Skocz do zawartości

Czy wodne ogrzewanie podłogowe poradzi sobie przy -25 st. C?


Recommended Posts

Napisano
Mam ogrzewanie podlogowe: kuchnia 19C, salon 19C i lazienka 24C. W kuchni i salonie w czasie mrozow 20 - 21 C a w lazience po 10 dniach z - 10 -15C temp spadla do 22C. Lazienka ma maly metraz i nie ma gdzie ulozyc odpowiedniej ilosci rur podlogowki.
Gość Rafet
Napisano
Przy podłogówce podstawa, to przemyślana instalacja, w miarę dobrze doszczelnione okna, stropy i ściany. Przydaje się też rekuperator. Mam podłogówkę, współpracującą pompę ciepła oraz rekuperator (żadnych kaloryferów) i przy -18 stopniach temperatura spada z 22 do 20,5 stopnia na poddaszu (poddasze wymaga jeszcze doszczelnienia, no i parkiet dłużej się nagrzewa niż gres na parterze). Na parterze nie mam skoków temperatury większych niż 0,5 stopnia niezależnie od temp. na zewnątrz.
alienior@gmail.com
Gość oscylot
Napisano
Mam podłogówkę wszędzie na parterze i poddaszu tylko piwnice ominąłem. Grzeje piecem na paliwa stale głownie drzewem i brykietem ze słomy, temperatura ktora idzie na podłogówkę z wymiennika to 29~30 st. NA parterze temperatura w pomieszczeniach to 22~24 st (parter otwarty wiec wymiana powietrza swobodna) na poddaszu oprócz podłogówki sa jeszcze grzejniki ustawione na stopien 3 czyli wylaczaja sie przy 22 st. NA parterze mam gres na poddaszu jest panel. przy -30 st musze troche czesciej do pieca podkladac temp jest stala. Mieszkam 3 zimę średnio przez ostatnie 2 zimy spalilem okolo 10mp samego drzewa. W tym roku zima laskawa grzeje od wrzesnia i do teraz spalilem 400 kg brykietu ze słomy i 5 mpdrzewa. Polecam podłogówkę system bardzo dobry.
  • 11 miesiące temu...
Gość Mateusz
Napisano
Od 4 lat mam podłogówkę w całym domu, zarówno na parterze jak i na piętrze (Powierzchnia 160m). Wszędzie mam płytki. Grzeję gazem, zużycie zimą przy -10 do -20 -> 300/400 zł. Temperatura wszędzie minimum 21 a nawet 24.
Podłogówka spisuje się rewelacyjnie. Kurzu nie ma wcale więcej niż przy tradycyjnym ogrzewaniu, to zwykły mit o unoszącym się kurzu na pół metra , haha.
Polecam wszystkim, a ci co mnie posłuchali nie mogą się nadziękować że ich przekonałem . Jedyny minus, to nie mogę dogrzać małej łazienki (2x2) bo większość podłogi wanna zasłania. Tam przydałby się mały grzejniczek.
Napisano
także mam podłogówkę w całym domu, wszędzie gresy, także napotykałem w trakcie budowy na opór materii ze strony tzw. "życzliwych znajomych" którzy pukali się w czoło straszyli wszechobecnym kurzem efektem spuchniętych nóg bólami głowy czy wręczy żyłami wodnymi w podłodze icon_eek.gif BZDURY!! jestem mega zadowolony z podjętej decyzji, temperatura wody w podłodze waha się miedzy 28 a 32 st. C, przy silnych mrozach. Dom mam ogrzewany pompą ciepła. Wszystkim którzy mają wątpliwości polecam ogrzewanie podłogowe
Napisano
Jakie jest dobre rozwiązanie dla podłogówki wodnej przy drzwiach tarasowych? Moje mają około 3m i zastanawiam się czy sama podłogówka wystarczy, żeby szyby nie parowały (szyby są 3-warstwowe, dobrej jakości). Jednym z rozwiązań, jakie spotkałam to zamontowanie grzejnika podłogowego nawiewowego. Czy jest to konieczne?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...