Skocz do zawartości

ocena wypisu i wyrysu z MPZP


bamse10

Recommended Posts

Witam
Oto mój problem. Za odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
Otóż dostałem od rodziców działkę rolną o 1,05 h i zamierzaliśmy z zoną na niej wybudować domek jednorodzinny, jednak już 4 lata staram się o zmianę w MPZG i końca nie widać. Rok temu byly zmiany w MPZG ale mój wniosek odrzucili. Wójt obiecuje ze przy kolejnych zmianach odrolni mi ta działkę (ja chce nawet mały kawałek np 10a tak aby dom się zmieścił) ale to potrwa kolejne naście lat, wniosek już złożyłem.
Czy jest jakiś sposób aby wybudować dom na działce rolnej?
Jak już wspomniałem działka ma powierzchnie 1,05 h nie posiadam wykształcenia rolniczego, ale już staż w gospodarstwie rolnym bym mógł udowodnić.
Ja wygląda procedura budowy domu na działce zagrodowej.
Działka ma status RZ na MPZP.
Pytałem w gminie ale pani stwierdziła ze jeśli jest plan nie ma takiej możliwości jak zabudowa zagrodowa, "tak mozna cos budowa jak nie ma planu".
Generalnie są mało przychylni.
Z góry dziękuje Ci za odpowiedźi
Pozdrawiam Edytowano przez bamse10 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam
To może zerkniecie na wypis i wyrys MPZP i powiecie mi czy na tej działce waszym zdaniem da się coś wybudować na zasadzie zabudowy zagrodowej.
Objaśnienia do mapki bo zawiera błędy (gmina źle narysowała drogę gminną) icon_confused.gif
"prostokąt" niebieski droga gminna
"prostokąt" różowy zabudowa na działce sąsiedniej
"prostokąt" czerwony fragment mojej działki na której planuje zabudowę zagrodową
Dzię

DSC01446.jpg

kuje za odpowiedzi

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  Cytat

Taka informacja dostępna jest w Dyrekcji tych (tego) parków

Rozwiń  


Tam nie ma parku narodowego krajobrazowego itp. na sąsiednich działkach (są domy w promieniu 200 m) zarówno stare jak i 5 letnie. Bylem kiedyś w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska chyba tak to się nazywa stwierdzili że takie informacje to w gminie, gmina że w ochronie środowiska i tak w koło macieju.
Porażają mnie kompetencje naszych urzędników.
Dzieki
Link do komentarza
dzieki wielkie, powiem szczerze że tego szukałem i za chorobę nie mogłem się do tego dokopać. Przeczytałem to i moim zdaniem nie ma tam wyraźnego zakazu zabudowy w odległości ponad 100 m od rzeki, ja chciałbym bydować dużo dalej niz 100 m, mniej więcej 150 m od brzegu rzeki, co o tym sądzisz?
Ciekawostka: Na przeciwko (dosłownie) mojej działki po drugiej stronie rzeki właśnie konczy sie budowa domu w odległości okolo 40 m od rzeki, tyle że tam jest inna gmina i nikt nikomu problemów nie robi.
Dzięki naprawdę sporo mi pomogłeś.
Link do komentarza
  Cytat

Przeczytałem to i moim zdaniem nie ma tam wyraźnego zakazu zabudowy w odległości ponad 100 m od rzeki, ja chciałbym bydować dużo dalej niz 100 m, mniej więcej 150 m od brzegu rzeki, co o tym sądzisz?

Rozwiń  


Patrz par.4 pkt. 8 (+ zlewnia + korytarz). Ciężka sprawa.

Tak czy siak, przed złożeniem wniosku o zmianę MPZP należy uzyskać przychylną (pozytywną) opinię włodarzy (nadzorców) tych stref ochronnych. Bez niej każdy wniosek będzie odrzucony z uzasadnieniem takim jak na skanie.

  Cytat

Ciekawostka: Na przeciwko (dosłownie) mojej działki po drugiej stronie rzeki właśnie konczy sie budowa domu w odległości okolo 40 m od rzeki, tyle że tam jest inna gmina i nikt nikomu problemów nie robi.

Rozwiń  


Bo zapewne z tamtego kierunku nie ma zlewni, a obszar był w MPZP dopuszczony do zabudowy.
Link do komentarza
ok dzieki
jestem umówiony z architektem pracującym w nadzorze budowlanym, kazał mi wziąć z gminy wypis i wyrys z MPZP oraz mapkę do celów opiniodawczych ze starostwa powiatowego ma na to zerknąć i wypowiedzieć sie jednoznacznie czy tam da się coś wybudować czy dać sobie z tym spokój raz na zawsze, bo sprawa już mnie trochę meczy.
jeszcze raz wielki dzięki


'Bo zapewne z tamtego kierunku nie ma zlewni, a obszar był w MPZP dopuszczony do zabudowy."

Tam jest dopiero prawdziwa zlewnia zbocza gór w stronę rzeki wąwozy, teren bagnisty, ludzie nawożą ziemi podwyższając teren o 2 metry i budują dom za domem na skale deweloperską, na terenie tej gminy jednak nie ma aktualnego planu zagospodarowania.


'Bo zapewne z tamtego kierunku nie ma zlewni, a obszar był w MPZP dopuszczony do zabudowy."

Tam jest dopiero prawdziwa zlewnia zbocza gór w stronę rzeki wąwozy, teren bagnisty, ludzie nawożą ziemi podwyższając teren o 2 metry i budują dom za domem na skale deweloperską, na terenie tej gminy jednak nie ma aktualnego planu zagospodarowania.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
pewnie ze mozna, ale duzo zalezy od konkretnej sytuacji, ja narazie czekam na wypis i wyrys do celów projektowych, po wstepnej analizie architekt twierdzi ze na dzien dzisiejszy nie widzi przeciwwskazań do budowy na tej działce, chyba ze na szczególowym wypisie bedzie ewidentny zakaz zabudowy, ale na to musze poczekac jeszcze tydzień
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...