszych parametrach, zwłaszcza termoizolacyjnych zaoszczędzisz w przyszłości na kosztach ogrzewania, obecnie najlepszym takim materiałem jest beton komórkowy, który dodatkowo bardzo dobrze wpływa na czas budowy ponieważ muruje się z niego bardzo sprawnie a także łatwo w nim wykonywać wszelkie bruzdy instalacyjne itp.
 2. Ta technologia nie przekonuje w naszych warunkach klimatycznych, chyba że mowa o domu z bali...to inna para kaloszy. Jeżeli chcesz się zabezpieczyć na ewentualną sprzedaż to faktycznie lepiej postawić dom murowany, ja uważam że beton komórkowy będzie najlepszy jeżeli ewentualną sprzedaż rozważysz po kilku sezonach grzewczych ponieważ przez zimę taki dom daje korzyści finansowe w postaci niskich rachunków za ogrzewanie, a dzięki niskiemu wsp U łatwo sprzedaż dom.
 3. Myślę, że wspomniane 5k/m2 to wygórowana stawka jednak nie od dziś wiadomo, że budowa domu może pochłonąć wszystkie możliwe środki. Jeżeli dom ma być energooszczędny ale bez wodotrysków to dobrze zaizolowany dach i ściany zewnętrzne z betonu komórkowego. Dzięki temu zatrzymamy ciepło w sezonie grzewczy wewnątrz domu i obniżymy koszty eksploatacji takiego domu.
 4. Zgadza się, murowanie z większych materiałów idzie jednak sprawniej i to miałem na myśli. Uważam, że negocjując z wykonawcą można ugrać trochę podając, że pracować będzie na materiale o 20% wyższym. Nie zrozumieliśmy się ponieważ przy jednakowej cenie bloczka te Termalici są o 20% wyższe co daje naturalnie oszczędność na kosztach zakupu materiału.
 5. NIe jest to pożądane zjawisko jednak w wielu małych miejscowościach przez które przebiegają trasy krajowe nawet domy 2kondygnacyjne się trzęsą...zachęcam do walki jednak będzie ciężko coś ugrać bo nie grozi to zawaleniem no bo "skoro tyle lat stoi to będzie stać" - niestety.
 6. Może i z metalowymi by się dało jakoś bez pozwolenia ale pewności nie ma, jednak i tak bym szedl w metalowe bo poskłądasz to ze szwagrem no i robota dużo szybsza niż z zelbetu gdzie masz beton, zbrojenie itd nie wiem jakie masz doświadczenie ale może być ciężko wykonać samodzielnie jak nigdy się nie bawiłeś szalunkami.
 7. Nie no chyba nie ma co straszyć pozwoleniem na budowę w tym wypadku. Czemu stary piec kaflowy jest do wyburzenia? Może lepiej go ewentualnie wyremontować? Pamiętaj o wentylacji czyli wlocie i wylocie powietrza przy tym remoncie, bo później grzyby i inne ustrojstwa.
 8. To szukaj projektatnta-konstruktora żeby się podjął działania potem projekt do akceptacji, pozwolenia ...zachęcam do uzbrojenia się w cierpliwość.
 9. Najwygodniej chyba zrobić stelaż, wsadzić wełnę, styro czy co dusza zapragnie i zakryć płytami g-k i masz ładnie czysto i bardzo sprawnie.
 10. Może minimalnie trwalsza by byłą powierzchnia ale osobiście uważam, że to chwyt marketingowy i możesz sobie darować, oczywiście o ile w warunkach gwarancyjnych nic nie ma o tym środku. Inaczej to już ryzyko jest po Twojej stronie.
 11. Zweryfikowałbym czy nie ma przecieków i oszacował powierzchnie, jeżeli nie ma tego wiele to dla świętego spokoju i wrażeń estetycznych napraw fragmenty a jeżeli myślisz o całym poszyciu a nie dochodzi do przepuszczania wilgoci do środka to bym jeszcze poczekał.
 12. Myślę, że w takim bunkrze to problemem będzie wentylacja, musisz zapewnić ruch powietrza (wwiew i wywiew) wtedy zabrać się za ściany. W takim bunkrze prawdopodobnie jedynie mechanicznie będziesz mógł wentylować.
 13. Ja bym obłożył to styropianem, zawsze będziesz spał spokojniej bo z wełną zawsze strach że dostanie wilgoci.
 14. Dajesz klej któego używałeś, bk nie jest specjalnie wybredny a faktura dobrze zapewnia przyczepność.
 15. Podeślij jakieś skany projektu lub zdjecia szkice i powiedz co chcesz burzyć, chcesz wyczyścić wszystko i zostawić tylko zewnętrzne? To tak to raczej nie wyda.
×
×
 • Utwórz nowe...