Skocz do zawartości

magda1984

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

magda1984's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. odnosnie poprzedniego posta- kwestie wyboru miedzy ytong energo a silikatami; wyboru sposobu ogrzewania domu itp. we wczesniejszym poscie napisalam jakie planujemy rozwiazanie grzewcze i podalam projekt wg ktorego bedziemy budowac, licząc na jakies rady fachowcow
  2. Witam, widze ze temat fajnie sie rozwinal i duzo rad sie znalazlo, super, tez skorzystam I tak przy okazji mam pytanie- bo tak stawiam caly czas na ytong energo 24 cm i styro 15cm o niskim lambda, a czy silikaty nie bylyby tez jakims sensownym rozwiazaniem? chodzi glownie o ich plus akumulacji ciepla. Ja to o dachu i podlodze (ociepleniu) to sie nawet jeszcze nie zastanawialam z budowa ruszamy na wiosne wiec jeszcze troche czasu jest. Bedziemy budowac wg projektu Z131: http://z500.pl/projekt/654/Z131,wygodny-pa...ane-ogolne.html Dosyc prosty konstrukcyjnie. Poddasze zostawiamy na przyszlosc do wykonczenia dla potomstwa zeby sobie oddzielne małe mieszkanko zrobili, jak beda chcieli oczywiscie. Znajomy zaklada PC i mowi ze te polskie spokojnie dorównują tym markowym zagranicznym a cena duzo nizsza. Wiec na dzien dzisiejszy stawiamy na PC powietrzna, podlogowka w calym domu, kominek ze zwyklymi kanalami na pokoje albo DGP. No i wentylacja z rekuperacja. Swoja droga to mam nadzieje ze sie z tymi rozwiazaniami nie przeinwestuje. Mam nadzieje ze brat hydraulik duzo prac zrobi Tez gazu nie mamy, jak nam kiedys podlacza to bedzie to fajnie współgrało z PC. Jakies rady do projektu/wybranych technologii ? Z góry dzieki !
  3. o chyba właśnie o to mi chodziło dziekuję bardzo za odpowiedz
  4. Dziękuje bardzo za odzew w sprawie moje propozycji Zostane raczej przy grubosci bloczka 24cm. A o te dodatkowe materialy to chodzilo mi o cos co odprowadza wilgoc na przyklad. Gdzies przeczytalam, ale nie wiem czy to była dobra informacja, że przy scianach o niskiej lambdzie trzeba stosowac jakies materialy ktorwe odprowadza wilgosc, chyba miedzy styro a bloczkiem, jakas folia czy cos. Nie wiem czy to prawda dlatego chciałam podpytać co Wy o tym myslicie ?
  5. Witam, zamierzam budowac dom parterowy o pow. zabudowy ok. 170m2 z nastepujacych materialow: - Ytong Energo 24 cm - styropian np. Austrotherm Premium o lambda= 0,031 grubosc 15 cm wg wyliczen Xelli wspolczynnik przenikania przez taka sciane bedzie wynosil U=0,133 [W/(m2K)] bedzie oczywiscie wentylacja mechaniczna z rekuperacja, a ogrzewanie pompa ciepla powietrzna plus kominek na duze mrozy. I pytanie: 1) czy taka sciana bedzie wystaczajaca pod wzgledem energetycznym ? 2) jak to jest z wilgotnoscia- czy w przypadku takiej sciany i WM trzeba stosowac jakies dodatkowe materialy ? 3) w przypadku takiego stryropianu firmy Austrotherm lepiej dopacic do frezowania (co bedzie tez skutkowalo wieksza iloscia odpadków) czy wybrac prosty i uszczelniac pianka ? Dodam ze styropian bedziemy ukladac sami. Z gory dziekuje za konkretne odpowiedzi.
  6. Witam ! Widzę że jest sporo osób już budujących Cztery Kąty, więc mam nadzieje że udzielicie mi troszkę informacji i wskazówek Bardzo podoba nam sie ten projekt i w zasadzie ze zmian w rzutach dokonalibyśmy tylko: - likwidacja zadaszenia nad tarasem, taras bedzie od strony jadalni ale zadaszenie zrobimy osobne. - poszerzenie małej łazienki kosztem kuchni, tak żeby zmieścił się prysznic- poszerzenie pokoju przy gospodarczym o 12 cm kosztem pokoju przy salonie - taki drobiazg, a sypialnia wyjdzie z niego - w miejscu korytarza do garazu bedzie garderoba - schodow na poddasze/strych narazie nie bedziemy robic, wneke wykorzystamy na szafe a wyjscie na strych zrobimy wyciagane w korytarzu, z czasem jak finanse pozwola a rodzina mocno sie powiekszy zrobimy sobie na gorze sypialnie. No i zmiana fundamentow na płytowe bo teren kiepski mamy. I tu mam pytanie, bo widze ze na stronie pracowni jest jakis wariant B projektu Cztery katy II: 4katy2 wer B pdf Czy ktos buduje wedlug tej wersji ? I tu jest opcja adaptacji poddasza i dach krokwiowy jesli sie nie myle. (Prosze o wyrozumialosc, dopiero zaglebiam sie w temacie Ciekawa jestem czy w tej wersji tez sa takie problemy jak piszecie tu na forum - dach, komin, itp. I pytanie, czy moze ktos sie orientuje ile wyszloby tam pow uzytkowej na gorze przy niezmienionej konstrukcji dachu w wariancie B ? da sie tam malą sypialnie zrobic ? I jeszcze jedno pytanie bo tez za bardzo sie jeszcze nie znam na czytaniu tych rysunkow- jaki tam jest strop w tej wersji B ? Dodam ze chcemy budowac z Ytonga Energo 24 cm plus tyropian 20 cm. Zastanawiam sie tez nad ogrzewaniem tego domku, ktos pisal wczesniej na forum ze podlogowka bedzie szla z pompy cieplnej woda-powietrze, mozna dowiedziec sie cos wiecej na ten temat ? Z gory dziekuje za cenne wskazowki. Pozdrawiam Magda
×
×
  • Utwórz nowe...